Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Demontaż plastików w drzwiach. Megane '96


Rekomendowane odpowiedzi

Denerwuja mnie ostatnio stuki i drgania prawie w kazdych drzwiach w mojej Megi i chcialbym zdemontowac plaskiki z drzwi i znalesc przyczyne trzasków i zgrzytów. Zabralem sie do tego nie dawno ale po odkreceniu srub nie dalo sie zdjac oslon, na pewno sa jkies zatrzaski, tylko ze nie wiem gdzie sa,

jesli ktos wie gdzie sa zatrzaski, albo zna dobry sposob zeby zdjac oslony i nic przy okazji nie urwac to bede wdzieczny za pomoc.

Moze jakis przyrzad trzeba by miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli napewno odkręciłeś wszystki srubki to nie powinno byc problemu. Kilka zatzrasków w moim przypadku uległo uszkodzeniu, cena za jeden 40gr tak ze chyba nie ma sie co przejmować. Pozatym tapicerke miałem przyklejona jakąś dziwna substancją. wygladała jak guma do żucia, ale chyba dzieki niej wszystko sie trzyma, podobno tak montowli seryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym tapicerke miałem przyklejona jakąś dziwna substancją. wygladała jak guma do żucia, ale chyba dzieki niej wszystko sie trzyma

Tak robią coby dkoładniej wygłuszyć i coby potem nie stukało, to trzyma dość mocno - trza ciut siły do tego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w takim razie jesli raz zdemontuje tapicerke to musialbym byc w posiadaniu tego plynu podobnego do gumy :mrgreen: , zeby przy montazu znowu przykleic tapicerke do drzwi. A moze jest on na tyle kleisty ze spokojnie sie przyklei znowu?

Chyba sie wezme za ta cala naprawe dopiero wiosna, bo zima plastik sztywniejszy i latwiej cos urwac.

Dzieki za info ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta masa uszczelniająca jest wielorazowego użytku wystarczy ją odpowiednio uformować,znajduje się od spodu i po bokach drzwi.a z zatrzaskami to żaden kłopot.po odkręceniu wszystkich śrub wystarczy podważyć od spodu śrubokrętem tak aby usłyszeć delikatny trzask,ale nie łamanego plastiku tylko zdjętego zatrzasku :mrgreen: później wkładasz tam paluchy i odciągasz z wyczuciem.będzie jeszcze kilka zatrzasków ale poradzisz bez problemu.ja na jednych drzwiach zdejmowałem już 4 razy i wszystkie zatrzaski są całe i zdrowe :) uważaj tylko żebyś nie upaprał się tą masą,a jeśli już to nitrem dobrze schodzi.a pora roku jest dobra jak każda inna.

 

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!