Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana Lamp przednich i mały problem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Byłem zmuszony wymienić przednie lampy gdyż były to wersje angielskie, w dodatku jedna lampa miała uszkodzone mocowanie, i świeciły naprawdę nisko. Dzwoniłem do sklepu Renault i zaoferowali mi nowe za 750 zł za sztukę, więc postanowiłem kupić podróbkę za 200 zł za sztukę. Teraz powoli żałuję tej decyzji, ponieważ wymieniłem lampy i faktycznie świecą wyżej, ale za dużej różnicy nie ma. Regulacją w aucie ustawiłem na maksa ale praktycznie nic nie podniosło. Opuszczanie szło dobrze. Pokręciłem śrubką w silniku, ale nic nie podniosły się. Co z tym fantem zrobić ? Jest to wina lamp, czy po prostu może ja popełniłem jakiś błąd przy zakładaniu lamp ?

 

 

W razie potrzeby:

Renault Megane, 99r. I po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł za sztukę

Drogo ja kupiłem za 95 zł

Podnoszenie/opuszczanie realizowane jest mechaniczne, albo jest śruba, albo silniczek elektryczny. Jednak żeby to działało to końcówka śruby lub końcówka silniczka w postaci kulki, powinna wejść w zaczep na lustrze lampy. Tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo ja kupiłem za 95 zł

Pewnie kupił te "lepsze", przynajmniej wg. sprzedawcy.

 

Jak masz silniczek to sprawdź czy jest dobrze osadzony (kuleczka jest w zaczepie w lampie), jak są osadzone to te silniczki czasami lubią zastrajkować i regulacja nie działa jak trzeba. Jakoś się je rozbiera i można to poprawić, niestety sam tego nie robiłem więc nic więcej nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedź na jakąś stację obsługi i poproś o ustawienie świateł. Jeżeli ustawią i dalej będzie problem z opuszczaniem wtedy będziemy coś myśleć.

Założyłeś nowe lampy tym samym zmieniłeś cały układ. Do puki nie ustawisz lamp we właściwym położeniu tak naprawdę nic nie będzie wiadomo.

Możliwe również jest to, że coś zchrzaniłeś przy montażu lamp, choć trudno tam cokolwiek spieprzyć. Sprawdziłbym wszystko, od montażu samych lamp do zamontowania żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na stacji obsługi i wyszło tak że pokręcił i powiedział że nie umie więcej podnieś.

 

Dodano: 15 wrz 2011 - 21:37

A jakie jest prawdopodobieństwo, że silniczek nie wszedł dobrze w ten zatrzask w lampie, i to jest powodem ? Ale gdyby silniczek nie wszedłby w ten zatrzask to chyba w ogóle by nie działała regulacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak robiłem to pierwszy raz, teraz poszło mi to cztery razy szybciej. Tak jak myślałem, okazało się że źle włożyłem te kulki od silniczków. Przedtem tylko włożyłem silniczek i przekręciłem, a nie wsunąłem go w ten zaczep. I tyle sprawa rozwiązana, teraz tylko na stację obsługi aby ustawili odpowiednią wysokość.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!