Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światła tylne + awaryjne


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie mam podobny przypadek, tyle że jak włączam prawy kierunek to mi tylna lampa miga na przemian i w kabinie szybciej słychać dźwięk, że kierunek chodzi - jakby przerywacz padł, ale to się zdarza od czasu do czasu. Lampe rozbierałem, nowe żarówki zamontowane, styki sprawdzone i dalej to samo. Przerywacz jest jednak chyba dobry, bo w lewą stronę działa wszystko normalnie.

 

Ok już poradziłem sobie, nóżka w obudowie była zardzewiała, tak samo gniazdo, przeczyściłem ale dalej było to samo, to włożyłem do gniazda cienki drucik miedziany i jest po kłopocie. Działa wszystko prawidłowo.

Edytowane przez ravwilin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć,

Mam coś podobnego w wersji Megane II kombi. Wkład do lampy:

https://e.allegroimg.com/s400/01eee7/0d8b10374cfab695b4636f387c1e

Nie mam miernika, zakładam, że to jest problem z masą. W warsztacie chcą rozbebeszać całość, mówią, że 2dni więc lepiej sam sprobuję, tyle, że potrzebuję pomocy - gdzie jest masa, może ktoś zaznaczyć gdzie i jak ewentualnie dolutować kabelek, o co chodzi z tym drucikiem miedzianym który ravwilin włożyć do gniazda ?

 

Ewentualnie mogę kupić dwa wkłady nowe do tylnych lamp, tylko nie wiem, czy wymiana wkładu cokolwiek da, może lepiej pokombinować z kabelkami..

Edytowane przez megan_pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy na rysunku MAQ i MZ. S23.pdf S24.pdf

Też uważam, że zacznij od przeczyszczenia masy.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam forumowiczów,

 

Mam podobny problem z lewym kierunkowskazem w tylnej lampie. Wyraźnie słabiej świeci niż ten z prawej strony. W kabinie czasem jak stoję na skrzyżowaniu/światłach z włączonym lewym kierunkowskazem słychać szybsze przełączanie się przerywacza.

Sprawdzałem styki w lampie, wszystkie wyglądają na nietknięte. Podejrzewam złączkę pod siedzeniem kierowcy.. Suszyłem już raz wnętrze, po zapchanym odpływie klimatyzacji, więc myślę, że to właśnie tam styki zaśniedziały (chyba, że nie idą tamtędy kable do tylnej lampy).

Proszę o odpowiedź czy na pewno pod siedzeniem kierowcy idą kable do tylnej lampy? Jeśli tak to w sobotę od razu sprawdziłbym tą złączkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Mam problem z jedną lampą tylną - najpierw kierunkowskaz szybko migał przy wciskaniu hamulca, później (po przeczyszczeniu kostki) kierunkowskaz lekko sie zapalał przy wciskaniu hamulca, a teraz (po jeszcze jednym oczyszczeniu kostki) kierunkowskaz działa ok, ale nie ma światła stopu w tej jednej lampie.

Zamówiłem już kostkę, myślę też nad wymianą samego wkładu w lampie (to w co się tą kostkę wpina).

Czy jest jakiś sposób na uniknięcie takich problemów w przyszłości? Dlaczego ta kostka się przypala?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ta kostka się przypala?

Krótka odpowiedź: Księgowi, czyli cięcie kosztów i fabrycznie postarzanie produktów. Czyli interes musi się kręcić i kasa ma lecieć do kieszeni firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sprawdziłem dopiero w tę sobotę (11/03) styki pod fotelem, ku mojemu zdziwieniu jak nowe:) ponownie zdjąłem lampę i przyjrzałem się dokładniej. Widać było lekko "zakopcony", czy też przypalony pin od masy. Przygiąłem żeńskie piny i wszystko śmiga. Niestety wydaje mi się, że nie na długo. Raczej do wymiany, lub przeróbki gniazdo od lampy oraz sama wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!