Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

światła tylne + awaryjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

 

Mam następujący problem. Światła tylne w megi przygasają po włączeniu kierunku lub świateł awaryjnych. Sytuację przedstawiam na filmiku. Czy ktoś może wie, dlaczego tak się dzieje? Troche to zalatuje dużym fiatem mojego dziadka sprzed kilku lat :) z góry dziękuję za pomoc.

 

Link do filmu:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyczyna ta sama co w fiacie dziadka. Kiepska masa w tylnych lampach. Szkoda, że do filmiku jeszcze na hamulec nie nacisnąłeś, to by się może i kierunek podświetlił.

zdejmij kostki do lamp przeczyść, podoginaj styki, szczególnie masy. Popatrz czy plastik w kostce nie jest w tym miejscu przytopiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że u dziadka to byla klasyka a tutaj kiepsko to wygląda. Zastanawiałem się czy to może nie z powodu kiepskiego stanu akumulatora, na filmiku słychać jak rozrusznik na pierwszym razem nie zaskoczył. Jak wciskałem hamulec to wszystko było ok, nie było takich zaciemnień. Mówisz o kostkach z lamp tylnich w bagażniku? Okropnie to wygląda... Jutro to zrobię, ciekawe czy coś się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i aku jest słabszy i gorzej kreci, jednak po odpaleniu silnika te problemy powinny ustąpić bo alternator już podaje prąd. Zacznij od sprawdzenia tych kostek, możesz też aku podładować jeśli masz taką możliwość i skoro masz obawy o jego stan.

Zerknij też na podobne tematy na forum już istniejące i poczytaj jakie były przyczyny podobnego zachowania oświetlenia, a także gdzie szukać miejsc z możliwymi usterkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wydaje się że to brak masy. Miałem tak w poprzednim samochodzie. W trakcie takiego zachowania lampy wyjąłem ją i docisnąłem metalową ścieżkę (która robiła za przewód :) i światło zaczęło działać poprawnie.

 

Gdyby na postoju tak mrugało z powodu słabego akumulatora to raczej byś silnika już nie zapalił z tak słabego aku.

Jeśli silnik pali a altermator ładuje to może być to chyba tylko masa, chociaż dziwne że w obu lampach jednocześnie.

Sprawdź jeszcze czy tak samo jest jak włączasz kierunkowskazy a nie awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyczki jak nowe, odpinane chyba pierwszy raz w tym samochodzie. Nie wyglądają na nadtopione. Przeczyściłem, podoginałem, jednak problem pozostał. Przy kierunkowskazie też niestety migają... Może jakieś inne porady? Bo jak nie to chyba pozostaje mi z takimi jeźdźić, w sumie ma to swój urok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak masy. Sam to przerabiałem ostatnio HB. Dolutowałem przewód do ścieżki masy w lampie, przeprowadziłem przewód przez otwór odpowietrzający w obudowie, obrałem kawałek przewodu z izolacji od masy (u mnie czarny) za kostką i podłączyłem tam wyprowadzony przewód z lampy.

 

Tak to u mnie wyglądało:

 

Uszkodzona nóżka w obudowie.

 

P8250003.jpg

 

Tak dolutowałem przewód do ścieżki od masy.

 

P8250005.jpg

 

P8250006.jpg

 

Przez odpowietrznik wyszedłem przewodem na zewnątrz.

 

P8250007.jpg

 

P8250008.jpg

 

A na koniec założyłem oryginalną osłonę odpowietrznika.

 

P8250009.jpg

 

Wszystko poskładałem do kupy i zamontowałem w aucie. Teraz światła śmigają aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_b_30

Może trzeba poczyścić żarówki-może są zaśniedziałe, a może któraś jest uszkodzona w miejscu gdzie styka się z gniazdem. Miałem kiedyś coś podobnego w Leganzie elektryk wyczyścił i po sprawie - też przygasały żarówki w zegarach i podświetleniu. Podobną sytuację opowiadał też ktoś, że żarówka była za mocno,za głęboko wsadzona (pomimo tych wypustek)

Edytowane przez michal_b_30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo np. tyłku auta i Twojego portfela jak Ci ktoś w niego wjedzie i z Twojego OC pójdzie naprawa.

 

Nie no raczej widać te światła, jedynie lekko się zaciemniają kiedy jest właczony kierunek, więc o sprawach widoczności czy nie tutaj nie myślałem. Myślisz, ze ktoś był by chetny, żeby kasować mi tył? nie sądzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, ze ktoś był by chetny, żeby kasować mi tył?

Odpukać gdyby ktoś wjechał to ma solidny punkt zaczepiania aby zwalić winę na Ciebie.

Masa musi gdzieś ginąć, dlatego jak pisze Paweł sprawdź miernikiem lub spróbuj zrobić obejście (kawałek kabla podepnij do lampy i gdzieś do dobrego punktu masy - jak będzie dobrze to wiesz już gdzie szukać - po kablu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzeje ale po to by uzupełnić wiedzę o wersję Megane II Sedan.

W tej wersji nie trzeba wyjmować nic (na pewno nie lampę), w bagażniku mamy klapke, otwieramy ją i mamy kostkę na wierzchu. Obok jest też eleganka śrubka na klucz nasadowy 10. Bierzemy kabelek z jednej strony zakładamy zacisk z oczkiem

Zapoznaj się z zasadami dodawania zdjęć

pod nakrętkę w/w śruby, z drugiej strony szybkozłaczka pod kabel masy i gotowe.

We wtyczce mamy 6 kabli, masa to kabel czarny nr 5.

Jutro jak wykonam to profesjonalniej niż dziś zrobie zdjęcia.

<_<

 

koszt około 2zł:

- 15 cm kabla

- 1szt szybkozłączka

- 1 szt zacisku z oczkiem

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!