Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

wstępny koszt usunięcia immo (ponoć uszkodzona centralka więc wchodziła by wymiana na nowe )w ASO ok 1000 a ja jakieś 450 z tą niedogodnością że nie działa centralny zamek ale bez tego da się żyć gorzej jak by mnie immo dopadło gdzieś 400 km od domu w drodze na święta do rodziny wtedy to się możńa wk.......

 

[ Dodano: 2007-12-19, 22:13 ]

A zkończyło się to tak oddałem autko do Pana Magika i za 400 PLN usunięty immo ale centralny zamek dalej działa z pilota .... i tak do niczego to immo było nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich forowiczow

Chcialem sie z Wami podzielic moimi przygodami z imem, otoz kilka dni temu mi padl. Przypuszczalem ,ze zalana zostala plytka z centralnego .Wstrzymalem sie z servicem i probowalem dzialac na swoja reke .Wyciaglem plytke - wysuszylem , odlaczylem takze akumulator na caly dzien(nie wiem czy to cos pomoglo ale na pewno nie zaszkodzilo) Na drugi dzien wszystko podlaczylem z powrotem i dziala! Co prawda mam wciaz klopot z drugim kluczykiem bo nie reaguje ale tym sie zajmne pozniej, prawdopodobnie sie rozkodowal przy zmianie baterii. Sporo zawdzieczam temu forum ,wiec dzieki Wam wszystkim za wszelakie podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post i chyba kontynuujący temat immo otoz posiadam 4 cyfrowy kod i chciałbym zakodowac kluczyk wg procedury opisanej na forum otóz wszystko pieknie idzie i przy punkcie 6. chodzi i wyjecie kluczyka ze stacyjki i wcisniecie centralnego na konsoli az drzwi sie otworza i zamkna u mnie nic sie nie dzieje tzn po wyjeciu kluczyka i wcisnieciu przycisku otwierania/zamykania na konsoli kompletna cisza przycisk nie reaguje u znajomych (renault thalia) mozna bez kluczyka w stacyjce zamknac od srodku a u mnie nie :mrgreen: jaka moze byc tego przyczyna prosze po pomoc i pozdrawiam SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

a ja mam taki przypadek.wsiadam rano do auta.probuje zapalic i nic.nie da rady

spojrzalem na kontrolke immo i ona mruga dwa razy szybciej.poszlem po drugi kluczy i to samo.poza tym immo to wszystko dziala.tan centralny z kluczyka

co to moze byc?mozliwe ze zepsoly sie 2 kluczyki na raz? czy to cos innego?

i jak moge zapalic auto zeby dojechac do servisu.?

kluczyk sterowany radiow i nei mam zadnego kodu.

megane coupe 1.4 16v 1999r

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś odpowiedziec jak mam awaryjnie odłaczyć immo, kiedy po naciśnieciu w środku samochodu blokady drzwi immo świeci cały czas bardzo szybko????

Może coś robie nie tak z blokadą? Naciskając w lewo drzwi się otwierają, a w prawo zamykają? W którą stronę mam nacisnąć w lewo czy w prawo?

Juz nie mam siły na to auto .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz miec czterocyfrowy kod który dostaniesz w serwisie renault ( koszt ok.50 zł) udaj sie tam z dowodem rejestracyjnym i na podstawie nr nadwozia dostaniesz ten kod i musisz go recznie wklepac jak to zrobic przeczytasz na forum albo odezwij sie do mnie i wtedy odpalisz auto awaryjnie . Poprostu rozkodowały ci sie kluczyki tak na moje oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Jestem tu nowy i mam podobny (niestety ) problem .

Przed samymi swietami otwieram auto - z kluczyka - przekrecam zaplon , czerwona dioda miga szybciej niz powinna samochod nie pali .

Prawdopodobnie padl sterownik a wlasciwie oprogramowanie , podobno jest wgrane nowe , czyli teraz nowy kod i kluczyki ?? Koszt samych kluczykow to ponad 1000 za komplet .

Znalazlem uzywany sterownik , BSI z dwoma kluczykami (w necie) za 450 , moj to Bosch , ten zestaw ( widoczny napis na BSI ) Siemens ale tez z 1.9 dti . Oczywiscie jest jeszcze sprawa dogrania pompy.

 

Jask myslicie Panowie czy to wypali ???

 

Jeszcze mysle nad wywaleniem immo ale podobno w moim przypadku to ciezka sprawa .

 

 

09.01.2008

 

Bylem w serwisie , powiedzialem co i jak i uslyszalem odpowiedz : "My nie naprawiamy sterownikow , mozemy wymienic."

Koszt to ponad 5000zl :shock: , wiec podziekowalem .

Zaprowadzilem auto do drugiego Fachowca , za 300zl "wywalil" immo , centralny dziala .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłopotów ciąg dalszy.

Ale po kolei:

Zdobyłem kod (nie 4 ale 8 cyfr). Przyjechał szpec od kluczyków, próbował zaprogramować kluczyki ale lipa. Ani oryginalny klucz ani drugi dorabiany nie chciał przyjąć kodu. Włożył nowy chip do kluczyka i kod został przyjęty i immo się odblokował.

Ale nie ma tak dobrze. Przestał działać pilot.!!!!!

Obecna sytuacja - działa jeden klucz (z nowym chipem, stare nie chcą przyjąc kodu) no i otwieram auto jak jakiegoś Poloneza, najpierw z klucza drzwi kierowcy, potem przycisk centralnego zamka ze środka samochodu, żeby otworzyć pozostałe.

Objechałem dzisiaj z 10 mechaników oraz ASO i nic, nie mają pomysłu jak zaprogramować żeby działał pilot.

Może macie jakieś pomysły?

Aha dotychczasowe koszty - nowy chip 150 + programowanie luczas 50 = 200 :shock:

I jeszcze jedna uwaga sposób awaryjego odblokowania immo nie działa, ani ten opisany w książce ani ten sposób z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet twierdzi że mi to zrobi bez żadnych kodów, itp. Ma jaką "maszynerię" za kupę kasy i to robi.

 

Byłem już u 4-ech takich, co tak mówili. Każdy po włożeniu kluczyka do tej super machiny kapitulował ... :?:

 

Ale za 250 w Łodzi jest taki co się podejmuje, trzeba mu jednak podać kod do immo. Myślę, ze w ciągu ok 2 tyg będę próbował. Skutek opiszę. Ale jak przeczytałem post ares_72, to nabrałem wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj bylem w ASO bo czasami kluczyk odmawia posluszenstwa i raz musialem lutowac na szybko diode wysylajaca sygnal (dobrze ze udalo mi sie zdobyc lutownice ). Poprosilem o kod. Cala operacja trwala okolo 5 minut. Trzeba miec papiery tj dowod rejestracyjny a najlepiej karte pojazdu no i dowod osobisty aby stwierdzic ze jestescie wlascicielem samochodu. Mnie ta impreza kosztowala 61zł. Teraz juz moge spac spokojnie a raczej jezdzic spokojnie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le za 250 w Łodzi jest taki co się podejmuje, trzeba mu jednak podać kod do immo

 

Tez byłem w wielu punktach i każdy kapitulował oprócz tego gościa. I nawet nie potrzebuje kodów serwisowych.

Podejrzewam że w lutym będę dorabiał zapas - to dam znać jak to wszytko się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!