Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W którym miejscu mam szukać tego numeru, karteczki z kodem kreskowym w dokumentach nie znalazłem ale za to mam podobną przyklejoną do czujnika podczerwieni (zdj. poniżej).

 

IMG_5033.jpg

kod.png

 

U mnie kod był w miejscu gdzie jest strzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem immo gnębi mnie od 1.01.2008 kiedy to układ sie zepsuł. Mam Megane z 1999 dTi Coach. Wyslalem komputer do fachowców którzy twierdzili że usuną immo i zasadniczo jak powiedzieli tak zrobili-odesłali kompa szybko (bo komputer wysyłałem do nich kurierem), tylko po założeniu na autko moc już nie była ta sama. Pojechałem na diagnozę CLIPem i serwisant powiedzial że jest kiepsko to immo usunięte i autko chodzi ale komp działa w trybie awaryjnym przy obciętej mocy:-(Nawet kupiłem drugi komputer sterujący o tym samym numerze identyfikacyjnym HOM, ale w nim tez trzeba usunąc immobilizer...

Drodzy forumowicze stąd moja prośba, jeśli ktoś ma namiary na człowieka, który poradzi sobie z usunięciem immo bez powodowania błędów, podzielcie się tymi informacjami ze mną. Nie mogę uporac sie z problemem 4-ty miesiąc. Dodam że interesują mnie osoby z Podkarpacia, bo mieszkam pod Rzeszowem. Mój mail: [email protected]

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu mam szukać tego numeru, karteczki z kodem kreskowym w dokumentach nie znalazłem ale za to mam podobną przyklejoną do czujnika podczerwieni (zdj. poniżej).

 

Twój kod z kluczyka to 97133 tak sadzę ale ekspertem nie jestem, ale z tego co wiem jest pięcio znakowy zobacz czy w drugim kluczyku jest taki sam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmr, masz tam w kluczyku nadrukowany kod przecież, to nie są tylko liczby - mogą być i litery i cyfry. O ile się nie mylę to twój kod to te litery lub cyfry powyżej, nie pamiętam jak to było w moim kluczyku. Tylko teraz jak jakiś złodziejaszek pozna ten twój kod kluczyka, przyczai się na twój samochód to praktycznie problem z immo ma już z głowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cięcie]

 

Nawet mając ten numer istnieje nikłe prawdopodobieństwo że ktoś na odnajdzie twoją meganke, a z resztom samym numerem auta nie otworzy :P

 

Radzę zapoznać się z regulaminem forum z naciskiem na część o cytowaniach, jeśli nie chcesz się dorobić :P . Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę się pogubiłem ale w skrócie powiem o co mi chodzi. Mam jeden sprawny i jeden padnięty kluczyk. Chciałbym spróbować zaprogramować nie działający kluczyk wymieniłem w nim baterie przeczyściłem dioda świeci. Mam znalazłem procedurę programowania mam pytanie czy ten program, który jest na 8 stronie generuje kod odblokowujący immo = kod programujący kluczyki, czy potrzebuje kod ASO ? Czy mogę zaprogramować tylko jeden kluczy czy tak jak jest to w opisie trzeba programować dwa kluczyki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wprowadzeniem kodu, ponieważ po wprowadzeniu trzeciej cyfry za pomocą centralnego zamka (zliczam mrugnięcia diody na desce rozdzielczej) uruchamia się alarm :P

 

[ Dodano: 2008-04-16, 09:27 ]

Dzwoniłem przed chwilą do ASO koszt przyuczenia kluczyka 100 zł, koszt uzyskania kodu zapłonu 55 zł. Gość z servisu powiedział, iż kluczyków na podczerwień nie można samemu zaprogramować da się przyuczyć samemu jedynie kluczyki radiowe ?

 

[ Dodano: 2008-04-16, 14:08 ]

Dzwoniłem jeszcze raz i dowiedziałem się że do przyuczenia kluczyka nie potrzebują samochodu ? Wystarczy, że zostawię sam kluczyk na około 1h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam forumowiczów.

Mnie również dotknął problem immobilizera. Raz działał raz nie, a w zeszłym tygodniu wogóle przestał reagować, na szczęście (tu ukłony dla kolegi Piotra_78 za podanie linku do generatora kodu immobilizera) obyło się bez wizyty w aso i żebrania o kod. Można było dalej jeździć ale problem pozostał.

Po lekturze tego i innych tematów włos się zjeżył, co się mogło posuć i jakie tego mogą być koszty.

Co się jednak okazało. Po rozkręceniu kluczyka, i wyjęciu płytki - :shock: dioda pozostała w obudowie, poprostu sie urwała. Chwila na poszukiwaniu lutownicy i już była na swoim miejscu. Przy okazji wymiana baterii i ... chwila prawdy... Hura! Działa!

Nie potrzebne były żadne "czary" z synchronizacją immobilizera do kluczyka.

W celach informacyjnych - jeden kluczyk, immo na podczerwień.

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów w walce ze złośliwośćią rzeczy "martwych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!