Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich miałem niedawno ten sam problem z kluczykami - nie mogłem odpalić auta .

rozwiązałem go w ten sposób iz zadzwoniłem do specjalisty od kluczy do aut posiadający licencje z policji ,przyjechał szybko rozkodował kluczyk i ponownie go zakodował (niestety nie wiem w jaki sposób ale zrobił) odpalił autko migiem podał mi kod i pokazał gdzie i w jaki sposób go wpisać zapłaciłem za oba kluczyki 150 zł- cena bez kodu i pokazu gdzie go wklepać za usługę płaciłem 200zł uważam ze to nie drogo za tak sprawna usługę czas ok15minut. mogę polecić ta firmę :

 

www.euroklucz.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Na stronie 20 w książce z WKŁ jest opis, że kod jest usuwany z pamieci komputera po 10 minutach od odłaczenia akumulatora i trzeba mu go wklepać przyciskiem blokowania drzwi. Jest też napisane, że kod mają tylko w serwisie. Ale w takim razie już nie wiem co się dzieje jak odłączę akumulator?

Witam!

Gdy kupowalem swojego scenica poprzedni wlasciciel dal mi jakies kody, ale powiedziel ,ze immo i alarm sa wylaczone na stale. Wyciągnąlem więc cala elektronike z kluczyka zeby sprawdzic i samochod odpala. W takim wypadku nie mam zadnego zabezpieczenia przed zlodziejami. Czy ktos mi moze pomoc? Nie wiem czy oplaca sie aktywowac immo bo czytalem , ze sa z nim problemy i wiekszosc pyta jak to wylaczyc?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzi będzie tyle co osób na forum, ja nie miałem, aż takich problemów z IMO (jeden kluczyk się rozkodował - na szczęście był drugi), jeśli miałbym do wyboru aktywować IMO czy kupić i założyć we własnym zakresie alarm to wybrałbym alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ma mteż problem ze zdalnym sterowaniem zamka i immo. Ale niestety nie znalazłem na forum takiego przypadku jak mój,mam sprawny kluczyk , odbiornik kod awaryjny.i niestety nie udaje mi się zaprogramować .A przy podłączeniu do komputera program nie ,,widzi "odbiornika. Który napewno jest sprawny. Spotkał siię może ktoś z TAKĄ usterką???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bendzi74, jest to dość powszechny przypadek zastosowania oprogramowania firmy bosch, (z tym miałem takie przypadłości) po podłączenia do programu oryginalnego odbiornik był widoczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Ja mam jeszcze inny przypadek z którym nie mogę się uporać,bo ja muszę wchodzić przez tylne drzwi po wcześniejszym zablokowaniu zamka z przycisku tego w aucie,bo ani pilot przy kluczyku nie działa,ani po przekręceniu w drzwiach (kręci się w koło),tylko działa blokada drzwi z przycisku.Samochód oczywiście odpala,bo zadnego immo nie ma,nie swieci sie w liczniku ta czerwona kontrolka wogóle,auto jest przywiezione z Francji i z tego co wiem,to tak juz było.Co zrobic zebym mogł normalnie zamknąc auto?Zawsze muszę zostawic jedne drzwi otwarte,bo inaczej nie wejde,ale pewnie kiedys sie pomylę i zatrzasne te drzwi... Chciałbym tylko żeby otwierał sie z tego pilota,a z zamkami nie wiem co jest.

Poniżej fotki kluczyka rozebranego:

http://www.wrzuta.pl/obraz/bY3ntqfbFn/

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/qt4d7c9nZh/

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/xo6fRkMICP/

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/jfGHhjnnRa/

 

Dodam,że to diesel bez turbo 1996 rok classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Po pierwsze pisz tak, aby dało się ciebie zrozumieć - przeczytaj to coś napisał :mrgreen:

Po drugie, poczytaj wszystkie posty powyżej co i jak sprawdzić.

Zacznij od bateryjek a skończ na aparacie cyfrowym, może być z telefonu - dlaczego to doczytasz w postach.

Po co rozbierasz kluczyk jak nie wiesz czy to jego wina <ok>

Ja bym raczej szukał przyczyny w niedziałającym C.Z - braku zasilania na siłownikach. Sprawdzaj bezpieczniki itd.

Jak się nie znasz, to się za to nie zabieraj i podjedź do dobrego elektryka - znajdzie usterkę w kilka min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przekręceniu w drzwiach (kręci się w koło)

możesz wymienić zamki albo co daje trochę radości kupić 4-pak i się zabrać za ściąganie boczków w drzwiach celem dostania się do zamka i jego wyczyszczenia, przesmarowania. W moim autku chyba nikt nie korzystał z kluczyka - tylko C.Z. i żaden zamek nie działał. W tym lewy się właśnie kręcił w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

Po pierwsze pisz tak, aby dało się ciebie zrozumieć - przeczytaj to coś napisał :mrgreen:

Po drugie, poczytaj wszystkie posty powyżej co i jak sprawdzić.

Zacznij od bateryjek a skończ na aparacie cyfrowym, może być z telefonu - dlaczego to doczytasz w postach.

Po co rozbierasz kluczyk jak nie wiesz czy to jego wina <ok>

Ja bym raczej szukał przyczyny w niedziałającym C.Z - braku zasilania na siłownikach. Sprawdzaj bezpieczniki itd.

Jak się nie znasz, to się za to nie zabieraj i podjedź do dobrego elektryka - znajdzie usterkę w kilka min.

 

Wszystkie posty przeczytałem uważnie i wszystko już przerabiałem,bateryjki mają po 3V kazda,na aparacie cyfrowym widac,ze dioda wysyła sygnał,kluczyk rozebrałem po to,aby zajrzec gdzie jest immo (kwarc)...a jego tam nie ma...A central zamek działa,tylko nie z pilota,a z przycisku,który znajduje się wewnątrz auta,więc po co szukac po zasilaniach,jak wszystko jest ok.Dzisiaj rozbierałem ten odbiornik w podsufitówce i widac,że jest ok,nie był zawilgocony itp. Nie wiem co dalej robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam szanownych forumowiczów,

sorki za powielanie tego i tak przydługawego tematu ale ja dalej mam taki problem :

sprawa kodu - odpalania - przyuczania kluczyka - już jest obcykana, tylko po każdorazowym przyuczeniu kluczyka, po kilku minutach moja megi "gubi" już ten kod i nie widzi kilka minut wcześniej przyuczonego klucza. Czy jest może jakaś "procedura" kończąca przyuczanie klucza czy megi robi to sama ?? Jakoś tego nigdzie nie widziałem, pozdrawiam wytrwałych w walce z immo i dzięki za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mój problem polega na tym, że nie jestem w stanie uzyskać kodu odblokującego w tym programie.

 

Wygląda to tak, wpisuję kod z naklejki na słupku, 4 cyfrowy JA04 po czym wyskakuje że mam podać kod z kluczyka. Po przepisaniu kodu wytłoczonego na płytce czyli 99212 w programie wyskakuje :

 

*****caractere incorrect dans code ****

***** incorrect character in code *****

 

W czym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!