Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

przeniesiono

Witam,

mam megane z 1997r i pewien problem:

Immobiliser wyłancza się dopiero po drugim lub trzecim "strzale" z pilota (połączonym z zamykaniem/otwieraniem drzwi). Jest to dość męczące, a poza tym kiedyś wogóle odmówił posłuszeństwa i dopiero po wyłączeniu Immobilisera za pomocą "wbijania" kodu światłami odblokował się na tyle że znowu po kilku strzałach się wyłancza.

W Renault Pietrzak powiedzieli że pewnie jest to wina dekodera i wymiana by kosztowała ok 2000zł co przy aucie wartości 9000zł jest śmieszne.

Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem i jakoś go zwalczył w rozsądnej cenie.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Tomek

 

Przeniosłem do już istniejącego tematu. Przeczytaj raz jeszcze REGULAMIN, to dowiesz sie z jakiego powodu. Co do problemu z imo. przeczytaj posty w tym temacie. - gojgien

PS. co masz na myśli pisząc o wbijaniu kodu światłami, to jakaś nowość chyba w Twoim modelu. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
3. Wprowadzasz pierwszą liczbę( liczysz mrugnięcia kontrolki) puszczasz i tak pozostałe cyfry

4. Czekasz po wprowadzeniu aż kontrolka zaświeci 5s.

5. Możesz uruchomić auto

Powodzenia u mnie tak zadziałało.

 

Jeżeli chodzi o to wprowadzanie liczb to jest ten przycisk co wprowadzasz żeby odpalić auto? Czy trzeba podłączyć laptopa.

A jeżeli chodzi o te kody to czy jeżeli moja meganka rok 98' będzie pasować ten kod wygenerowany przez program?

 

Już sobie z tym poradziłem.

Teraz chyba wiem co nawaliło odbiornik bo tylko on nie działa :mrgreen: wie ktoś może ile on kosztuje i gdzie się dokładnie znajduje? czy jest to obok lamp w środku? czy po lewej stronie u góry czy po prawej na dole? I czy kontrolka podczas awaryjnego uruchomienia powinna tak świecić ciągle na czerwono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Już dzięki temu forum wygenerowałem sobie kod immo, nauczyłem sie przyuczać PLIPy, ale teraz mam nielada problem. Auta nie otworzę z klucza, od kiedy przyszedł mróz -7stC. Najpierw za 3,4 razem otwieral a po jakims czasie, gdzieś mniej wiecej po przejechaniu 50km przestały działac oba piloty. Przyuczanie nie daje efektów, to znaczy nie da się. Jakieś 4 miesiące wcześniej robilem to a teraz PLIPy nie dają się zsynchronizować. Kiedy wymontowałem płytkę odbiornika w podsufitce to miała wyraźne ślady zalania. Czy możliwe ze ta płytka jest powodem braku możliwości zaprogramowania? Czy odbiornik z innego megane będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat bo nie chce zakładać nowego. Przy zakupie auta dostałem niestety tylko jeden kluczyk, dzisiaj zrobiłem mały wywiad u siebie aby zorientować się w kwestii dorobienia kluczyka i zebrałem parę danych: kluczyk z imo i pilotem ~ 650-700 zł, kluczyk z imo ale bez pilota ~ 250zł i tu nasuwa się pytanie czy ktoś z was dorabiał może taki kluczyk bez pilota ?? Czy to wogóle działa ?? a może ktoś zna miejsce w pobliżu Świdnicy/Wałbrzycha?Wrocławia gdzie można dorobić kompletny kluczyk taniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszb, na forum meganecoupe.pl kol. ADOLF ma nowy, nienacinany kluczyk z pilotem do megane 99-01, może do niego zagadaj,

Ja do Scenica tez nie dostałem kluczyka, dorobiłem zwykły kluczyk do otwierania drzwi na wszelki wypadek. Jakby się złamał ten z immo to można odpalić auto tym dorobionym, przykładając do niego ten złamany. Sprawdzone, działa, ale nie w przypadku jak zgubisz oryginał z immo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , też dotknął mnie problem z imobilajzera w mojej megance ale nie bawiłem się już w przyuczanie kluczyka bo do serwisu mam ponad 60 km , koszt transportu autka + przyuczenie kluczy ( jeśli się uda ? ) lub nowego kluczyka był zbyt duży . Znalazłem gościa który za dużo mniejsze pieniądze usunął mi imo z autka :mrgreen: , moja megi pali mi teraz na strzał , no i mam pewność że gdzieś w trasie już nie zrobi mi podobnej niespodzianki , pozostał tylko problem centralnego zamka nie działa z kluczyka :-( z włącznika wewnątrz auta jest ok otwiera i zamyka , może ktoś wie jak rozwiązać ten problem ? Czy pozostaje zakup centralki z pilotem i podpięcie jej pod istniejący układ centralnego ? Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wywalenie immo zapłaciłem 300 zł (cena podobno po znajomości ) z tego co wiem normalnie bierze 400 zł , fachowca od tego znalazł mi zaprzyjaźniony mechanik to jego dobry kolega , tak z alarmami się też bawi aby pozbyć się immo wystarczy dostarczyć mu komputer :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!