Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli problemów nie masz oprocz tego otwierania z palca :mrgreen:. Odpinałeś akumulator na dłużej może? Bo moze się okazać ze komputer się zresetuje i bedzie kłopot. Jeśli to rozwiązuje problem to ja jestem za i juz szukam jakiegoś szpenia od immo/alarmów (najlepiej jakiegoś złodzieja) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

użytkownicy kupiłem megane 1,6 z 96 z komisu niestety im poprzedni właściciel nie dostarczył żadnych papierów. Przy kupnie okazało się że jeden pilot słabo łączy a drugi w ogóle nie reaguje wniosek - baterie dokupiłem baterie i jeden jest ok drugi nic. Więc do elektryka ten że pilot padł ale go zrobił za 20 zeta tylko nie potrafi wczytać go do systemu. W Renault zażyczyli sobie 150-250 zeta dokładnie będą wiedzieli jak dobiją kluczyk i coś tam jeszcze jak to w serwisie.

W tym poście jest sporo na ten temat tylko nie mogę tego zrozumieć - może jestem za mało inteligentny (kto to wie). Proszę znawców tego tematu o krótką zwięzłą informacje z tego co widziałem na zdjęciu od Marius to mój kod to xxxx i co dalej. Co mam włączyć gdzie nacisnąć i czy to jest bezpieczne - żeby mi drugi się nie "wyprogramował" mam za daleko do serwisu.

 

Z góry wielkie dzięki.

 

Wykasowałem podany przez ciebie kod immo bo jeszcze brakuje określenia lokalizacji miejsca postoju auta i możesz je szybko stracić. lepper_pl

opis wklepywania kodu znajdziesz w tym temacie ale dużo wcześniej. chyba 2 strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problemów nie masz oprocz tego otwierania z palca :mrgreen:. Odpinałeś akumulator na dłużej może? Bo moze się okazać ze komputer się zresetuje i bedzie kłopot. Jeśli to rozwiązuje problem to ja jestem za i juz szukam jakiegoś szpenia od immo/alarmów (najlepiej jakiegoś złodzieja) :)

 

Nic się nie stanie skoro do fachowca oddałem tylko komputer a autko stało w garażu komputer dostał napięcie dopiero po zainstalowaniu pod maską tym samym się już zresetował i jest ok , a centralny też już działa z palca przejechałem się do tego gościa już z autkiem i jest ok centralny zrobił gratis :) Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem z odpaleniem mojego scenica.Zaczelo sie od tych mrozow w nocy (-20) rano poszedlem odpalic autko a tu nie chce.silnik krecil z 3 razy sie delikatnie zadlawil.probowalem odpalic auto dosc dlugo az rozladowalem akumulator.kontrolki zaczely glupiec.na drugi dzien z naladowanym aku probowalem kolejny raz odpalic auto i nic tylko kreci i nie odpala.ale dopatrzylemk sie ze z kluczyka centralny sie otwiera normalnie wsiadajac do auta dioda na desce od immo miga wkladajac kluczyk zaczyna migac podwojnie i odpalic nie moge.po wyciagnieciou aku i wlozeniu spowrotem slychac zalanczajacy sie immo poprzez sygnal taki piszczacy. w serwisie mi powiedzieli ze to kluczyk jest rozkodowany i duze koszta zaprogramowania go ale i tak stwierdzili ze aut trza przyprowadzic do serwisu zeby zarobili kase normalnie u nich !!! a zapomnialbym jak miga dioda to rownoczesnie miga zgarek bez wlaczonego kluczyka do stacyjki. kodu do awaryjnego odpalenia auta nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Ja mam to samo .Dioda od immo szybko miga po przekręceniu kluczyka i nie odpala,a zegarek miga bo odłączyłeś akumulator.Centralny działa z kluczyka normalnie.Ja ma scenica 1.9 dti 98r i u mnie nie działa procedura awaryina.Z tego co się zorientowałem to tylko przeprogramowanie kompa (300-400 zeta) ponieważ immo zablokowany i nic więcej nie da się zrobić.Jadę w sobotę do mechesa załatwić temat.U ciebie kolego pewnie jest to samo,ale poczytaj o awaryinym odblokowaniu może tobie się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Widzę że macie także problemy z immo w wersjach (diesel) niewiem jak w przypadku Reni bo nie miałem okazji zajrzeć do żadnej z tym silnikiem ale wiem że w przypadku innych marek w dieslach immo montowane jest na pompie a nie w kompie jak w przypadku benzyniaków i tu sprawa usunięcia immo jest o wiele łatwiejsza poradzi sobie z tym każdy lepiej obcykany mechanik a jeżeli ktoś ma trochę zapału do grzebania w aucie może sam sobie z tą sprawę załatwić . Ale podkreślam że nie jestem pewien czy Renault w dislach stosuje tą samą technologie montowania immo . Pozdrawiam

 

Nie cytujemy posta w całości, pisząc bezpośrednio pod nim. Naruszasz regulamin. :mrgreen:- gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na takie pytanie: czy można awaryjnie (przez ręczne wstukanie kodu) odblokować immo sterowane radiowo? Znalazłem tu instrukcję do odblokowania immobilisera na podczerwień. Mój dziś rano zdechł, w z programu nie udało mi się wygenerować kodu - Renault Scenic 99r., więc pojechałem po kody do serwisu, a tam usłyszałem, że mi to nic nie da gdyż mam sterowanie radiowe i wtym roczniku nie jest możliwe uruchomienie awaryjne. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to witaj w klubie .moje autko stoi u szwagierki w garazzu.tez pojechalem zeby zobaczyc czy chcociaz tryb awaryjny (procedura poczatkowa tak jak bym mial wpisywac kod)sie uruchomi mimo ze nie mialem kodu ale mam kluczyk radiowy a nie na podczerwien tak jak we wszystkich postach pisze ze na podczerwien i tryb awaryjny nie chcial sie nawet uruchomic.autko dalej stoi w garazu i czeka na naprawe.

 

A nie dało by się ciebie tak pisać po naszemu :mrgreen:

 

To witaj w klubie. Moje autko stoi u szwagierki w garażu. Też pojechałem żeby zobaczyć czy chociaż tryb awaryjny (procedura początkowa tak jak bym miał wpisywać kod) się uruchomi, mimo że nie miałem kodu. Mam kluczyk radiowy a nie na podczerwień.

We wszystkich postach jest napisane że na podczerwień.

Tryb awaryjny nie chciał się nawet uruchomić. Autko dalej stoi w garażu i czeka na naprawę.

Tak chyba lepiej - jeśli dokładnie odczytałem intencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, widzę że Pan Lato nie uzyskał odpowiedzi na swoje pytanie i poszedł na inne forum, ja spróbuję jeszcze raz . Scenic 98 dti , kluczyk sterowany radiowo, cz działa,przy zapłonie dioda na desce mruga 2 razy szybciej , auto nie pali. Próbowałem generować kod awaryjny- bez skutku ( faktycznie program nie obsługuje aut z 1998 r.) .

Jak usunącz immo z silnika diesla dti słyszałem zdania ,że jest on na pompie wtryskowej , że są tam jakieś magiczne śruby , które ukręcają się przy odkręcaniu tak że nie sposób ich wykręcić . Ile jest w tym prawdy? jak zdemontować immo?czy to jest na 100% sprawa kluczyka bo żal wydać 500 zł a okaże się że to coś innego .Proszę o radę. Dosyć już o podczerwieni ( czytam cały dzień) proszę o kluczyku radiowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny temat miałem rok temu, przy -15C

Moja megi z 98 też ma sterowanie radiem. Dostałem w ASO kod do IMMO, ale jest bezużyteczny (6 albo 8 cyfr, procedura nie działa). Rok temu skończyło się lawetą i 400 za "jakąś magię" w ASO.

 

W ostatnie mrozy temat się powtórzył, właśnie szukam lawety i czytam opinie o warszawskch ASO ;-) Niestety, chyba się z Megi rozstaniemy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam elektrico, moja padła przy -20 i stoi do dzisiaj. Piszesz , że zrobili jakąś magię ale kluczyka nie wymieniali, więc ciekawe bo mnie fachowiec mówił przez telefon ,że to kluczyk a ja nie do końca wierzę. Szkodo ze w tych modelach nie ma jakiejś procedury awaryjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!