Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja już nic nie wiem.Mam Megane 1996 RT 1.6.Posiadam dwa kluczyki do samochodu i teraz zaczyna sie zabawa.Na poczatku roku padł mi akumulator.Wyminiłem na nowy.Co ciekawe po wymianie akumulatora przestał mi działać jeden kluczyk tzn. centralnego zamka nie otworze ale jak wsadze ten kluczyk do stacyjki to autko odpala normalnie immo nie miga wszystko jest ok.Drugi kluczyk dziala bez problemowo.Przerabialem juz wszystkie sosoby ktore tu opisujecie i nic.Elektronika jest w porzadku nic nie jest zalane.Dziwne troche ze własnie po wyciagnieciu akumulatora przestal dzialac tylko jeden kluczyk własnie ten ktorym przed wyjeciem akumulatora zamykałem autko.

Z gory dzieki za jakies solucje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz , że zrobili jakąś magię ale kluczyka nie wymieniali, więc ciekawe bo mnie fachowiec mówił przez telefon ,że to kluczyk a ja nie do końca wierzę.

 

Koleś twierdził, że wymieniał transponder (to chyba takie małe "cuś" w kluczyku), bo podobno był "przepalony". Wtedy to łyknąłem bo nie mogłem wykluczyć, że kluczyk nie leżał w pobliżu bardzo silnego pola elektromagnetycznego. Skoro drugi raz przytrafiło mi się to przy bardzo niskiej temperaturze, to wskazywało by raczej na problem z immo w aucie. Być może, że przy minus iluśtam immo faktycznie generuje zbyt silne pole (przynajmniej u mnie w aucie) i przepala transponder... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak myślałem że dorobienie dodatkowego klucza to tylko serwis. Ale mam jeszcze pytanie: jak dłużej przytrzymam przycisk w kluczyku do centralnego zamka (tak ok 10-15 s.) to dioda w kluczyku przestaje mrugać tylko zaczyna świecić światłem ciągłym. Do czego to ma służyć w kluczyku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś twierdził, że wymieniał transponder (to chyba takie małe "cuś" w kluczyku), bo podobno był "przepalony".

 

 

elektrico ile trzeba czekać na ten transponder czy to też jedzie z Francji ? czy robią na miejscu od ręki?, chodzi o tą czarną kostkę coś a -la magnez czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pat-d, opis twojej sytuacji świadczy o awarii układu immobilajzera i w tym przypadku kod nic ci nie pomoże.

słyszałem zdania ,że jest on na pompie wtryskowej

tak jest ale w oplach z silnikiem 2,5 Dti

immobilajzer w twoim przypadku blokuje jedynie podanie sygnału do zaworu znajdującego się na pompie wtryskowej, a sam układ immobilajzera jest w urządzeniu sterującym taka czarna skrzyneczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wizycie w ASO. Chłopaki wykonali restart jakiegoś modułu i za 130 plnów (laweta za free) mam sprawne auto. Na pocieszenie stwierdzili, że jeżeli zawieszanie będzie sie powtarzać, trzeba będzie wymienić moduł. Koszt - jakieś 1900 zł.

 

pat-d

Transponder, to taki mały, programowalny (mniej lub bardziej) układzik scalony, który nie posiada własnego zasilania, a który umieszczony jest w kluczyku (faktycznie, wygląda trochę jak magnes). Rok temu reanimacja trwała kilka godzin, więc nowy na pewno nie jechał z francuzowa.

Moim zdaniem bierz lawetę i jedź do ASO (w wawie przy naprawie >100 pln laweta do wybranych serwisów gratis). Jeżeli ustalisz to z osobą przyjmującą samochód, to zadzwonią z opisem usterki i planem naprawy. Zwłaszcza, jeżeli szykuje się grubszy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzięki za info :mrgreen: dziś i ja odebrałem moją bryczkę , dałem do fachmana nie do ASO, najpierw kombinował z kodami ale nie wchodziły, potem w jakiś sposób odpalił w trybie awaryjnym tak ,że podobno auto jeździło tylko do 3000 obrotów. Ostatecznie wywalił ten immobilizer z pompy, kosztowało mnie to 400 zł central działa normalnie tylko lampka na desce nie świeci jutro dorobię sobie drugi kluczyk za 20 zł i żadnych mrozów, radiacji, transporderów się nie boję :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim.

Mój scenic już hula :mrgreen:)) Wydałem 158,86zl w serwisie.

 

Zadałem im pytanie co mogło być przyczyna po opowiedzeniu im całej historii. Stwierdzili że: " popsuło się tak samo i uszkodzenie nie było spowodowane mrozem, powolnym rozładowaniem akumulatora. Kolejne uszkodzenie immo spowoduje wymianę całej skrzynki uhc". Serwis wrzucil nowe oprogramowanie pod immo do skrzynki uhc.

 

Autko po wymianie kompletnego sprzęgła i immo jeździ idealnie. Hmmm a może ktoś byłby chętny na niego chętnie sprzedam bo mam na oku inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie , mówie wam tylko likwidacja immo w tym nieudanym modelu rozwiązuje sprawę raz na zawsze. Nawiasem mówiąc to dowiedziałem sie że jednak nie jest on na pompie, tylko w komputerze, koleś odciął jakąś 10 nóżkę jakiegoś scalaka, do 9 doprowadzoł napięcie 5V z innego scalaka i po sprawie ,komp nie widzi immo reszta działa ok. Jeśsłi ktoś coś z tego rozumie to jest bogatszy o 400 zł.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!