Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Janksz:

Z tą polityką firmy nie chodziło mi o to, że uzyskanie kodu jest drogie czy też zsynchronizowanie kluczy, ale o to, że klucze psują się.

Masz trochę racji, że trzeba może mu pomóc aby się zepsuł, ale mam pewne wątpliwości.

Mam dwa klucze. Pierwszy zesuł się 2 lata temu. Pewien mechanik uświadomił mnie właśnie o tym o czym napisałeś. Tak więc drugi klucz był oczkiem w głowie. Nigdy nie leżał przy komórce ani innym przedmiocie wytwarzającym pole jak zegarki z baterią zasilacze , komputery itp. Jedynym dwoma miejscami w których spoczywał była stacyjka i półka w domu. Nigdy nie pozwoliłem sobie go upuścić na ziemię lub traktować go jak zabawkę do podrzucania nie mówiąc już o tym, że przez przypadek miały do w ręce np.dzieci. Odpiąłem wszelkie bryloczki aby w kieszeni nie powodowały niepotrzebnego nacisku na guzik i nie był noszony w kieszeni z innymi kluczami, monetami itp. Nigdy nie otwieram auta podczas rozmowy akurat przez komórkę. Jedynym momentem, w którym klucza nie widziałem i nie wiedziałem co się z nim dzieje były wizyty na serwisach. I tu rzeczywiście coś mogło się dziać.

 

Pytanie : czy ktoś wie jak nie czyniąc uszkodzeń ściągnąć obudowę odbiornika centr.zamka na podsufitce tak aby się do niego dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin73, chyba troche przesadzasz z tym kluczykiem, bo jak ma sie zjebać to i tak sie zjebie, mi tez pozostał tylko jedeen klucz i zastanawiam sie czy w ogóle nie zlikwidowac immo. Ciekawy jestem czy to jest kosztowna operacja. Wiem że Reno tego nie zrobi więc trzeba z tym sie udać gdzieś do dobrego fachurki, podobno robia to za ok 3 stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert.

Przesadzam - nie przesadzam. Skoro można uniknąć problemów poprzez ostrożność - to czemu nie. Masz rację, że jak ma się zepsuć to się zepsuje - no i tak się stało więc na nic moja ostrożność. Mój post była raczej odpowiedzią na wcześniejszy, w którym kolega zauważył, że zepsuć się może tylko dzięki użytkownikowi a nie ot tak poprostu. Nie chodziło mi o pokazanie czy przesadzam czy też jakiś innych rzeczy.

W ASO powiedzieli mi, że nie da się odinstalować immo. Osobiście w to nie wierzę - jak da się założyć to da się ściągnąć. Wcześniej gdzieś na tym forum (ale już nie pamiętam gdzie) ktoś napisał, że jest to kwestia obróbki danych w komputerze i kosztuje to jakieś 400 zł.

Ponawiam moje wcześniejsze pytanie o demontarz osłony odbiornika adalnego sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliłem scalaka w tym kluczu ze szrotu :evil: Tej motoroli nie dostaniesz w Polsce poszukać trzeba zamienników spisz sobie kod scalaka z obudowy i niech w elektronikach poszukają w katalogu (niestety z tego co się orientuję to nie będzie to tanie) choć mogę się pomylić

 

 

ps. Proszę cenzuralnie wypowiadać się na forum (wyciąłem) - rozumiem zdenerwowanie ale to nie jest usprawiedliwieniePrezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, a co Ty wyrabiałeś z tym scalakiem że go spaliłeś. A odnośnie samego scalaka to może masz jakies namiary na niego gzdie można go kupić. Ja najprawdopodobniej dam go do elektronika niech go naprawiają, ciekawe ile krzyknie za naprawę. Chodzi mi oczywiście o klucz. A jeśli to będszie bardzo drogie to niestety pozbywam sie immo i zakładam sterownik centralnego zamka, a może alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Proszę cenzuralnie wypowiadać się na forum (wyciąłem) - rozumiem zdenerwowanie ale to nie jest usprawiedliwienie – Prezes

przepraszam więcej się to nie powtórzy

nic nie robiłem poczytałem o scalakach i próbowałem go resetować poprzez zwarcie nóżek i podanie napięcia zasilającego wg instrukcji,niestety za duże napięcie

 

co do scalaka szukałem w necie niedostępny jutro jak znajdę czas przejdę się do sklepu elektronicznego poszukam zamiennika (może być tak ze aby osiągnąć dziewicę wystarczy wymiana scalaka i będzie to tańsze rozwiązanie (zależy od jego ceny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak, kurde jak coś zdobędziesz to daj znać bo mnie też pili ten temat. Dzisiaj byłem w ASO i zdobyłem kod do mojego immo, juz sprawdziłem- kod działa. Powiedz mi taka rzecz czy jak sie kupi inny klucz np na allegro to można go dostroić do immo czy własnie trzeba go resetować tak jak Ty próbowałeś? Byłem dzisiaj też u faceta z zapytanie czy mozna zlikwidować w ogóle immo z autko to powiedziaj że raczej nie, ale ja czytałem na elektrodzie że sa ludzie którzy paraja sie takimi rzeczami. Kod do Scenica jest cztero cyfrowy, to tak dla wiadomości . Acha Robak jak możesz to daj ta instrukcje na forum to może ktoś skorzysta, miedzy innymi ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes my mamy takie same silniki. Słuchjcie dostałem propozycje kupna zupełnie nowego plipa, fabrycznego, nigdy nie używanego bez grota. Panowie czy jest szansa że jest czysty i będę go mógł zakodować do mojego immo? Co myślicie na ten temat? Oczekuje bardzo szybkiej odpowiedzi poniewaz facet czeka na moją odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę, do wniosku że to zależy od silnika

Sorry, ale co ma piernik do wiatraka?

Kod zależy tylko i wyłącznie od rodzaju immobilizera. To taki pin przypisany do urządzenia, a nie do silnika. Do każdego immobilizera jest inny. Kluczyk i immobilizer sterują tylko centralnym zamkiem i odcięciem zapłonu. /w niektorych modelach dodatkowo auto alarmem/.

 

nigdy nie używanego bez grota.

Grot kluczyka nie ma nić wspólnego z jego elektroniką.

 

Panowie czy jest szansa że jest czysty i będę go mógł zakodować do mojego immo?

 

Jezeli ma czystą, nigdy nie kodowaną elektronikę to w serwisie mogą Ci ją zaprogramować. Inaczej nic z tego nie będzie. To nie jest tak, że wprowadzając nowy, kasujesz stary. Zakodować można tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale co ma piernik do wiatraka?

 

Mianowicie to, że była dyskusja czy 8 czy 4 cyferki kodu do scenica. Tak zależy to od rodzaju imoba. Ale w różnych silnikach mogą być różne imoby instalowane.

Np. w dieslach inne a w benzynie inne :mrgreen: Ja myślałem że scenic i meganka mają różną ilość :!:

 

Jezeli ma czystą, nigdy nie kodowaną elektronikę to w serwisie mogą Ci ją zaprogramować. Inaczej nic z tego nie będzie.

 

Nie potrzeba do tego serwisu - zna się to sobie sam zrobi.

 

Panowie czy jest szansa że jest czysty i będę go mógł zakodować do mojego immo?

 

Wydaje mi się, że tak ale nie dam ręki uciąć.

Ile chce za to cudo :) Jakby było mnie stać i by mi się to opłacało, to bym zaryzykował.

Spytaj Robaka co o tym myśli :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce 80 pln ale kurna nie wiem czy brac, na elektrodzie pisza że nie ma czystych plipów i wszystkie sa zaprogramowaqne, takze nie wiem czy ta forsa nie bedzie poprostu wyrzucona w błoto. A wiecie ludzie piszą różne rzeczy ,że piekne , nowe itd a potem okazuje sie że to tylko strata siana, a jescze jedna rzecz wszystkie klucze niestety musza być wprowadzane przez tester, także my sami nic nie zrobimy nawet gdy bedzie czyściutki plip, musi to zrobić ASO lub ktoś kto posiada tester.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w różnych silnikach mogą być różne imoby instalowane.

 

To nie zalezy od silnika, bo z silnikiem nie ma nic wspólnego. Może raczej od modelu auta. /inne do scenika, inne do meganki/

 

 

Nie potrzeba do tego serwisu - zna się to sobie sam zrobi.

 

Strasznie jestem ciekawy jak. :mrgreen:

Wydaje mi się, że tak ale nie dam ręki uciąć.

 

A jak chcesz sprawdzić, czy jest czysty?

 

[ Dodano: 2007-02-05, 22:37 ]

nie ma czystych plipów

 

Czysty możesz kupić tylko w serwisie. Jeżeli Ci sprzedadzą, w co mocno wątpie. Zresztą i tak tylko serwis może Ci go zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko serwis? nie sadze... chyba ze trzeba podpiac clipa, tylko w tym moze byc problem. ale zdaje mi sie ze przyuczanie to po prostu seria magicznych ruchow i tyle... moge sie mylic nie bijcie.

 

wiem jedno, temat jest HOT wiec go przypinam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!