Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Może raczej od modelu auta. /inne do scenika, inne do meganki/

Właśnie nie bo kolega powyżej też ma taki silnik jak ja w megi i ma 4 cyferki a ma scenica, a znajomu, któremu zdobywałem kod ma scenica z silnikiem diesla i ma 8 cyferek :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie bo kolega powyżej też ma taki silnik jak ja w megi i ma 4 cyferki a ma scenica, a znajomu, któremu zdobywałem kod ma scenica z silnikiem diesla i ma 8 cyfere

 

Widocznie takie mieli i takie montowali. :)

 

[ Dodano: 2007-02-05, 22:50 ]

Mi się zdaje, że wystarczy znać procedurę jak się programuje kluczyk i da się to zrobić. Tak jak robią to w ASO :mrgreen:

 

Wlasnie....trzeba ją znać. :) Wiesz jak bardzo cieszyliby sie złodzieje, gdyby tak było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie wazne ile ma cyferek kod do immo, nie ma co sie spierać bo to nic nam nie da, gorsza sprawa jest to że mamy do dupy te imma, i kurcze nic sie nie da zrobic poaz serwisem, a oni juz wiedza jak skroic człowieka. Przepraszam za wyrażenie, ale teklucze do tych samochodów sa do c[censored]a nie podobne- przepraszam :evil: Poczekamy co Robak wymyśli.

 

[wybaczam ale nastepnym razem uzyj dwu liter i gwizdek lub innych znaczkow, od razu bedzie przyjemniej DrNO]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setki tysięcy samochodów ma ten system zabezpieczenia wiec jest raczej sprawdzony. Elektronika kluczyka to nic innego jak pilot do immobilizera i jak kazdy pilot ma prawo popsuć sie. Co w tym dziwnego?

Każdy, ktorego to dotknie klnie na system. Dlaczego?

 

[ Dodano: 2007-02-05, 23:02 ]

ZApewniam cię, że oni mają już na to swoje sposoby i to znają

 

 

Nie macie szans Panowie...ale życzę powodzenia. :mrgreen:

 

Gdyby to było takie proste, to dopiero wtedy byście krzyczeli jakie to jest zabezpieczenie do du....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy

 

Czytajac wasz post doszedlem do wniosku ze rusze swoje 4litery i rozkrece moj klucz zrobie kilka fotek i wyjasnie zasade dzialania klucza.

 

pierwsza sprawa to mylicie pojecia, caly uklad elektroniczy w kluczyku nie ma nic wspolnego z IMO ten uklad tylko spelnia funkcje pilota otwierajacego centralny zamek badz alarm.

Moze ktos z was widzial kiedys jakie byly pierwsze imobilajery byl to osobny uklad ktory podpinalo sie do autka i mialo sie widocze miejsce gdzie przytykalo sie taka pastylke ktora z regoly mialo sie przypieta do kluczy, lecz technologia poszla do przody i imo zaczeto montowac seryjnie i elementem odpowiedzialnym za odblokowanie imobilajzera to czarne cos co zaznaczylem na zdjeciu,w tym jest zapisany kod ktory serwis wprowadza za pomoca TECHA do pamieci imobilajzera ktory jest w aucie. W domu nie jestesmy w stanie sami sobie tego zrobic zostaje tylko serwis .

 

Natomiast czesc elektroniczna sluzaca do zamykania badz otwierania centralnego zamka to zupełnie inna bajak, nie wiem jak to wyglada z kluczykami na podczerwien (ja mam radiowo) ale radiowo mozna sobie klucz samemu bez wiekszych problemow zakodowac, a wszelkiego rodzaju opisywane (zwieranie nózek scalaka czy podawanie na nie napieca jest poprstu bujda)nie wiem jak w reno ale w oplu jesli kluczyk sie rozkodyje i nie chce otwiertac drzwi robi sie taka operacje ( wsiadasz do auta wlaczas zaplon i wciskarza na przemian zamykanie i otwieranie zamka, po kilku takich przycisnieciach pilot jest zaprogramowany i bedzie otwieral drzwi) warunek jest taki ze klucz musi byc rozpoznany przez IMO dlatego zapalamy zaplon, postaram sie dowiedziec jak ta operacja przebiega w reno nigdy mi to potrzebne nie bylo.

 

Jesli ktos czegos nie rozumie walcie smialo postaram sie to lopatologicznie wytlumaczyc

post-176-1170715579_thumb.jpg

post-1-1170715579_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa to mylicie pojecia, caly uklad elektroniczy w kluczyku nie ma nic wspolnego z IMO ten uklad tylko spelnia funkcje pilota otwierajacego centralny zamek badz alarm.

 

To troche tak, jak pilot nie ma nic wspólnego z telewizorem.

Immobilizer spełnia jedną, najważniejszą rolę. Steruje odcięciem zapłonu. To jest jego zasadnicza rola. Reszta jest przy okazji.

 

Pastylka była urządzeniem mechanicznym. Część kluczyka, o ktorej piszemy jest urządzeniem elektronicznym, dlatego są to urządzenia nieporównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam "podobny" problem jak opisywany tutaj. Jakiś miesiąc temu "padł" mi pierwszy kluczyk a wczoraj drugi :mrgreen: Sprawdzałem aparatem cyfr. czy swieca diody i okazalo sie ze nie swieca (wymienialem tez baterie). Co mozna zrobic? Wiem ze oczywiscie mozna kupic nowy kluczyk a to koszt 600 zl - mnie na razie na to nie stac. Czy ktos jest z Wroclawia lub okolic i moglby swoim fachowym okiem zerknac na te kluczyki (ja niestety z elektroniki jest bardzo kiepski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zmartwić muszę tych co we mnie wierzyli udało mi się zrobić dziewicę niestety zaprogramowanie kluczyka przewyższa jak na razie moje zdolności (przede wszystkim sprzętowe) niestety o kant budy to rozbić bo zaprogramowanie w servisie kosztuje tyle samo co nowy klucz więc lipa nie ma się co zastanawiać a było tak pięknie.

 

CzekCzek twój pilot to radiówka a klucze o których mowa w tym wątku to klucze z projektorem podczerwieni

a co do kasowania pamięci układów scalonych poczytaj potem oskarżaj

na jakiej zasadzie wg ciebie immobilajzer rozpoznaje klucz????

w radiówce no problema a w podczerwieni??? dopuki nie przyciśniesz przycisku klucz nic nie emituje więc w jaki sposób chcesz go programować naciskając przycisk centralnego???

czytałem o tym na francuskie pl ale to dotyczy rozkodowania immo w momencie niezadziałania klucza ale samego nie naprawia.

te cyfry które są kodem do immo są wysyłane ciągiem poprzez projektor podczerwieni np. kod 1234 wygląda tak

jedno błyśnięcie długie świecenie 2 błyśnięcia długie świecenie itd

niestety nie jestem na tyle dobrym elektronikiem aby zaprogramować mu ten kod nie wiem jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze pisaliscie o kluczyku na podczerwien ale zasada dzialania obu kluczy jest podoba spelniala te sama funkcje tylko inny jest sposob przesylu danych do auta.

 

nie wiem czy dobrze czytaliscie co pisalem bo dalej z uporem maniaka twierdzicie ze elektronika ktora jest w kluczyku staruje imo. sprobuje wam to bardziej obrazowo wyjasnic na podstawie opla gdyz mam z tym stycznosc na codzien.

Nie wiem czy wiece jak wyglada kluczyk do Astry II z centralnym zamkiem? kluczyk ten sklada sie z dwuch czesci (niestety nie mam fotek ale jak sie uprzecie zrobie w pracy)

1czesc to grot kluczyka z kawalkiem obudowy w ktorej umieszczona jest podobny (innych rozmiarow) czarny kawalek kwarcu jaki jest zaznaczony na czerwono w mojej fotce

2ga czesc to pilot z cala elektronika

 

Jak sie zepsuje pilot to przychodzisz do ASO placisz 200zl i kupujesz nowy pilot jak nie wiesz jak go zakodowac to dorzucasz 100zl a najciekawsze jest to ze bez tego pilota auto odpalisz poniewaz nie ma on nic wspulnego z ukladem odciecia zaplonu.

 

A co do kasowania zawartosci scalaka o ktorej ktos wczesniej pisal owszem jest taka mozliwosc ale ona nic nie daje, co wam po tym ze wykasujecie go, wtedy pilot nawet nie mrygnie, bo ma wykasowany program, i ASO tego nie programuje bo zeby zaprogramowac scala trzeba go najpierw wylutowac i podlaczyc do programatora, uwierzcie mi na slowo zadne ASO nie bedzie sie w cos takiego bawic, za duzo z tym zabawy lepiej powiedziec klientowi ze trzeba nowy klucz kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!