Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

witam wprawdzie dwa miechypo fakcie ale oto moje story,

 

nawalil mi poraz kolejny raz kuczyk z podczerwienia. procedure uruchamiania juz znalem bo wykupilem kod w renault za 60 PLN. jezdzilem tak z miesiac bo ni mialem czasu cos przedsiewziac- bylo to upierdliwe. pojechalem do serwisu. gostek zsynchronizowal w 15 sekund pilota !dalem mu 20 dychy na lewo i zdradzil mi procedure. zapisalem sobie na kartce. ;-)

 

dzis po roku kluczyk znow nawalil. szukam kartki. nie ma, zginela.

zadzwonilem do serwisu i powiedzialem wprost ze wiem ze jest taka procedura i zebz mi ja zdradzili po czym gostek po chwili odpowiedzial: to jest nasz zarobek, zapraszam do serwisu, koszt synchronizacji 48 PLN "

Bez komentu. :evil:

 

wiec wchodze nanet i znajduje to forum. ide do megany i prubuje , powoli przypomina mi sie opis gostka z serwisu. za druga pruba udaje sie. moj sprawdzonz opis to: :shock:

 

UWAGA

ja synchronizowalem jeden kluczyk ktorz nawalil.

 

 

PRZYGOTOWANIE:

samochod musi byc odblikowany zatem odblokowac manulanie immo za pomoca przycisku blokady jak wczesniej opisane.

po odblokowaniu wyciagnac kluczyk ze stacyjki.

 

SYNCHRONIZACJA

wsadz kluczyk do stacyjki i przekrec az zapala sie kontrolki.

czerwona LEDblokadyzgasnie.

 

czekaj az LED blokady zapali sie i zaswieci ciaglym swaitlem.

 

wyciagnij kluczyk ze stacyjki.

 

wcisnij przycisk blokady-otwarcie az centralny zamek zamknie sie i otworzy* oraz dioda LED blokady sie zapali.

 

teraz nacisnij w odstepach kilkusekundowych przycisk kluczyka skierowanego do jajeczka obiornika podczerwienie az centralny zamek zamknie sie i otworzy*

 

i jeszcze raz to samo naciskajac w odstepach kilku sekund czekaj az centralnz zamek zamnknie sie i otworzy*

 

teraz kluczyk jest zsynchronizowany. :-)

 

 

* generalnie nie jestem pewny czy zamknie i otworzy lub na odwrot bo dzieje sie to zybko i jakos nie zwrcalem uwagi na stan zamka, chodz w kazdym razie zebz zamek dwa razy zareagowal i wydal z siebie KLIK....KLAK :roll:

 

 

 

pozdrawiam

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wszyskiego aby zakodowac kluczyki ir megi z 96 i nic nie pika nic nie dziala

Posiadam kod on dziala ale odpalenie auta zajmuje 2 min bo cyferki wysokie

Jezeli ktos wie jak wgrac koda do kluczykow to pliz pomocy :!::!::!:

 

[ Dodano: 2007-04-12, 21:11 ]

mi nic nie dziala plizzz hellp :!::!::!::!: :cry:

 

[ Dodano: 2007-04-13, 19:00 ]

JUPI udalo sie 100zl w kieszeni opis na forum jednak dziala !!!!! :-) :D :P :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ale ale to nie jest z tym tak do końca zajmuję się tymi samochodami i wielokrotnie nawet od swojego wyciągałem akumulator na dzień dwa i nie musiałem wpisywać żadnego kodu a immobilajzer działa wiec nie twórzmy tu powtórki mitu z FRANUSKIE.PL że po odłączeniu aku należy ustawić na nowo komputer wtrysków

 

co do opłaty za kod w ASO to jest dosyć wysoki koszt ok 100zł

tak jak dorobienie kluczyka z kodem immobilajzera ok 600 zł

 

Aż tyle kosztuje dorobienie kluczyka - szok !!!!!!!!!!!!

 

Ja mam jeden kluczyk i tak właśnie myślałem o dorobieniu 2-giego w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Naczytałem się o awaryjności kluczyków i immo w Meganach i postanowiłem się do tematu przyłożyć, jako że posiadam tylko jeden kluczyk. Dorobiłem za parę groszy kluczyk do stacyjki, bez pilota i bez transpondera, aby mieć wyjście awaryjne w razie zgubienia tego pierwszego - tzn. zapalać przez wklepywanie kodu. I tu rozczarowanie: kluczyk wszystko włącza, kontrolka immo szybko miga, ale niestety nie reaguje na przycisk centralnego zamka - tym samym nie da się wprowadzić kodu. Przycisk centralnego działa na zamki prawidłowo, zamyka i otwiera, ale na immo działać nie chce.

I tu pytanie do kolegów: czy bywają modele, w których kod wprowadza się w inny sposób? Czy raczej zwalić to na jakieś uszkodzenie w "kabelkologii" ?

Auto to Megi 1,6 z 98 roku, pilot w kluczyku "radiowy".

Dzięki z góry, jeśli ktoś mi pomoże rozwiązać zagwozdkę.

 

[ Dodano: 2007-05-02, 15:36 ]

No cóż, pytanie z poprzedniego postu już chyba nieaktualne. Byłem dzisiaj w ASO i miły pan mi wyjasnił, że do wprowadzenia kodu awaryjnego nie wystarczy taki "dorobiony" kluczyk z samym grotem - musi to być kluczyk oryginalny, który po prostu "zgłupiał". A że mój jedyny oryginalny kluczyk jeszcze nie zgłupiał, nie mogę tego stwierdzenia zweryfikować. Jaka szkoda... :-)

Jednocześnie miły pan (kurczę, już chyba mniej miły) poraził mnie cenami: kod awaryjny 120zł, drugi kluczyk - 750zł. Przestaję jeździć, zaczynam zbierać na kluczyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez posiadam jeden kluczyk. patrzyłem a papiery od meganki i jest jakaś naklejka z numerem i symbolem kluczyka.

 

Dlatego chciałbym zapytać czy mogę kupić jakis kluczyk z meganki lub laguny (allegro) i zaprogramować do sposobem opisanym powyżej?

 

Jakos nie mam 600zl na drugi kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie mam 600zl na drugi kluczyk.

 

W Kielcach znalazłem punkt dorabiania kluczy który robi to za 250 PLN (grot + immobil. z kodem zmiennym).

Bo za klucz z kodem stały to jakieś 100-150 PLN

 

Poszukaj u siebie w mieście. :mrgreen:

 

Jak dorobię - to dam znać :lol: (ale to może potrwać bo jestem lekko bez kasiorki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przy zakupie dostałem tylko jeden kluczyk... Gdzie Warszawie poza ASO można dokodować niedrogo immobiliser i alarm do megane z 99r. (model 2000) :mrgreen: Mam używany "taki sam" kluczyk od innej meganki (mam zamiar dokupic nowy grot i dokodować). Pomocy, bo nieznalazlem odpowiedzi via Szukaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kielcach znalazłem punkt dorabiania kluczy który robi to za 250 PLN (grot + immobil. z kodem zmiennym).

Bo za klucz z kodem stały to jakieś 100-150 PLN

 

 

Koledzy przestańcie wreszcie wypisywać głupoty na ten temat.

 

p.81 Nie masz najmniejszych szans, aby zrealizowac swoj plan poza ASO. Nie można przyuczyć innego kluczyka do Twojego immobilizera. I niech to wreszcie stanie sie dla wszystkich zrozumiałe. :mrgreen: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.81 Nie masz najmniejszych szans, aby zrealizowac swoj plan poza ASO

 

to mnie martwi... A orientuje się ktoś ile sobie ASO życzy za tę usługę, jeśli mam swój grot i resztę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można przyuczyć innego kluczyka do Twojego immobilizera. I

napiszę krótko i zrozumiale, ale wręcz dosadnie i brutalnie: BYZYDURA!!! bo się da :evil: :evil: :evil: skoro robią to w serwisie to dlaczego zwykły człowiek nie może tego uczynić czy w serwisie wg ciebie pracują bogowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBAK....już o tym pisałem.

Pomyśl troche....Gdyby to było możliwe, to jakie by to było zabezpieczenie? Kazdy złodziej, mając kluczyk potrafiłby uruchomić auto.

W ASO nie przyuczają kluczyka do samochodu tylko sprowadzają gotową elektronikę z Francji, z Renault, przypisaną do konkretnego auta.

Jezeli uważasz, że jest inaczej i że to, o czym pisze jest bzdurą, to prosze.....podejmij próbe i udowodnij, że nie mam racji

Przekonasz sie wtedy, kto wypisuje bzdury. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!