Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki bardzo za pomoc! :) auto odpalone :) jednak ta część nie doszła do skutku.. "Następnie celujemy kluczem na podczerwień w centralkę i naciskamy guzik w kluczy aż nie zadziała centralka. I cieszymy się zakodowanym kluczem" auto nie chce sie zamykać i otwierać z kluczyka macie jakieś pomysły co to może być pilot wysyła sygnał sprawdzałem aparatem w tel dioda od bateri też ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Poproszę kod ponieważ nie mam dostępu do żadnego windows 32 bit:(

VIN VF1EA0F0G.......

kod z pokrywki kluczyka IR od zapalania stacyjki: S7R99.

Mam też drugi kluczyk IR do otwierania drzwi kierowcy i pasażera a kod z niego to: SL4AT.

 

Będę wdzięczny za wygenerowanie kodu ponieważ auto ogólnie jeździ i odpala ale nie działa otwieranie z pilota a dioda immo szybko mruga już od momentu gdy go kupiłem i chciałbym to w końcu naprawić tak abym mógł otwierać i zamykać drzwi z pilota:)

 

Właśnie na elektrodzie mi ktoś napisał, że skoro mi odpala to mam wyłączony immobilajzer.

Więc co mam zrobić aby osiągnąć taki efekt abym mógł otwierać i zamykać central z pilota?

Edytowane przez gosc007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

"Przeleciałem" te 68 stron i już wiem dużo, ale pojawiło sie pytanie, na które nie moge znaleźć jednoznacznej odpowiedzi:

Przyuczenie kluczyków na poczerwień - po wprowadzeniu kodu przyciskiem:

(znalazłem instrukcję i cytuję jej częśc)

4.) Zwalniamy przycisk zamykania drzwi - lampka immo zapali się na dłużej, po czym zgaśnie -

oznacza to wprowadzenie poprawnego PINu i możliwość odpalenia auta , ale to nie koniec:

5.) Wciskamy ponownie przycisk zamykania drzwi i trzymamy go - drzwi zamkną się i otworzą,

zapali się lampka immo - czekamy aż zgaśnie (ważne!!!) wtedy wciskamy skierowany na odbiornik

w podsufitce przycisk pilota z kluczykiem i klikamy dwa razy (drzwi muszą się otworzyć i

zamknąć (wykonać pełny cykl)) - jeśli to nastąpi - kluczyk zaprogramowany (przyjęty), oczywiście

cały czas trzymamy wciśnięty przycisk zamykania drzwi, następnie programujemy drugi kluczyk w

taki sam sposób. Puszczamy przycisk zamykania drzwi

Moje pytanie: co robimy z kluczykiem w stacyjce i włączonym zapłonem pomiedzy punktem 4. i punktem 5.?

Czy ma być wyjęty ze stacyjki przed rozpoczęciem procedury z pktu 5. czy ma pozostać w stacyjce?

 

Jedni pisza, ze kluczyk ma pozostać w stacyjce - tylko jak go potem skierować diodą na podsufitkę?

 

 

Dzisiaj rano rozwiązałem problem z kluczykami - okazało się, że to nie sprawa przyuczenia kluczyków na nowo tylko brak połączenia: kluczyk - immo. Problemem była płytka w podsufitce, choc wyglądała jak nowa i była sucha to okazało się, że "działała po swojemu" i nie odbierała sygnału z kluczyka. Tata kupił wczoraj na szrocie inną płytkę z odbiornikiem IR i dzis rano jak auto nie chciało odczytać kluczyka zmienilismy płytkę w podsufitce i wszystko działa. Po ponownym włożeniu starej nie działało. Zatem wina płytki. Uszkodzona płytka poleżała 15 min na kaloryferze i spróbowaliśmy ją podpiąć - zaczęła normalnie działać. Pewnie ma jakieś mikropeknięcie, które na mrozie powodują brak połączenia.

Edytowane przez grzesju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, trochę szukałem ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie mam kluczyk do Meganki z 98r 1.9 dti, który ani nie otwiera i zamyka drzwi ani nie odblokowuje zapłonu. Wiem że każdy powie zaprogramuj go, ale problem jest w tym że pilot nie wysyła wiązki podczerwieni (sprawdzałem na aparacie w tel.). Czerwona diodka normalnie świeci się podczas wciśnięcia przycisku, więc baterie sprawne, a dioda od podczerwieni nie wygląda na uszkodzoną. Macie jakiś pomysł co można zrobić w kierunku naprawy? (sprawdzenie na lutach czy coś w tym stylu. Kluczyk przestał działać nagle, bo wcześniej działał bez problemu.

 

Posiadam również drugi kluczyk, który działa sprawnie (choć lubi się podroczyć czasem z załapaniem przy otwieraniu) wysyła wiązkę podczerwini i robi co ma robić. Ale wolę posiadać 2 sprawne kluczyki bo wiadomo przezorny zawsze ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie , a najlepiej ponowne wlutowanie diody w płytkę to całkiem dobry pomysł. Kilku osobom (ich kluczykom) taka operacja pomogła w odzyskaniu sprawności, co na forum i chyba nawet w tym temacie ich wlaściciele opisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeden problem z głowy, poprawiłem luty i już wysyła wiązkę podczerwieni :) Ale teraz ostatni etap, mianowicie kod do wprowadzenia przy programowaniu. Ale prosiłbym o ten numer o kogoś kto potrafi je odzyskiwać. W obudowie kluczyka są jakby dwa numery jeden pod drugim. Pierwszy pisany mniejszymi znakami: 98202 i drugi pod pierwszym pisany większymi znakami S2AEU. Nr VIN: VF1LA0N0...

 

pomógł by mi ktoś w odzyskaniu tego kodu do zaprogramowania kluczyka. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę ten numer po powrocie z pracy. A ty korzystasz z jakiegoś innego programu że nie jesteś pewny tego numeru co podałeś?

 

Dodano: 07 mar 2015 - 00:45

No jest mały problem. Mianowicie wprowadzam podany kod i po wprowadzeniu dioda zaczyna świecić ciągle bez migania a auto da się odpalić wiec kod prawdopodobnie dobry. Ale problem jest z zakodowaniem go z podczerwienią żeby otwierał drzwi i zamykał. Po wprowadzeniu kodu dioda świeci ciągle i żebym mógł przejść do kolejnego etapu programowania powinna po ok 10sek zgasnąć i wtedy wyjąć kluczyk. Ale sęk w tym żę mi ta diodka nie chce zgasnąć tylko cały czas świeci. Możliwe żeby ten proces (od świecenia sie diody po wpisaniu kodu do zgaśnięcia jej) trwał dłużej niż minuta czy dwie? Próbowałem wyjmować kluczyk jak się świeciła jeszcze dioda i programować dalej ale po wciśnięciu przycisku centralnego zamka nie tworzył się cykl zamknięcia i otwarcia, a na nadajnik w podsufitce tez nie reagował.

 

Dodano: 07 mar 2015 - 10:12

Witam, kolejny dzień rozwiązywania problemu. Wstałem rano i próbowałem dalej się z tym męczyć i jest jakiś postęp. Mianowicie po wprowadzeniu kodu i świeceniu diody światłem ciągłym wyjmuje kluczyk ze stacyjki po ok 15sek mimo iż dioda jeszcze nie zgasła. Wciskam przycisk zamka centralnego i następuje sekwencja zamknięcia i otwarcia auta. Ale ostatni z ostatnich etapów kodowania klucza nie wchodzi bo pilot nie chce zareagować z nadajnikiem z podsufitki.

 

Podczas celowania kluczykiem w nadajnik muszę trzymać przycisk od zamka centralnego czy ma być puszczony?

 

Dodano: 07 mar 2015 - 11:30

Wiem wiem to znowu ja, ale mam świetne wiadomości przynajmniej dla mnie. Kluczyk w pełni zakodowany :D Na początku nie chciało mi wejść z powodu tego, że wyciągałem kluczyk ze stacyjki po wprowadzeniu kodu. A powinno, przynajmniej u mnie po wprowadzeniu kodu i odczekaniu ok 15sek przekręcić kluczyk o jedną pozycje w dół (nie wyjmować) i wtedy wcisnąć przycisk centralnego zamka aż zrobi się sekwencja zamknięcia i otwarcia, następnie wyjmujemy kluczyk i wciskamy przycisk na kluczyku zamykając i otwierając auto. I tak o to kluczyk zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączono z istniejącym tematem.

 

Witam chciałbym sie zapytać czy ktoś z was potrafi wygenerowć kod kluczyka do Renault megane classic 1998 i jak go wprowadzić bo z opisu jaki znalazłem to raczej nie chce zadziałać a i tez nie wiem czy kod jaki udało mi się ustalić jest prawidłowy. Z gory dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich jestem pierwszy raz na forum, przepraszam że może chaotycznie się włączam ale mam ten sam problem co w temacie. Scenik nagle przestał odpalać, nie otwiera drzwi z kluczyka i nie odblokowuje imo. Prośba moja to taka, że też potrzebuje kod odblokowujący imo mój WIN VF1JAONO51 kluczyk jest na podczerwień i posiada dwa numery.

Wyżej 98207, niżej napisany to S2E9N Scenic 1,9 dti 98km 1998r.

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!