Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Renault Megane Scenic 1998 2.0 8v 114KM kluczyk na podczerwień.

Posiadam dwa kluczyki, kod do immo wygenerowałem i działa.

Sytuacja jest taka, że przestał mi działać kluczyk - myślałem, że to baterie wymieniłem na nowe - kluczyk dalej nie działał. Jednak po dogięciu blaszki w obudowie kluczyk zaczął działać (dioda mruga na czerwono a IR pod aparatem też mruga). Jednak kluczyk nie otwierał samochodu ani wyłączał imo. Tu zaznaczam, że drugi kluczyk działa poprawnie.

Wziąłem się za kodowanie tego niedziałającego kluczyka. I sytuacja jest taka, że udało mi się w kodować ten niedziałający ale przestał działać ten drugi działający. Więc zaczynam kodować ten drugi co był dobry. W kodował się ale znowu przestał działać ten pierwszy.

Co robię źle? Wyczytałem że po wprowadzeniu kodu przyciskiem CZ trzeba go trzymać wciśniętym w lewą stronę. Ja go wciskałem ale jak dioda immo na desce się zapalała to go puszczałem i dopiero strzelałem kluczykiem do odbiornika (i kluczyk się w kodowywał). A na forum wyczytałem że trzeba go trzymać cały czas wciśnięty i strzelać najpierw jednym kluczykiem potem drugim. Czy tu popełniłem błąd puszczając przycisk CZ? Czy może jest jakiś inny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KlientZI - miałem to samo, musisz wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i "strzelić" jedynm i drugim. Tylko wtedy będą działać oba, bo tak to kodujesz tylko jeden, a drugi nie jest tak jakby dopisany do auta. Z tego co zaobserwowałem, to ta procedura, kasuje przyuczone wcześniej kluczyki dla danego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoże mi ktoś wygenerować kod awaryjny megane z 97r? VF1LA0L0G1 kod z kluczyka chyba ten bo nie mam tam karteczki jak gdzieś wcześniej było napisane 97113, a i jeszcze mam kluczyk używany od innego megane jak można go zakodować krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!