Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim megane Ph2 1999r... W sumie posiadam dwie sztuki ale dotyczy to wersji HB 1.4 8 V. Kiedyś działał centralny zamek z kluczyka - tzn otwierając kluczykiem nie pilotem. Nie działał jeden siłownik. Od dobrego roku nie działa ani pilot ani kluczyk. Jeżeli zamknę auto kluczykiem od kierowcy to zamknie tylko te drzwi. Zaś po wymianie siłownika w tylnych drzwiach dzieje się to samo. Tak wiec nie działa otwieranie z pilota, z kluczyka centralny nie reaguje, centralny reaguje tylko i wyłącznie wtedy jeżeli otworzę lub zamknę go przyciskiem w kokpicie. Co powinien zrobić? Wbić ten kod od immo? Dużo naczytałem w internecie ale mało jest informacji jednoznacznych czy dotyczy to również osób, którym centralny nie działa również z kluczyka. Posiadam tylko jeden pilot/kluczyk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powinien zrobić?

Nic, tak jest w renówkach. Kluczyk otwiera tylko jedne drzwi, Przyciskiem z pilota(kluczyka) możesz otworzyć wszystkie drzwi+klapę bagażnika.

Jak kluczyk nie otwiera zamka, to trzeba się dostać do drzwi i zobaczyć co się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałbym w końcu naprawic mój centralny zamek. Tylko mam pytanie czy wystarczy kupić pilot samokopiujący do bram? Nie jestem pewien czy wina nie leży po stronie pilota. Niby dioda świeci ale nic się nie dzieje. Przycisk z wnętrza pojazdu działa. Myślałem też aby kupić centralkę centralnego zamka z allegro z dwoma pilotami koszt około 50 zł. Tylko czy jak to założe to wszystko będzie działać poprawnie? Jeszcze jedno czytałem na temat wgrywania kodu do pilota. Tylko czy w moim przypadku ma to sens skoro immobiliser działa i auto odpala? Nie mogę tylko otworzyć drzwi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, bardzo proszę o kod sprawa pilna.

VIN VF1BA0F0G17775118

Kod z kluczyka na zdjeciu

Dziękuje!!

 

Dodano: 08 maj 2017 - 12:39

Przepraszam podalem zle numery. Prawidlowe nr kluczyka to 06200 i S87LR

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam prosze o wygenerowanie kodu.

vin VF1BAOFOG18112381

KOD KLUCZYKA : 10281 SRT73

 

czy kod to moze 9223 ??

i prosze podajcie mi jak użyć tego kodu, bo coś nie mogę znależć jak go zaprogramować.

co mama zrobić krok po kroku gdy mam juz ten kod. bardzo proszę o pomoc. :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod 9725

 

Wbijanie kodu immmo

 

• Wkładamy klucz do stacyjki i przekręcamy zapłon, dioda od immo zacznie szybko migać.

• Przyciskamy guzik od centralnego zamka i go trzymamy, dioda w immo zacznie powoli migać. (pierwsza liczba z kodu - tyle mignięć diody)

• Puszczamy guzik i powtarzamy tą samą operację dla każdej cyfry.

• Po wprowadzeniu kodu dioda od immo zapali się na długo a następnie zgaśnie wtedy wyłączamy zapłon i wyjmujemy klucz.

• Naciskamy guzik od centralnego i trzymamy go aż zamki same nie otworzą się

i zamkną.

• Następnie celujemy kluczem na podczerwień w centralkę i naciskamy guzik

w kluczy aż nie zadziała centralka.

• I cieszymy się zakodowanym kluczem.

 

LENIUSZEK :P

Edytowane przez zawisza1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawi778 Twoj kod do immo to 7372

Wszyscy nam robią łaske. Wszedłem do kolegi na laptoa co ma win XP

i dosłowie 30 sek. wygenerowanie kodu.

Takze pamietałem o Tobie

A pozostałym forumowiczom zycze aby wam sie samochod zepsuł tak ze zadne forum wam nie pomoze

A moderator przemo moze sobie usuwac posty bo tylko to potrafi

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Przydzielam upomnienie, za brak znajomości regulaminu, a powinieneś znać go bardzo dobrze po tylu latach obecności na forum.

 

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pozostałym forumowiczom zycze aby wam sie samochod zepsuł tak ze zadne forum wam nie pomoze

Każdy siedzi i czeka na nowe wiadomości od ciebie. Gdyby kolega podał wszystkie dane to kod miał by od razu. Masz pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. Wszyscy mają XP lub WIN7 bo czeka aby tobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!