Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

:mrgreen: jak w przyszłości nie chcecie mieć takich problemów z imobilaizerem to po prostu z pompy wtryskowej trzeba go wymontować i podpiąć przewody na krótko , czyli obejść . jest to bardzo proste do zrobienia. Solidny mechanik zrobi to w 30 minut. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu problemy z kluczykiem :-D Jak kupiłem auto był jeden popsuty kluczyk wiec musiałem ręcznie wklepywać kod żeby odpalić wiec cóż wybuliłem 600zł w ASO w Siedlcach ściągnęli nowy kluczyk z Francji wszystko śmigało pięknie aż do dzisiejszego dnia a mianowicie... Chciałem rano otworzyć samochód ale klikniecie na pilocie nic nie dało wiec celuje w tą szybę w stronę imo udało sie ale jakoś słabo pilot działał wiec pomyślałem 2 lata minęło czas wymienić baterię no i tak też zrobiłem a teraz kluczyk nie działa i nie da sie go zakodować nie wiem tyle tu tych opisów może coś źle robie ma ktoś działający i sprawdzony sposób kodowania tego kluczyka??

 

No i okazało sie że padł kluczyk :) Taką diagnozę stwierdził serwis krzyczą za nowy 550 zł przecież to są żarty kluczyk pada po 2 latach i co dwa lata mam kupować nowy :)

 

Byłem u elektryka powiedział, że on tego nie naprawia bo nie ma części do tego załamać sie można :P

 

[ Dodano: 2007-06-12, 17:14 ]

Ktoś mi coś poradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączę się pod temat. trafiła do mnie megane coupe (1,6 K7M 702 z 97 roku) po tym jak zgasła sama z siebie w trasie... iskra wzięła i wyszła :-?

posprawdzane sa w tej chwili wszystkie elementy które mogłyby mieć wpływ na ten stan rzeczy, nie ma absolutnie żadnych przerw na przewodach, wszelkie czujniki są ok. nie dochodzi za to impuls sterujący na cewki...

przebrnąłem przez Wasze forum i powoli zaczynam myśleć, że to ten nieszczęsny immobiliser paskudzi. zastanawia mnie tylko, że NIE świeci kontrolka od niego na desce. czy nie powinna?

komputer diagnostyczny nie pokazuje błędów w sterowniku ECU natomiast w sterowniku od immo pojawia się błąd "słaba bateria pilota". dziwne bo baterie są nowe... niestety klient nie ma drugiego klucza ani tego nieszczęsnego kodu...

moje pytanie brzmi: czy to faktycznie może być immobilizer? co z kontrolką na desce? i czy ktoś się orientuję co dokładnie odcina zablokowany immo? impuls na cewkę czy może zupełnie coś innego i mam się od niego odstosunkować :-D z góry dzięki za pomoc.

 

P.S.

jeśli złamałem jakieś panujące na forum zasady powyższym postem to poproszę modów o przeniesienie go do właściwego działu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym zadaniem jakie spełnia immobilizer jest odciecie zapłonu. Dodatkowo podłączony jest do centralnego zamka. Jezeli masz niesprawny kluczyk i nie znasz kodu, to auta nie uruchomisz. W megankach starszych /jak Twoja/ dobry elektronik moze usunąć działanie immobilizera i wtedy auto bedzie odpalac z kluczyka bez elektroniki. Nie bedzie za to zabezpieczenia przed kradzieżą i nie bedzie działał centralny zamek z pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam co trzeba zrobić aby po wywaleniu IMO posiadać centralny zamek działający po przekręceniu kluczyka w zamku kierowcy i czy później da się to przerobić na radiowe otwieranie???

 

[ Dodano: 2007-06-23, 00:08 ]

jak panowie nikt tego nie robił, nikt nie zdradzi słodkiej tajemnicy krok po kroku bo od poniedziałku będe musiał wykombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po trzech próbach źle wpisywanego kodu awaryjnego zablokuje się ECU. Czy po wpisaniu 2 razy kodu błędnie i użyciu sprawnego kluczyka wyłącze immo to znowu mogę trzy razy próbować czy już tylko raz wprowadzać kod awaryjny według procedury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Renault Megane Senic 1,6.

 

Mam problem z Centralnym i IMO.

 

IMO cały czas mruga i nie moge odpalic silnika :/

 

Cemntralny zamek tez mi sie nie otwiera. Drzwi otwieram Kluczykiem :/

 

co to może być ?? :-/

 

mam jakies numery w karcie gwarancujnej:

 

Sa tak 2 kody pierwszy kod ma 4 a drugi kod ma 5 liter.

 

jak je wprowadzic >??< :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!