Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

jestem po "przyuczeniu" kluczyka w mojej megi 98r , motor F3R

 

koszt samego kodu 30 pln w aso, za przyuczenie biora 50 pln.

 

Kod 4 cyfrowy posiadam i 2 sprawne kluczyki !!

 

chcieli i mnie przyuczyc ... biorac 50 pln za naprawe kluczyka w sensie lektronicznym, wmawiali mi ze mikrostyk sie rozlatywal..

wybilem im to z glowy pokazujac brak swiezych lutow na plytce w srodku kluczyku - OSZUSCI w Chelmie

BTW - mikrostyk dzial jesli dioda indykacji dziala, a jego koszt w sklepie elektornicznym - 50 gorszy.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. skoro temat o kluczykach i immo to i ja się dołączę...

Megankę ('97) mam od 2 tygodni... Z samochodem dostałam 2 kluczyki, przy czym jak się później okazało, jeden z nich nie odblokowywał immo. Przy wymianie baterii okazało się, że urwana była dioda od podczerwieni. Naprawione - sprawdzone że podczerwień działa, ale co z tego skoro się prawdopodobnie kluczyk rozprogramował, bo immo nie wyłącza.

Meganka kupiona była w komisie od w sumie już trzeciego właściciela i oczywiście kodu do ręcznego wyłączania immo nikt nie zna.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, iż nawet jakbym znała ten kod, zaprogramowanie kluczyka (przynajmniej na chwilę obecną) nie było by możliwe, ponieważ ktoś chyba po przecinał jakieś przewody i po naciśnięciu guzika od centralnego w środku w samochodzie słychać tylko (chyba przy bezpiecznikach) że coś się przełącza, ale zamek centralny nie działa (ani przy wyłączonym silniku, ani przy włączonym).

 

Dzwoniłam wczoraj do dealera z pytaniem czy mogę od nich uzyskać kod odblokowujący do immo i ile by to kosztowało (oczywiście zaznaczyłam że pojawiłabym się u nich osobiście z dowodem osobistym i dowodem rejestracyjnym), ale gość powiedział, że kod jest tajny i go nie podają, a w ogóle to kto mi powiedział, że u nich można go dostać!?

 

Zadzwoniłam więc do innego dealera - tym razem powiedzieli, że kod kosztuje 35 zł netto, zaś programowanie kluczyka - 95zł netto.

 

Czy ktoś z Was zna może ASO w Wawie, w którym mają trochę bardziej przystępne ceny? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja przeszukałem internet w temacie kluczyków i na tej stronie znalazłem informację że gość dorobił kluczyk z immo i sterowaniem c.z. bez problemu, więc może to jednak mit że trzeba jechać do ASO ??

http://www.grupy.v10.pl/dorobienie,klucza,...17,2007_02.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

przeczytałem cały temat,ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu...Kontrolka immobilizera miga,zdobyłem kod,ale niestety nie mogę go wprowadzić...po naciśnięcu przycisku od zamykania drzwi(tak,jak to napisano w instrukcji)ta cholerna kontrolka nie przestaje migać!!!Proszę o pomoc!!!Dodam,że mój samochód to meganka 1,9 dti z 2000 roku...czyżby pozostało mi tylko usunięcie immo? Pozdrawiam...

Cóz jeszcze mogę dodać? Centralny zamek działa,to chyba tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sobie w dti sam zdjalem komputer i to calkiem przypadkowo odcinajac zasilanie od jednego przekaznika i wstawiajac pomiedzy niego dodatkowy immobiliser.

Myslalem nawet ze cos sie popsulo w oryginalnym immo ale pojawilo sie to wlasnie po podlaczeniu drogiego immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - prosze kogos o pomoc - ja wiem ze na innych postach sa takie same tematy ale zadnych konkretow moze ktos w koncu konkretnie pomoze.

Mam megane 1.6 RT 96r. i mam problem z uruchomieniem tz nie moge odblokowac zamka centralnego a co za tym idzie odblokowac imobilajzera - auto mam w garazu otwarte i dlatego wiem ze jak przekrece stacyjke to lampka imobilajzera mruga szybciej - natomiast naciskanie na pilota i przykladanie go do nadajnika nic nie pomaga. Jak to obejsc zeby uruchomic silnik ???. Pilot jest sprawny bo dioda mruga a pozatym niedawno wymienialem baterie - niektorzy pisza ze po odaczeniu aku. moze sie tak stac ja kilka razy odlaczelem aku. i to na dzien, dwa i wszystko dzialalo. A wiec co jest grane - dajcie ktos znac bo mnie trafia juz od tygonia. Bede wdzieczny za pomoc

-bram-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot jest sprawny bo dioda mruga

Która dioda mruga, sygnalizacyjna czy na podczerwień?

 

nie moge odblokowac zamka centralnego a co za tym idzie odblokowac imobilajzera

Jeśli znasz kod immobilisera to odpalisz awaryjnie za pomocą przycisku centralnego.

 

A poza tym mam to samo i musialem pobawić się komputerem. Ściągnąłem immobiliser i jest ok. Więc chyba również i Ciebie to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, może banalny, ponieważ mam tylko jeden kluczyk, dorobiłem sobie grot za 18zł i chciałem zrobić generalną próbę awaryjnego uruchomienia auta, szukałem kodu do swojego immo i znalazłem w briefie takie coś "RC????" gdzie znaki zapytania to oczywiście cyferki, myślę że to jest właśnie mój kod, ale niestety jako druga liczba jest tam zero "0", więc nie wiem jak mam naciskać przycisk kiedy mam wystukać zero (czekać aż mrugnie 10 razy?).

No i nie jestem pewien czy to jest ten kod, ale skrót RC tłumaczę sobie jako "Renault Code" no i są te 4 cyferki (z tym nieszczęsnym zerem).

Jak wprowadzić zero (druga cyfra) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!