Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

...

Po przeszukaniu internetu i to dwa razy znalazłem ciekawy program do generowania klucza serwisowego wraz z instrukcją jak to zrobić niestety nie mam nigdźe numerów kluczyka więc nie mogę skorzystać no ale może komuś się przyda a przynajmniej może ktoś sprubuje kto zna swój kod serwisowy czy program generuje go prawidłowo jest tu :

 

http://bba-reman.com/content.aspx?content=...mergency_recode

 

Witam wszystkich, od zeszłego tygodnia jestem właścicielem meganki, niestety z jednym kluczykiem. Nie dostałem do niej też kodu, ale za to sprawdziłem działanie powyższego programiku i potwierdzam jego działanie, po podaniu wszystkich danych programik wygenerował kod czterocyfrowy, kod sprawdziłem i działa. Po wstukaniu udało się odpalić auto. Mam kluczyk na podczerwień i tylko w ten sposób jest przekazywany kod do immo.

Więc nie trzeba koniecznie jechać do ASO po kod, mi się udało zaoszczędzić. :(

 

Właśnie ściągnąłem sobie ten programik i jest tam potrzebny kod kluczyka który jest na płytce kluczyka. Rozkręciłem kluczyk i kod/nr seryjny jest 2 wersowy i nie wchodzi ni jak ,jak wpisuje jeden wers to błąd jak dwa to też jak tylko drugi tak samo. Jak ktoś to zrobił niech się pochwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie sytuacja jest zgoła inna i proszę o poradę. Ze wszystkich opisów na forum jak też i opinii mechanika wynika, że w mojej bryce zrobione jest jakieś obejście ażeby omijać funkcjonalność immobilizera.

 

Auto otwieram poprzez zamek z kluczyka (komunikacja IR przez klucz nie działa). Kodu przez CZ nie muszę wstukiwać. Próbowałem synchronizować kluczyk. Podłączałem pod odbiornik woltomierz i zauważyłem że jakaś reakcja w odbiorniku po naciśnięciu guzika na kluczu jest. Synchronizacja jednak się nie udała.

 

Mechanik zaglądał ostatnio w ten mój mechanizm i stwierdził, że jest zrobione jakieś obejście na immo. Polecił mi elektryka, który raczej będzie umiał sobie z tym poradzić.

 

W związku jednak ze wszystkimi problemami opisywanymi na forum mam mieszane uczucia czy chciałbym (tzn. chciałbym, ale nie wiem czy warto) mieć ten mechanizm przywrócony do oryginalnej funkcjonalności czy nie. Przez to obejście pewnie nie mam alarmu, imma no i oczywiście otwierania bryki zdalnie.

 

W większości raczej forumowicze chcieli pozbyć się imma. Ja mam inną sytuację :( zastanawiam się bowiem nad jego przywróceniem. Nie wiem dlaczego poprzedni właściciel się go pozbył. Może jesteście świadomi jakich kosztów mógłbym oczekiwać za usługę ponownego podłączenia imma. Proszę o opinie czy warto przywracać ten fabryczny mechanizm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie się pozbył bo coś mu już nie działało poprawnie. Jak nawet jakiś elektryk by zrobił to immo z powrotem a okaże się że nie działa to trochę szkoda kasy. Jak by wszystko działało to poprzedni właściciel nie tracił by kasy na usuwanie immo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że elektryk zna się na temacie i da sobie z tym radę. Kwestia tylko właśnie za jaką kasę to zrobi i czy nie lepiej sie zdecydować na jakiś zestaw z allegro (w sensie kosztów oraz poziomu bezpieczeństwa bieżącego systemu który by działał / zestawu z allegro). Osprzętowanie alarmu i c.z. w aucie mam więc szkoda żeby tak leżało nieużywane. Może wie ktoś czy można kupić np. na allegro jakiś zestawik sterownika c.z. taki żeby można było wykorzystać istniejące urządzenia (alarm i silowniki c.z.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić centralkę zamka z zewnętrznymi pilotami to nie problem. Pytanie tylko jaki masz teraz alarm. Czy alarm wyzwala centralny, czy centralny wyzwala alarm. Bo od tego zależy, jaką centralkę kupisz. Oczywiście z pilotem kluczyku się pożegnasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na 8 stronie tego tematu o dorabianiu kluczyka i kłopoty z tym związane a minowicie nadajnikiem immobilajzera znajdującym się w kluczyku spróbowałem zdobyć kod awaryjnego odpalania .Kod ten wygenerowałem za pomocą programu który udostępnił kolega chyba Piotrek na 8 stronie tego tematu.Aby operować tym programem trzeba znać angielski (techniczny) .Wpisując kod z kluczyka i kod z tabliczki która znajduje sie na słupku przy drzwiach prawych program daje nam kod którym w razie awari kluczyka można odpalić samochód .Dzięki kolego za udostępnienie tej strony z tym programem zaoszczędziłem dużo pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem , padły mi baterie w kluczykach i nie mogę wyłączyć immobilajzera, bo po wymianie baterii nie działają. Czy muszę jechać do salonu żeby je zaprogramować czy jest jakaś inna możliwość? Mam meganke z 96' roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę wyłączyć immobilajzera, bo po wymianie baterii nie działają.

 

A co mają baterie do immob. ???? - Przynajmniej tak u mnie jest.

 

Transponder (immob.) w moim przypadku kostka umieszczona w kluczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam dwa oryginalne kluczyki, ściągnąłem program do generowania kodów.

Jednak mam pytanie czy key code znajduje się w każdym z obydwu kluczyków czy jest zapisany tylko w jednym z nich ? Otwarłem jeden kluczyk i nic tam nie zalazłem, jest zapisany w postaci karteczki z kodem czy gdzieś na tym układzie scalonym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cih nie wiem czy jest on na obu kluczykach, w każdym razie znajduje się on na wewnętrznej stronie obudowy kluczyka. Jest tam poprostu wytopiony. A w papierach od samochodu nie masz może takiej małej karteczki z kodem kreskowym? Tam też jest zapisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!