Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam problem z moim Megane I 97 r. 1.9 dti. Mianowicie imo nie reaguje na kluczyki więc nie mogę odpalić auta. Nie posiadam też kodu awaryjnego odpalania. Z lektury forum wiem że można go wygenerować... z nr VIN. W moim przypadku to VF1BA0N0516597119. Z góry dziękuję za pomoc. Bardzo proszę też o opis krok po kroku wpisya\wania tego kodu. Dodam tytlko że kluczyk jest sprawy ponieważ był sprawdzany. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kod wygenerować z CZĘŚCI numeru VIN i kodu z wnętrza kluczyka. Podałeś tylko jeden składnik: VF1BA0N0516597119 ( z VIN potrzebne tylko to co wytłuszczone)

Sposób kilkakrotnie w tym temacie podany.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę zatem o linki

Wszystko w tym temacie... By Twoją prośbę spełnić musiałbym tak samo jak Ty, po kolei strony przeglądać. Wyobraź sobie, że mnie się bardziej nie chce jak Tobie, a ponadto nie mam takiej potrzeby.

Z lektury forum wiem że można go wygenerować...

...proszę też o opis krok po kroku wpisya\wania tego kodu...

Jakoś niewiele z tej lektury wyniosłeś wiadomości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy

 

Czytajac wasz post doszedlem do wniosku ze rusze swoje 4litery i rozkrece moj klucz zrobie kilka fotek i wyjasnie zasade dzialania klucza.

 

pierwsza sprawa to mylicie pojecia, caly uklad elektroniczy w kluczyku nie ma nic wspolnego z IMO ten uklad tylko spelnia funkcje pilota otwierajacego centralny zamek badz alarm.

Moze ktos z was widzial kiedys jakie byly pierwsze imobilajery byl to osobny uklad ktory podpinalo sie do autka i mialo sie widocze miejsce gdzie przytykalo sie taka pastylke ktora z regoly mialo sie przypieta do kluczy, lecz technologia poszla do przody i imo zaczeto montowac seryjnie i elementem odpowiedzialnym za odblokowanie imobilajzera to czarne cos co zaznaczylem na zdjeciu,w tym jest zapisany kod ktory serwis wprowadza za pomoca TECHA do pamieci imobilajzera ktory jest w aucie. W domu nie jestesmy w stanie sami sobie tego zrobic zostaje tylko serwis .

 

Natomiast czesc elektroniczna sluzaca do zamykania badz otwierania centralnego zamka to zupełnie inna bajak, nie wiem jak to wyglada z kluczykami na podczerwien (ja mam radiowo) ale radiowo mozna sobie klucz samemu bez wiekszych problemow zakodowac, a wszelkiego rodzaju opisywane (zwieranie nózek scalaka czy podawanie na nie napieca jest poprstu bujda)nie wiem jak w reno ale w oplu jesli kluczyk sie rozkodyje i nie chce otwiertac drzwi robi sie taka operacje ( wsiadasz do auta wlaczas zaplon i wciskarza na przemian zamykanie i otwieranie zamka, po kilku takich przycisnieciach pilot jest zaprogramowany i bedzie otwieral drzwi) warunek jest taki ze klucz musi byc rozpoznany przez IMO dlatego zapalamy zaplon, postaram sie dowiedziec jak ta operacja przebiega w reno nigdy mi to potrzebne nie bylo.

 

Jesli ktos czegos nie rozumie walcie smialo postaram sie to lopatologicznie wytlumaczyc

Witam masz rację otwieraniem i zamylaniem zamka wbijam kod ale po wyjeciu kluczyka ze stacyjki i odczekaniu 10min IMO znów się załancza i na nowo trzeba wbijac kod Wychodzi na to że kluczyk nie da sie zakodować.Co zrobić by kluczyk zapamietał wbity kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie pobrałem programik, według instrukcji wynika, że na fotelu powinna być naklejka z tymi numerami, nigdzie jej nie widzę... Gdzie jeszcze mogę to znaleźć. Numer vin oczywiście posiadam, ale na kluczyku mam taki numer EPCOSR707 jest to 9 cyferek z tego niewiem czy 4 to jest 0 czy o no i w programie pojawia się komunikat że za warning za dużo cyferek. Oby dwa kluczyki posiadają ten sam kod...

 

Oki wpisałem pierwsze 8 cyferek i wygenerowało mi kod 5599, tak więc zgodnie z instrukcją auto otwieram pilotem bo cały czas się da wchodzę do auta wsadzam klczyk do stacyjki przekręcam i ikonka immo miga szybko, naciskam lewy guzik ze środkowej konsoli do otwierania drzwi słyszę jak otwarte drzwi w samochodzie znów chcą się otworzyć czekam i nic lampka od immo miga cały czas tak samo szybko z żadną przerwą i nic się nie dzieje....

 

Kod podałem celowo bo jeśli ktoś wpadnie na pomysł żeby ukraść mi to auto to niech to zrobi jeszcze wycałuję nóżki...

Na privie mogę nawet podać rejestrację i miejsce postoju... Czy jeszcze jest coś co powinienem wykonać czy po prostu jest coś nie tak. Proszę o pomoc

Edytowane przez domjas87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry,

ja również mam problem z immobilajzerem.

dziś odłączyłem akumulator na ok. pół godziny i niestety auto martwe - nie pali centralny nie działa.

proszę pomóżcie z tym kodem awaryjnym.

te generatory coś mi nie działają.

mój vin VF1LA0L0G17402354,

W kluczyku mam SA2LN

proszę pomóżcie - do pracy jutro "z buta" chyba polecę.

pozdrawiam

Sartur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ten temat to jedna wielka porażka. Wszystko co związane z centralnym zamkiem, immo, pilotami, kluczykami, wszystko w jednym temacie. 58 stron i weś znajdź tu to co Cię interesuje. Za kilka godz może coś znajdę.

 

Dodano: 05 kwi 2013 - 20:15

CZY KTOŚ ODPOWIE MI JEDNOZNACZNIE czy padł mi immo.?? Chodzi o to że zamykanie / otwieranie od środka działa, z pilota nie, pilot jest sprawny, odbiornik podczerwieni też jest ok. Musze wprowadzać awaryjny kod immo żeby uruchomić silnik. Brak reakcji na sygnał pilota. Czy padł mi immobilaiser.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze tego problemu nie mam, ale nie ukrywam że wolałbym nie mieć immo oraz kluczyka na podczerwień.

Rozpisaliśmy się na 58str. ale czy ktoś w końcu przez te kilka lat dowiedział się jak usunąć immo całkowicie z samochodu i centalny z oryginalnego pilota?

przeczytałem że ktoś do ASO pojechał a ja wolałbym samemu to zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem że ktoś do ASO pojechał a ja wolałbym samemu to zrobić

Chyba nie na tym forum znalazłeś, że komuś to w ASO wyłączyli??

Do ASO wielu pojechało ale do likwidacji IMMO trzeba szukać fachowca z poza ASO i to kumatego, o profilu elektryk- elektronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daroprg - ciekawy ten emulator, ciekawe czy by działało...

 

Dodano: 07 kwi 2013 - 13:42

Mam taki komputer:

 

thumb_hosting_zdjec_1365334840__dsc04445.jpg

 

Czy mój komputer to fenix 5.??

Edytowane przez pawelb5913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!