Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w miescie dzisiaj pytalem w punkcie dorabiania kluczy facet mi mowil ze kod do wpisania powinien sie znajdowac wewnatrz pilota u mnie go nie ma bo niby ktos juz z nim kombinowal ale powinien byc zapisany gdzies na ramie albo na podszybiu od srodka a kasacja imobilisera to koszt 300 pln i wtedy pali i mozna dorabiac kluczyk za 17 pln a skutek uboczny to brak centralnego [tylko nie pamietam czy z pilota czy calkiem] no i brak zabezpieczenia w postaci imo wiec dorobilem klucz za 17 co bym mogl auto otworzyc w razie awari klucza i wtedy kasacja a za pozostale 300 to mozna zalozyc calkiem niezle odciecie zaplonu i jeszcze zostanie pare zloty na dolozenie do centralnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do centralnego po wywaleniu imo to facet ci głupoty nagadał, u mnie niema imo został wywalony po awari kompa no i mam centralny zamek z pilota i moge go zamknąć od środka przyciskiem, moge otworzyć drzwi przekręcając kluczyk i odpalić tylko wtedy mi dioda od imo mróga, wszystko jest po staremu tylko niema imo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wam. nie wiem co sie stało zablokowało mi immobilajzera, co tu teraz zrobić, ktos mi poradził żeby odłączyć akumulator na 20-30min i nic dalej to samo nawet nie mogę otwozyc drzwi z kluczyka czyli przyciskiem tam jak zawsze to robiłem poradzcie, posiadam renault megane coupe 1,6 1996rok

co mam zrobic mam samochod 3 dni a tu nic nie działa kluczyk nie działa a dioda mruga non stop

[ Dodano: 2007-07-08, 21:02 ]

żona rano pojechała do kościoła i klapa zamkneła samochd normalnie i po nie dało sie otwozyc, co jest nikt nie wie

 

gdzieś wyczytałem w necie ze jest taka możliwość ale u mnie nie ma karteczki a jest wypisany kod jakiś4 cyfrowy

[kolego temat przeniosłem, naruszenie pkt 6 regulaminu forum jest to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie] -Robak

[proszę nie zakładać 3 takich samych tematów, jest to naruszenie 12 pkt regulaminu forum jak widać wcześniejsze upomnienia nie skutkują] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kluczyk zgubił kod wtedy trzeba przyuczyć kluczyk ponownie i w takim wypadku pozostaje ASO lub posypał się imo a żeby uniknąć takich problemów na przyszłość to zawsze pozostaje wywalenie imo co według mnie i nawet ASO w Gorzowie jest bardziej opłacalne niż pierniczenie się non stop z tym imo. Koszt wywalenie to w moim mieście 400 zł u dobrego speca.

 

p.s ...pozatym jest już poruszony ten temat na forum wystarczy poszukać to będziesz miał więcej info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w wawie na modlińskiej w service i nie chą mi wogole podac kodu nawet jak mam wszystkie niezbędne papiery, dostałem odpowiedz przyciągnąc samochód do nas podłączymy komputer i sprawdzimy co jest juz wiadomo0 ze sado tego doliczone koszty, a czy ktoś jest z warszawy i może ma jakiegos speca zeby włączyc na zawsze ten imm. bo naprawdę nie wiadomo na ile będzie działał ten kluczyk jak oni go zrobią jak by ktoś miał takie namiary w okolicy warszawy to bym był bardzo wdzięczny pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby uniknąć takich problemów na przyszłość to zawsze pozostaje wywalenie imo

nie zgadzam się z tym - naprawdę nie warto odłączać immobilisera, bo to właściwie jedyne poważne zabezpieczenie meganki - chociaż tak na prawdę banalnie łatwe do obejścia, jeśli ktoś trochę się na tym zna.

 

nie chą mi wogole podac kodu nawet jak mam wszystkie niezbędne papiery

to niemożliwe. Jeżeli przyjeżdżasz samochodem ze wszystkimi papierami to autoryzowany serwis musi udostępnić Ci 4-cyfrowy kod odblokowujący immobiliser. Koszt jest niewielki - z tego co pamietam 30 zł, chyba że teraz coś się zmieniło. Zresztą poczytaj forum - dużo już było postów na ten temat

Na ten temat napisano już bardzo dużo na forum -poszukaj. Zobacz też tu: http://megane.ruzam.pl/viewtopic.php?t=1589.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga AnnYa imo nie jest poważnym zabezpieczeniem, teraz byle knypki nie kradną auta by się przejechać a kradną zawodowcy którzy biorą tańsze na części a droższe rozplywają się za granicą tak więc imo łatwo obejść a co do kodu mi w Gorzowskim ASO powiedziano że 122 zł oni sprawdzają kod i jeżeli nie będzie działał to i tak trzeba załatwić więc klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
mowisz ze Imo jest łatwy do obejscia jak to niby zrobic??

nie znam się aż tak dobrze na elektronice samochodowej, ale dość długo szukałam informacji na ten temat i dowiedziałam się, między innymi, że jednym z prostszych sposobów jest podłączenie własnego komputera i użycie kluczyka zaprogramowanego pod ten komputer, lub też wpisanie kodu. Nie sprawdzałam nigdy, czy to prawda, poza tym mam wątpliwości, czy kod z kluczyka (lub też 4-cyfrowy kod wprowadzany za pomocą przycisku centralnego zamka) są dekodowane przez komputer czy też przez osobny moduł immobilisera. Swoją drogą ciekawi mnie to i przy najbliższej możliwej okazji to sprawdzę.

 

[ Dodano: 2007-08-02, 21:02 ]

Ja mam tylko jeden kluczyk na podczerwien i zaczyna juz szwankowac

może wymień baterie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam jeden klucz do mojej Megany. Do tego minimalnie zgięty. Chciałbym dorobić sobie zapas.

Teść dorabiał do fiata sieny zapłacił około 100 zł. Zastanawiam się za co? Ponoć w plastiku są jakieś informacje zawarte. Hmm pachnie mi to ściemą, w związku z powyższym aby nie zostać naciągniętym pytam was drodzy forumowicze ile taka impreza może kosztować. Czy ktoś dorabiał już może klucze do swojej kochanej meganeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz centralny zamek na podczerwień to będzie kosztować 600-700 zł i dorobienie klucza będzie możliwe tylko w ASO

 

jak nie masz centralnego zamka w kluczyku to pewnie sam grot trzeba dorobić (chociaż nie wiem jak immo się zachowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!