Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

A czy odpalasz od razu? Immo musi mieć chwilę żeby się załączyć. U mnie daje znać "piknięciem" po ok 15 sekundach.

 

Wygląda na to,że w naszych autach są 2 rodzaje dezaktywacji immo.

1. w starszych autach - kod sczytywany z pilota przez IR przy otwieraniu zamków.

2. w nowszych autach - kod sczytywany z czarnej kostki wewnątrz pilota (nie wiem jak to sie dokładnie nazywa), bez udziału IR

 

ale to tylko teoria :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomias jak jestm w środku(otworzę drzwi kluczykiem,bądz zamknę centralny siędząc w środku),samochód też się odpala wygląda na to że immo się nie uzbraja.czy ma ktoś jakies sugestie co może być tego przyczyną?

 

Nie rozumiem, jeżeli wkładasz kluczyk i przekręcasz stacyjkę to rozbrajasz imo - i tak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręcasz stacyjkę to rozbrajasz imo - i tak powinno być.

 

Nie zawsze tak jest.

u mnie to nie zadziała (meg coupe 96r). Jak nie pstryknę kluczykiem IR, to nie odpalę auta.

 

Ktos w postach wyżej prezentował zdjęcie rozkręconego kluczyka z czarna kostką w środku i jej działanie na zasadzie petli indukcyjnej. U mnie takiej nie ma, stąd moje założenia w poprzednim poście. Może kolega Dzwo sprawdzi czy taką kostkę ma, żeby potwierdzić moją teorię :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica między kluczykiem IR, a kluczykiem radiowym. Moduł IR jest połączony z immo, więc trzeba go rozbroić pilotem. W Scenicu phI jest centralny zupełnie niezależny od immo, więc nie ma znaczenia jak otworzymy auto. Immo rozbraja się poprzez bliskość transpondera do stacyjki. Dlatego właśnie Megane można odpalić awaryjnie kodem wstukanym przez przycisk centralnego, a Scenica już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy za wyjasnienie,miałem wątpliwości z tegórz to powodu że jechałęm kiedyś scenikiem kolegi i po otworzeniu go z kluczyka nie mogłem go odpalić,dopiero po użyciu centralnego.Widocznie u mnie jest tak jak kolega napisał wyżej że immo rozbraja się dopiero po zbliżeniu kluczyka do stacyjki.

jescze raz dziękuje za rozwianie wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,czy piszę w odpowiednim dziale,ale mam problem.Zablokowal mi się kluczyk w stacyjce w pozycji włóż,i nie moge go wyjąć ani przekręcić.Po 2 godz. motania sie obciąłem grot,który został w stacyjce,główką wyłączyłem immo(które się w międzyczasie uzbroiło),i odpaliłem na kostce na krótko(parking TESCO,nerwowi panowie w mundurkach),dojechałem, i kombinuję jak koń pod górkę.Nie można wymontować stacyjki,bo jest włożony klucz,klucza nie można wyjąć,bo coś się po....ło,a w drugim kluczyku zaginął kod.Podejrzewam że stacyjka to złom,więc czy gdzieś można kupic(pozaASO)sprawną i jak to się ma do pilota-tzn czy można przełożyć moją obciętą ale sprawną główkę na kupiony nowy klucz-ze stacyjką rzecz jasna. Gojgen,jesteś z Rybnika , i wszystko wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jumbo, kup stacyjkę z kluczem i przełóż tylko swój pilot od immobilajzera i będzie grało.

wymontowanie starej stacyjki .... hmm młotkiem kolega próbował .... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem stacyjkę za 80 zł z kluczem bez immo (płaski plastik) w Bielsku w Auto France (jest tam kupa używanego francuskiego dobra).Stacyjkę wymontowałem ,zeszlifowując blokujące bolce szlifierką trzpieniową o śr.4mm,i założyłem nową.Obcięty klucz rozebrałem-po wykręceniu wkręta grot klucza można wyszarpnąć bez rozpoławiania obudowy(gdybym to wiedział wcześniej)-,obrałem nowy klucz z plastiku,dopiłowałem metal na szerokość grota (dziurka na wkręt już była),wcisnąłem dokręciłem ,i klucz jak orginał .Przy okazji chciałem nauczyć drugi klucz kodu wg przepisu z forum,ale ktoś jest za tępy, ja,albo klucz.Młotkiem przy stacyjce nie miałem serca...ani miejsca(leworęczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a teraz pytanie roku

 

Chce specjalnie odciąć zapłon żeby sobie zaprogramować kluczyki ( oba rozkodowane, otwieram alarmem ). Kiedyś potrafiłem odciąć zapłon ( z głupoty ) a teraz nie ma bata. Wsiadam do auta uzbrajam immo + alarm, przekręcam kluczyk w stacyjce i kurde włącza się alarm ale autko normalnie zapala :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem ten sam problem co kolega macv6 i zrobiłem dokładnie tak jak opisał i wszystko działa jak dawniej.dzięki macv6.a już chciałem usunąć immo byłem nawet już umówiony i wtedy wskoczyłem na forum i po sprawie.mi gościu powiedział za usunięcie immo 400zł,i jest to możliwe. :) :) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witka wszystkim

tym zadowolonym i ,mniej z użytkowania RENI od 2002 byłem w mirę zadowolony z scenica 1,6 aż do dzisiaj bo nie reaguje na kluczyk (i ten zapasowy) a niby działają bo na kluczykach te diudki czerwone mrugają luty zimne poprawiałem jescze pod nie sufit zaglądałem , kodu awaryjnego nie mam nie mam a z serwisu wiadomość proszę przycholować auto kto potrafi wygenerować kod z danych z kluczyka albo z innych ewentualnie propozycje, wolałbym sam zajechać do serwisu niż lawetke wzywać na 40 km

pozdrawiam S. <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto potrafi wygenerować kod z danych z kluczyka albo z innych ewentualnie propozycje

Widzę taką osobę, która ma chęć to zrobić. TO TY JESTEŚ TĄ OSOBĄ. Niestety na skróty się nie da. Przeczytaj posty w tym temacie to się dowiesz gdzie pobrać ten programik, jak wpisać i co, a także, że działanie kluczyka nie jest jednoznaczne z tym, że świeci czerwona dioda. Powinna świecić ta w podczerwieni ale tego inaczej niż przez cyfrówkę nie zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<czerwona> internet to kopalnia z tym że nie każdy z tego umie w pełni korzystać , choćby w temacie hasła do generatora, ale są ludzie którzy potrafią i pomagają poszkodowanym,

i tu ukłon do macv6 , niestety w temacie pilotów , po wizycie u elektronika nie nwysyłają sygnału oba, zaproponował usunięcie immo za 300 zł. , przychylam się do tego bo odpalanie na awaryjnym jest co najmniej upierdliwe..,pozostanie temat centralnego tzn zakup i montaż , co polecacie koledzy !!!

pozdrawiam s. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Właśnie ściągnąłem sobie ten programik i jest tam potrzebny kod kluczyka który jest na płytce kluczyka. Rozkręciłem kluczyk i widnieje dwuwersowy numer (nr seryjny/kod). Trzeba podać ten drugi.

Wiec po kolei:

1. Ściągnij programik ze strony:

strona z opisem i programem renault.exe

lub

instrukcja + program mirror:D

2. Rozpakuj hasłem: reman

3. Uruchom programik z hasłem: trantir

4. Wprowadź typ techniczny pojazdu: (Enter Vehicle type ex B56C:) tutaj podajemy w moim przypadku 4 cyfrowy kod który znajduje się na tabliczce znamionowej auta (pozycja 9 na stronce)

5. Następnie podaj kod który znajduje się w kluczyku po jego rozkręceniu to jest 2 wers (Key code)

6. Otrzymasz 4 cyfrowy kod awaryjnego uruchomienia auta!

Następnie z takim kodem uruchamiasz auto:

1. Przekręcasz stacyjkę aż kontrolka szybko będzie mrugać.

2. Naciskasz w lewo przycisk wewnętrzny otwierania centralnego

3. Wprowadzasz pierwszą liczbę( liczysz mrugnięcia kontrolki) puszczasz i tak pozostałe cyfry

4. Czekasz po wprowadzeniu aż kontrolka zaświeci 5s.

5. Możesz uruchomić auto

Powodzenia u mnie tak zadziałało.

Synchronizacja kluczyków:

Opisze po kolei jak to robiłem. Odłączyłem na chwilę klemę (żeby immo się załączył).

 

1. Włączyłem zapłon, wstukałem kod immo.

2. Wyciągnąłem kluczyk.

3. Wcisnąłem przycisk od zamykania centralnego (wewnętrzny) dopoki kontrolka od immo sie nie zapaliła.

4. Gdy kontrolka się zapaliła kluczyk skierowałem do czujnika przy lusterku i zacząłem wciskać przycisk na pilocie (trzymajac wciśnięty przycisk od centralnego) i tak przez ok. 30sek.

 

Przez te 30 skeund drzwi się otwierały i zamykały. Po tej operacji normalnie wszystko działa jak na razie...

 

Testujcie mi sie udało z jednym podziękowania dla forum!

Z drugim kluczykiem zauważyłem dioda dłużej świeci i nie może mi sie dodać do imo w aucie. Pierwszy kluczyk dodaje bez problemu drugi nie doda. Baterie ok!

Ale podsumowanie mogę uruchomić silnik 2 kluczykiem z kodem zawsze to coś na wypadek jak by mi pierwszy zginął.

Jeśli ktoś może mi zasugerować coś będę wdzięczny, podziękowania dla forum!

post-8369-1223490436_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!