Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

mam nadzieje ze dam se rade .

grzebałem dzisiaj to nawet podswietlanie radia niedziała a drzojstik sie swieci ciagle.

 

Dodano: 06 wrz 2012 - 21:30

Witam Woytus.

Tak jak proponowałes sprawdziłem wiazke elektryczna wszystko jest ok.Zamieniłem radja i dalej nic działa tylko czytnik płyty cd.Po właczeniu radja niema podswietlania ,ani głosu , tylko na wysfietlaczu tom toma pojawiła sie klepsydra i potem napis "renault tom tom " poczym gasnie i pojawia sie zegarek.Gdy zamkne auto to podswietlanie jojstika niegasnie . Czy jojstik jak jest uszkodzony to radio powinno wystartowac ? Czy masz jakis pomysł na te uszkodzenie ? prosze o pomoc pozdrawiam

 

Dodano: 06 wrz 2012 - 21:41

w podanym schemacie co jest oznaczone 1657 ,a jojsti to jak jest oznaczony

pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Tak zapytam. Czy mamy do czynienia z obcokrajowcem :notacrook: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1657 jest to sterowanie nawi w podłokietniku

Sprawdziłeś miernikiem czy jest przejście , nie ma zwarać pomiędzy kablami, do masy, do plusa ?

Co jest na przewodzie aktywacji multimediów ? Jak radio ON i OFF

Odepnij sterowanie 1657, napięcia sprawdziłeś czy dochodza na pinach wszędzie ?

Zerkinj po prawej stronie deski pod wyłącznikiem poduszki czy wisi kostka ( jest to złącze kamery cofania ) może tam coś jest nie tak ( nie koniecznie musi być ta kostka )

Może jest jakiś babol w złączu diagnostycznym pod kubeczkami na dole ( tam też leci can )

 

Jak masz możliwość to podłącz clip coś więcej powie może poprostu w UCH jest radio na OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z radjem z nawigacja, po odpaleniu auta zapala sie tylko na wyswietlaczu napis tom tom poczym gasnie i zapala sie godzina .

Autko było uszkodzone i niewiedziałem ze jest taka usterka , co jest tego przyczyna?

 

Wczoraj wieczorem jak wróciłem do domku wziąłem z autka kartę SD od nawigacji aby zaktualizować mapy. Dziś rano po włożeniu zaktualizowanej karty nawigacja uruchamia się, pokazuje się tapeta i restart. Potem klepsydra- myśli, myśli znów tapeta i znowu reset i tak w kółko. A przy tym radio gra, ale tylko w momencie jak pokazuje się tapeta. Wziąłem wyjąłem kartę i nawi się uruchomiła, ale z komunikatem że "brak map".

Spróbuj uruchomić nawigację bez karty, może tak jak ja masz jakiś błąd na karcie. Ja dziś po pracy będę próbował sformatować kartę i przywrócić backup poprzedniej wersji mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dzieje się tak, ponieważ obecne navcore 8.842 Carminat TomTom nie obsługuje tych map. Tylko mapy 890.xxx.

Wgraj nowe mapy np.Europe_890_4234, lub Europe_890_4237 i będzie działać. Oczywiście plik meta wskazany...

 

Tu masz tabelkę: http://img440.imageshack.us/img440/8106/890cuadrogpsu.png

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki meta mnie nie interesują. Mam Live i tam jest navicore z wersji 9.xx i nie da rady pirata zapodać, więc musze jechać na oryginale. Mam wykupiona subskrypcję na rok, czyli 4 aktualizacje. Wyszła aktualizacja więc ją zrobiłem i na razie nie mam wcale map.

 

jaka mape masz 995 ? te xxxx mnie interesują

Jak będę w autku i podłączę kartę pod notka to dam znać jaka dokładnie jest to wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!