Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Masz całą wiązkę z pod deski , teraz należy wyciąć instalację od wyświetlacza nawigacji i shodzić po przewodach "w dół" jest trochę wycinania i potem łączenia instalacji wyciętej z instalacją samochodu

Należy również pamiętać o małej kostce 8 pin do wyświetlacza pasów koło nawigacji

 

Walcz :)

 

Jak by co to mogę przygotować z tego wiązkę do nawigacji bez lutowania ze złączem za radiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te moją wiązkę muszę ciąć i coś lutować czy wystarczy rozciąć izolację i wyodrębnić połączenia: nawigacja-radio-joystick, coś czytałem o jakimś czujniku abs co z tym kabelkiem? Gdzie montuje się tę białą puszkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, udało mi się wyłuskać z wiązki kostki by połączyć ze sobą LCD Joystick radio i białą puszkę, wklejam zdjęcie.

post-97004-0-35355200-1483398550_thumb.jpg

Zostały mi jeszcze wolne kostki ze wspólnej instalcjii:

post-97004-0-31561000-1483398593_thumb.jpg

Z wiązki ekranu LCD wychodzi zielony przewód który szedł do takiej kostki:

post-97004-0-48307900-1483398643_thumb.jpg

Mam też trzy kable w koszulce, które idą od radia do takiej kostki:

post-97004-0-89390100-1483398777_thumb.jpg (żółty czarny czerwony)

Mam też kilka różowych (czerwonych) cienkich przewodów, które idą z białej puszki, joysticka, radia i LCd do puszki z bezpiecznikami - zapewne zasilanie oznaczyłem i połączyłem te które idą do wspólnego gniazda.

Proszę o naprowadzenie czy wszystko dobrze podłączyłem, czy mam coś za dużo czy za mało.

Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o pomoc w tej sprawie? jakie kable mam zostawić, czy zostawić oryginalną kostkę od radia jaka jest w samochodzie czy podmienić na te co wyłuskałem, czy ten zielony kabel, który odciąłem to ten słynny od ABS? gdzie znajduje się tak kostka w samochodzie, proszę o szczegółową pomoc, chcę żonie w końcu zamontować w piątek tą navi. Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem instalacja to 5 przewodów + audio 2 przewody. Cany zasilanie i aktywacje multimediów lutujemy przy radiu. ABS do kostki za bezpiecznikami. Audio zmieniamy kostki w oryginalnej wtyczce do radia na te co mamy z wiązką. Sygnalizator od pasów 6 przewodów do przylutowania do instalacji gdzie aktualnie idzie wyświetlacz ( ja wlutowuję je do puszki BIC )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry. Posiadam renault megane iii z 2010 roku. Wersja bez nawigacji. Postanowilem zamontowac seryjnego tomtoma, kupilem przewody,wyswietlacz, sterownik bic, panel sterujacy a radio zostawilem stare. Nie pasuja mi kostki nie wiem co gdzie polaczyc. Prosze w pomocy polaczenia nawigacji. Oto zdjecia kostek, przewodu i radia.

post-89831-0-93908800-1485003803_thumb.jpg

post-89831-0-96934000-1485003911_thumb.jpg

Edytowane przez Yoke1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!