Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cewka zapłonowa - wymiana


Sid_pl

Rekomendowane odpowiedzi

z wyjątkiem na ostatnim cewki który silnik nei zmienił charakterystyki silnika i zapaliła kontrolka check engine tzn. mrugała. I na ostatnim cewki widzę iskry na obudowie i ikrzy z głowicą.

No to cewka do wymiany, a w sumie to dobrze było by wymienić 2 sztuki. Cewki łączone są parami (1z4 i 2z3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak odpalam to rozno pochodzi i potem miga kontrolka :) , mam nadzieje ze dojade do pracy jutro....

 

Dodano: 12 sty 2012 - 16:00

Dzis wymieniłem jedna i okazuje ze nie zmieniło się, i okazuje ze druga cewka była padnięta dodatkowo :-) . Więc wymieniłem oba cewki i lepiej jeździ auto. Podczas do pracy zapaliła kontrola i napis sprawdź wtrysk. I dodał większa dawkę paliwa ze kilka konnikow odzyskałem. A spalanie? przy 80 km/h spalanie chwilowe...od 9 do 12 litrów. i tak przez 30 km w trybie awaryjnym.

 

Dodano: 12 sty 2012 - 17:09

a dodam ze podczas jazdy przy dodawaniu gazu słyszę taki szum, jak opuszczę gaz to przestaje dać taki szum. Szum jest bez przerwy jak gaz jest stały czy zmienny.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Kolego bez przesady :) Jeżeli nie jesteś Polakiem to się ujawnij, nikt się wtedy nie będzie czepiał.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, o szumie nic nie powiem bo nic mi do głowy nie przychodzi. Co do cewek, komunikatu i tego spalania to ciort wie, mógł komputer jakiś błąd załapać, może świece trzeba by jeszcze zmienić.

Bardziej to już teraz takie gdybanie i bez warsztatu raczej się nie obejdzie, bo do kompa by trzeba podpiąć.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na odwrót miało być napisane. Ze przed wymiana cewek wywalał błąd i po wymianie cewek nie pojawił się błąd i wymieniłem jedną świece zapłonową tą skorodowaną. I mama nadzieje ze nie będzie w pamięci błąd zapisany. Bo jak zapisany w pamięci to auto gorzej jeździ czy nie ma znaczenia?

 

Co co mam zrobić ze uszkodzonymi cewkami? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może sprzedam na allegro :-) za 1 zl :) Hmm możesz powiedzieć jakie inne przyczyny z braku przyspieszenia? np. Jakiś czujniki? Katalizator?

Naprawdę nie mam nic do Ciebie, ale postaraj się wypowiadać gramatycznie stosując pl-literki i interpunkcję. Twoje posty są strasznie chaotyczne i czasami nie wiadomo o co w nich chodzi.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Warto wiedziec: "Podczas demontazu cewek lub przewodow swiecy, koniecznie nałożyć strużke SMARU Z DODATKIEM FLUORU (nr katalogowy 82 00 168 855) o średnicy 2mm na wewnętrzny obwód osłon świec zapłonowych"

O co z tym chodzi i dlaczego powinno się smarować?? I gdzie dokładnie to nałożyć? Na ten styk świecy który ma kontakt z kablem/ cewką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!