Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś buczy w środku po odpaleniu silnika.


bioly1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Na wstępie proszę wszystkich o wyrozumiałość gdyż jest to mój pierwszy post i jeśli coś piszę nie tak to proszę mnie poprawić. W związku z moim problemem przejrzałem prawie całe forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Problem polega na uciążliwym odgłosie buczenia przypominającym odgłos jakiegoś silnika elektrycznego dochodzącego gdzieś spod maski. Odgłosu tego nie ma przy zgaszonym silniku. Napewno nie jest to pompa paliwa gdyż ona ma inny odgłos i jest znacznie cichsza. Nie jest to też silnik dmuchawy bo po jej wyłączeniu odgłoś nie znika. Silniczka obiegu wewnątrznego w ogóle nia mam więc to też nie to. Podejrzewam że jest to jakiś silnik elektryczny gdyż jego obroty (owe buczenie) zwiększają się wraz ze wzrostem napięcia po zwiększeniu obrotów silnika. Napewno nie jest to też jakiś element obracajacy się razem z wałem silnika gdyż jego obroty nie rosną równocześnie z obrotami silnika. Przejrzałem dokumentacje techniczną, schematy i nieznalazłem w osprzęcie silnika innego silnika elektrycznego niż silnik krokowy ale po jego odłączeniu buczenie nadal jest. Proszę o jakieś sugestie co to może być.

Megane I ph I 1996 rok z gazem silnik K7M C7/20 z klimatyzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'przez sekundę' to niewiele, więc osprzętu silnika nie można wykluczyć, może to łożysko alternatora, pompy wody, pompy wspmagania...mam podobny problem po mocnym rozgrzaniu auta i 'intensywnej' jeździe miejskiej, zaczyna huczeć jakieś łożysko z częstotliwością wzrastającą wraz ze wzrostem obrotów silnika, podejrzewam, że to od pompy wspomagania, co ciekawe wystarczy na chwilę wyłączyć silnik lub wpuścić kroplę oleju w okolice rolek osprzętu lub na pasek i nastaje cisza ...(uprzedzam krytykę -wiem, może nie powinno się tego ostatniego robić, :) ale na razie "pomaga")

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych odsłuchach owego buczenia które co ciekawe czasami załącza się dopiero po kilkudzięsięciu sekundach pracy silnika zauważyłem że dociera ono raczej gdzieś z wnętrza konsoli a nie z silnika. Bardziej od strony pasażera.

Częstotliwość buczenia nie wzrasta wraz z prędkością obrotową silnika jest bardziej zależna od napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym czytałem na tym forum, ale nie pamiętam o co chodziło. Coś ... nie nie będę wprowadzał w błąd, ale już było.

A nie masz takiego samego przypadku co koleś z poniższego linka? http://megane.com.pl/topic/33756-co-tam-stuka-zdjecie/page__gopid__262360#entry262360

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to klima to powinno zniknąć po wyłączeniu. Są w ogóle jakieś różnice w tym dźwięku jak włączasz/wyłączasz klimę ?

Cyz dźwięk zmienia się wraz ze zwiększenienm obciążenia elektrycznego (szyba ogrzewana, wszystkie możliwe światła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na naprawę dmuchawy przez poprzedniego własciciela klima została rozszczelniona i na dzień dzisiejszy nie działa. Jednakże zaświeca się dioda klimatyzacji na przycisku. Buczenie jest przy wyłączonej jak i włączonej klimie (przycisku). Zauważyłem jeszcze jedną rzecz mianowicie rano jak jest zimno buczenia nie ma. Dopiero jak silnik złapie trochę temperatury zaczyna buczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam wszystkim

Po długim czasie udało mi się zlokalizować problem buczenia w moim aucie. Okazało się że buczy elektrozawór pochłaniacza oparów paliwa. Albo mam odwrotnie podłączone węzyki albo jest uszkodzony (sprawdzę dzisiaj). Po odłaczeniu wężyka przy pochłaniaczu oparów benzyny okazało się że cały czas zasysa z niego owe opary z charakterystycznym buczeniem. Dzieje sie tak również po odłaczeniu przewodów elektrycznych od elektrozaworu. Jak odczepię drugi wężyk od elektrozaworu ten do kolektora jest cisza. Oczywiście wężyk (ten od kolektora) zasysa powietrze ale już bez owego buczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!