Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

KZFR (Koło zmiennych faz rozrządu)


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze!

Posiadam Megane II rok 2003, mam dobrze nam wszystkich znany problem z KZFR w silniku 1.6 16V (silnik rechocze przy zapalaniu na zimnym silniku, jest mułowaty) znalazłem w sieci takie zdjęcie powiedzcie mi czy to na pewno jest schemat rozrządu mojego silnika 1.6 16V??? I które koło to koło zmiennych faz rozrządu? Gdzie mogę sprawdzić symbol silnika jaki mam, aby kupić rozrząd? I czy mógłby ktoś podesłać jakieś linki z schematami rozrządu meganki z tym silnikiem, albo zdjęcia jak to wygląda bo szukam w sieci i cos znaleść nie mogę:)

Z góry dziękuje za wszystko odpowiedzi.

pozdrawiam

post-36024-0-46134500-1317748290_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o fachowej pomocy widzę od ciebie nie otrzymam, tak więc proszę innych o odpowiedzi na moje pytania.

A i już się dowiedziałem jaki mam typ silnika, no wiec ten silnik z obrazu to nie jest napewno moj silnik, kto ma moze jakies schematy, jak wyglada rozrząd 1.6 16V K4M 760 i gdzie jest to KZFR prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o fachowej pomocy widzę od ciebie nie otrzymam, tak więc proszę innych o odpowiedzi na moje pytania.

Zamiast pyskować poczytaj forum, znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Naprawdę nie ma sensu przepisywania kolejny raz tego samego.

nie jest napewno moj silnik

A skąd taka pewność? Akurat z tej strony jak najbardziej jest taki sam jak inne silniki K4M, różnica polega jedynie na tym że nie ma pompy wspomagania(to górne kółko, ponieważ masz wspomaganie elektryczne)i zastosowany jest inny napinacz paska akcesorii. :)

Mam pytanie co Ci po schemacie ? Sam masz zamiar wymienić KZFR ?

rozrzdk4m761.jpg

Masz schemat i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja się połączę, żeby nie zakładać nowego tematu:) Czy KZFR jest w każdych megankach II 1.6 16v? Gdzieś wyczytałem, że jest od 2003 roku, a co z tymi, które sa z 2002 roku? Po prostu nie mają KZFR?

Edytowane przez kuba_98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

W moim samochodzie wszystko wskazuje, że powolutku zaczyna się kłopot z KZFR, raz na jakiś czas silnik zagrzechoczę przy zapalaniu i kilka razy zdarzyło mi się zapalić za drugim razem (nie muszę jeszcze przygazowywać aby zapalić). W związku z tym chciałbym zapytać jak długo mogę tak jeździć? Pytam gdyż do mechanika będę mógł podjechać dopiero na początku lipca, a samochodu muszę używać na co dzień i boję się czy nie uszkodzę silnika.

Dzięki za pomoc i przepraszam jeśli moje pytanie jest naiwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym chciałbym zapytać jak długo mogę tak jeździć?

Na to pytanie nikt nie jest w stanie odpowiedzieć, no chyba że jest jasnowidzem ;) W każdym razie pytanie padło już wielokrotnie, różne osoby jeździły przez różny czas, więcej znajdziesz w wynikach ankiety. Niektórzy robili ponad 10k km i nic się nie stało.

czy nie uszkodzę silnika

Jest więcej niż prawdopodobne, że niczego nie uszkodzisz ;) Edytowane przez punxhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!