Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II HB


evon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Znajomy powoli przymierza się do zakupu Meganki II HB. Zakupu planuje dokonać w grudniu. Kwota jaką będzie dysponował to ok 20 tyś. zł

Odliczając od tego przerejestrowanie i ubezpieczenie zostanie mu (tak zakłada) ok 18 tyś.zł.

Czy w tej kwocie da się znaleźć Megankę II w dobrym stanie?

Na różnych portalach aukcyjnych ceny tych aut są mocno zróżnicowane. Dlaczego, wiadomo :)

Jeśli chodzi o silnik, szuka raczej benzyny, z myślą o zagazowaniu, wersja 5 drzwiowa. Jedynym wymaganym przez niego luksusem jest klima :)

Doradźcie, proszę czy w tej kwocie da się wyhaczyć coś sensownego?

Myśląc o gazie jakich silników szukać, a jakich unikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za 18k można kupić zadbany egzemplarz, ale raczej "przedliftowy". Po lifcie też można kupić coś w tej cenie, ale czy będzie w dobrym stanie to już raczej wątpię ("polift" w super stanie będzie raczej droższy).

Co do gazu - 1.6 z pewnością się nadaje. Nie wiem jak 1.4 i 2.0, ale nie słyszałem aby były z nimi specjalne problemy po zagazowaniu.

Edytowane przez punxhc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam LPG w silniku 1.6 od ponad roku, przejechane ok. 20 000 km i jak na razie instalacja spisuje się bardzo dobrze.

Ponadto czytając opinie innych użytkowników można wnioskować że wszystkie silniki Renault dobrze spisują się na gazie.

Edytowane przez jarek371
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby udało się mu kupić 1.5 dci po lifcie ( już 100 km ) to polecam. Spalanie znikome, dynamika do normalnego przemieszczania się wystarcza. Jednakże tak jak wspomniałem - tylko po lifcie. Ten przedliftowy, który sam posiadam jest do niczego; jedyną jego zaletą jest spalanie - poza tym bardzo zawodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię wątek bo temat powrócił, a nie chcę zakładać kolejnego tematu.

Koledze trafiła się następująca okazja: Megane Classic, 2003r., 110 kkm, silnik 1.6 za 16 000zł.

Sprzedaje jakaś dalsza ciotka. Ciotka jest drugim właścicielem auta, auto kupiła jakiś czas temu od swoich znajomych. Sprzedaje bo chce kupić sobie mniejsze auto.

W tej chwili nie znam wersji wyposażenia, dowiem się na dniach. Z tego co się dowiedziałem auto jest krajowe, do 100 kkm serwisowane w ASO.

Sam fakt pochodzenia i oryginalność przebiegu jest tu dla mnie dużym plusem i osobiście byłbym za kupnem, pytanie tylko czy za tę kwotę warto?

Podejrzewam, że na pewno do wymiany będzie rozrząd. Ile taka zabawa może kosztować? Z kzfr da się zmieścić w 1500 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2003 roku? max 12 tys zł, a za 16 tys zł to masz auta z 2005 roku. kzft kosztuje 500zł.

Jakoś nie udało mi się znaleźć krajowej Meganki z udokumentowanym przebiegiem z 2005 r. w tej cenie.

 

Za 17-18 tys zl kupisz w super stanie Megane II Grandtour-dużo miejsca na nogi w tyle,Dci-malo pali i dynamiczny silnik

Być może, ale znajomy nastawił się akurat na ten konkretny egzemplarz i prosił abym zorientował się conieco w temacie. Jest sam z żoną, więc duże kombi nie jest mu potrzebne. Szukał Meganki HB ale trafił się w rodzinie sedan do sprzedaży więc może skorzysta z okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to megane II i jest w faktycznie dobrym stanie i od I wł to jest warta swojej ceny, w Polsce dalej ludzie patrzą żeby auto było tanie a stan auta schodzi na drugi plan natomiast jeżeli jest to m I a raczej na pewno to troszkę jednak zbyt drogo.

Edytowane przez Rxe.Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!