Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Refrektory soczewkowe do MII phI


przem338

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Ostatnio miałem stłuczke i niestety jestem zmuszony wymienić zderzak i refrektor:/ Związku z tym zastanawiam się czy mogłbym zamontować lampy i zderzak z modelu po lifcie? Chodzi mi o refrektory soczewkowe i zderzak. Wiec pytanie: jakie części muszę wymienić zeby wszystko pasowało? Rozumiem że lampy, slizgi pod nie, zderzak. Co jeszcze? Na forum wyczytałem że do lamp są inne kostki zasilające niz do lamp phI? Czy to prawda? Gdzie mogł bym wrazie czego dostać owe kostki lub jak przerobić stare zeby pasowały?

 

Dzięki

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6, 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to robiłem miałem taką samą sytuację wiec tak będziesz potrzebował lampy wraz ze ślizgami zderzak oraz cięgno otwierania maski ...Kostki zostają te same .

mój pacjent .

 

9d98579cbbd7250bm.jpg

Edytowane przez Wydma
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze sam osobiście przekładałeś lampy i zderzak? czy w warsztacie? A co z osłoną jeszcze pod zderzakiem, pasuje stara czyli ze zderzaka phI na ten po lifcie? I gdzie można dostać "ten uchwyt do podnoszenia maski"?

 

PS. był bym wdzięczny jakbyś wrzucił jakoś fotkę jak to wszytko wygląda po samodzielnym lifcie:)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem wszystko sam tylko dolną osłonę pod zderzakiem dałem na wkręty .Jak będziesz kupował lampy to dwie z tego samego źródła i muszą mieć ślizgi bez nich nie kupuj (ja kupiłem jedną bez i ślizgu szukałem potem 1,5 miesiąca .).Cięgno musi być po lifcie jest dłuższe (może być od scenica przed liftem),ja go nie mam wywaliłem stare po prosuy jak otwieram maskę z zewnątrz podważam ją palcami i ciągnę za blokadę .Jak co to służę pomocą

pozdro

06e02b29b9298b13m.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, napisałeś ze do lamp ph II pasują kostki zasipajace z phI. Pogrzebałem troszke na necie i znalazłem gdzieś na forum ze nie pasują i trzeba je przerabiać. Pytam bo widze po twojej megi ze masz spryskiwacze i sądze to tym ze masz lampy xenonowe? czy moze zestaw hid zamontowałeś:) Chodzi mi o lampy soczewkowe z phII (nie xenony) Sorry ze zawracam ale chciałbym mieć pewność co do tych kostek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hidy 4300 w przypadku wsadzenia hidów trzeba dekielki przerabiać ponieważ mało miejsca jest w lampie P: co do wtyczek to teraz już sam nie wiem zakręciłeś mnie ;) robiłem to rok temu ponad i z tego co pamiętam od razu hidy wsadziłem mały koszt i masz xenony :).Przeszukaj forum ktoś to już robił też i wyślij mu wiadomość będziesz miał pewność (ja pisałem do niego ale już nie pamiętam kto to był )

 

 

tu masz kogoś kto ma zmienione lampy oraz zderzak. http://megane.com.pl/topic/14988-arni88-renault-megane-ii-19-dci-03-rs-look/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o "silniczkach" do xenonów czy do soczewki (na h7). Pytam bo załączyłeś foto na którym są lamy z przetwornicami czyli xnenony

 

..jeśli chodzi o kostke do "silniczka" to zawsze można przełożyć ze starych lamp bo domyślam sie że są takie same, chyba że sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Przymierzam się powoli do zmiany w mojej MII PH1 lamp ze zwykłych na ksenony. W pierwszej kolejności mam zamiar kupić lampy i znalazłem nowe (fakt zamiennik o podwyższonej jakości) za niecałe 400zł szt.

http://www.czesci24.pl/szczegoly/1325556/reflektor-glowny-renault-megane-ii-m-122002012006

Czy przy zakupie nowych lamp będę musiał zmieniać te ślizgi i hokej? Jeszcze nie zdejmowałem lamp i nie wiem jak tam wygląda mocowanie. Jedynie co znalazłem po wpisaniu nazwy ślizg w google to kawałek metalowej blaszki i hokej. Może ktoś wrzucić zdjęcie takiego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!