Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cieknąca pompa paliwa 1.9dTi


pepasy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z wyciekiem z pompy paliwa. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce wycieku. "Cieknie" z pod śruby, po ok 3-5 sekundach pełny ropy jest otwór, w którym ona się znajduje. Nie wiem do czego ona służy i czy można coś z tym zrobić (dokręcić, może jakaś uszczelka poszła, itp). Śruba ma dość charakterystyczny kształt (dość niestandardowy raczej po to żeby nią nie kręcić) więc mniemam że regulacja. Jeśli chodzi o pracę silnika nie zauważyłem żadnych zmian w jego pracy.

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

post-7615-0-19761500-1318423403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dokładnie sprawdziłem i leci właśnie z pod tej śruby więc nie wiem po co mam jeszcze szukać. Jak uporam się z problemem tej nieszczelności to całość odzyska trochę dawnego blasku bo teraz nie widzę sensu skoro muszę użytkować to auto (nie mam wyjścia).

 

Mam pytanie (dość istotne dla mnie) do czego służy ta śruba? Nie chcę niczego popsuć bardziej. Oraz pytani wynikające w mojej obawy, czym odkręcić tą śrubę (ma niestandardowy kształt nakrętki, widać to na zdjęciu)? Mam do dyspozycji standardowe klucze nasadowe + kombinerki. Może kupić taki klucza, nasadkę? Czy ta śruba wymaga jakiejś konkretnej (ustalonej przez producenta) siły docisku/momentu (skoro podkładka ma być tej samej grubości)?

 

Nim wezmę się za robotę chciałbym wiedzieć jak najwięcej bo niestety po wszytko co mi będzie potrzebne muszę pojechać do sklepu tym autem a jestem obecnie w Szwecji a tu to niezbyt popularny silnik w megane.

Edytowane przez pepasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam problem z cieknącą pompą paliwa jednak u mnie nieszczelność jest pod górnym deklem i bocznym plastikowym czarnym dekielkiem do którego dochodzi czarny przewód (widoczny na zdjęciu). Byłem u pompiarza i z tego co mówił to jest to pompa występująca również w vw (model vp-37), komplet uszczelek to koszt 45zl tylko czy będę w stanie samodzielnie je wymienić? po odkreceniu tych dekielków będę mógł je ściągnąć i nic mi stamtąd nie wyskoczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pepasy nic sam nie odkręcaj ponieważ nie ustawisz dawki paliwa,pompa jest sterowana elektrycznie i po podpięciu kompa przesuwasz pokrywą i ustawiasz dawkę.Szukaj pompiarza który cokolwiek wie na temat pompy...

 

luksad2200 jakie szlifuj,czy Ty jesteś kowalem?patrząc na opis to masz silnik td a tam pchali lucas'a...

 

arson tak jak napisałem wyżej nic sam nie zrobisz chyba że masz profesjonalny sprzęt...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam,

Mam podobny problem jak koledzy -cieknąca pompa paliwa. Mnie również cieknie pod pierwszym dekielkiem. Podejrzewam, że rozszczelniła się po dodaniu STP czyszczącego wtryski. Ponieważ jestem z Krakowa, byłem u mojego mechanika FC Auto (ul. marcowa) jednak mi powiedzieli, że oni się za pompy nie biorą i odsyłają mnie do Gładyska (ul. Bora-Komorowskiego) czy ktoś u nich robił? Ile może kosztować takie uszczelnienie? Drodzy Koledzy (szczególnie Ci z Krakowa i okolic) polecicie mi jakiś inny dobry warsztat?

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jestem nowym urzytkonikiem z pod sruby mi leci paliwo wystrczy ja odkręcić jak tam klucz dorobic

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

 

Dodano: 30 sty 2017 - 10:21

Witam

mam pytanie czy tą śrubę wystarczy tylko do kręcić bo mi leci paliwo jak od pala silnik

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!