Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawiew, radio, zegarek, zapalniczka


misiur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj w czasie jazdy momentalnie wyłączyło się radio, nawiew, zegarek z temperaturą a do tego nie działa zapalniczka. Wszystkie podświetlenia i zapalniczki i pokręteł od nawiewów są, jak zdejmę panel radia, to miga czerwona dioda, więc jakiś prąd tam pewnie jest, zegarek też widać na wyłączonym zapłonie jak się lekko żarzy, poza tym działa kontrolka pokazująca otwarte drzwi, która znajduje się przecież przy zegarku. Bezpieczniki już sprawdziłem, wszystkie są w porządku. Dla pewności nawet zamieniałem na nowe i nic. Jakieś pomysły? Proszę o pomoc bo przy takich temperaturach jakie mamy ostatnio rano, bez nawiewu ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plastiki zdejmują się w jakiś łatwy sposób? Bo sprawiają wrażenie jakby wcale nie dało się ich zdjąć. Dzisiaj po odłączeniu masy od akumulatora i ponownym podłączeniu, zegarek oczywiście się wyzerował i teraz miga przygaszony i nie da się go ustawić. A mogło być tak, że coś mi się po prostu odłączyło, czy przerwało? Bo przypomniało mi się, że zrobiło mi się to wtedy jak wcisnąłem pedał sprzęgła. Może zwykły zbieg okoliczności a może coś w tych kabelkach, które są nad pedałami, chociaż nie wydaje mi się, żebym o jakikolwiek zaczepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plastyki odchodzą bardzo łatwo kwestia ściągnięcia uszczelki z progu i delikatnego szarpnięcia nic więcej.

Co do tego pedału sprzęgła zaraz nad idą przewody do skrzynki bezpiecznikowej może jednak coś gdzieś się przetarło problem polega na tym że tych kabli jest tam trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy inaczej, weź probówkę podłącz ją pod masę, wyciągnij zapalniczkę (wyjmij jej kieszeń, wykręć 2x torx 20 o ile mnie pamięć nie myli) i sprawdź czy masz na niej napięcie. Wyjmij radio i sprawdź czy masz 2+ na kostce (1 musi być stały a 2 jest po odpaleniu auta [2 + jest zespolony z zasilaniem zapalniczki]) Napisz co się dzieje. Możesz też oglądnąć dokładnie oglądnąć całe okolice skrzynki bezpiecznikowej głównie od spodu.

 

P.S

Szkoda, że mam do ciebie taki szmat to byśmy coś zaradzili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano po sprawdzeniu mas w bagażniku i przy drzwiach trochę popatrzyłem w te kabelki od spodu. Trochę tego tam jest, ale moją uwagę zwrócił jeden, który sobie wisi z całej tej wiązki i wydaje się jakby był przerwany ale nie mogłem znaleźć drugiego jego końca lub miejsca gdzie byłby włożony. Jest koloru brązowego. Wiem, że kolory mają jakieś znaczenie i po nich można poznać który jest do czego, ale nie wiem czy takich brązowych kabelków jest więcej czy tylko ten. Może to będzie dla Ciebie jakaś podpowiedź jeśli się orientujesz w tych kolorach kabelków i który za co odpowiada :) . Poza tym jest tam też coś w rodzaju małej czarnej "skrzyneczki" z czerwoną diodą i ta "skrzyneczka" ma trzy wejścia na wtyczki: dwie cieńsze z dwoma kabelkami i jedna grubsza z trzema. Nie wiem czy jest to fabryczne czy sobie ktoś to wstawił i kompletnie nie mam pojęcia od czego to może być, ale ta grubsza wtyczka ma poobrywane kabelki. Nie wiem czy to ma jakiś związek ze sprawą, bo ta wtyczka jak się nie mylę była zepsuta już jak kupiłem auto i do tej pory żadnych problemów nie było a wracając do tego brązowego kabla, to raczej go wcześniej nie widziałem, żeby sobie tak wisiał. Trochę się rozpisałem, ale chciałem wszystko dokładnie przekazać co zwróciło moją uwagę. Więcej niepokojących faktów tam nie udało mi się dostrzec. Pozostałe rzeczy sprawdzę jutro rano jeśli starczy mi czasu, bo z uwagi na godziny mojej pracy mogę sobie grzebać w aucie tylko rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wygląda ta "skrzyneczka" z diodą, która nie wiem do czego jest:

 

sdc15474840638.jpg

 

a to cały majdan, może coś tutaj zobaczysz. Zdjęcie robiłem od spodu bo średnio stałem z czasem i tak trochę na szybko było.

 

sdc15476.jpg

 

Widać tutaj ten brązowy kabelek który jest urwany, a te cienkie (zielony, czarny i czerwony) pochodzą od wtyczki która wchodziła do tego czarnego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej napisał od czego to może być w takich instalacjach nie ma jakoś specjalnej ingerencji w instalacje auta a ten brązowy kabel jest dokładany przez kogoś...

 

Zrób tak jak napisałem ci wcześniej i zobacz w tedy co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, na zapalniczce nie ma napięcia. Na podświetleniu jest po włączeniu świateł- normalne. Jeśli chodzi o radio- + stały jest, ale po włączeniu zapłonu nic się nie zmienia, na całej kostce jest tylko ten jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!