Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Roleta - zamiana stronami


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest równoległa na całej długości to tak. W sceniolu drugim przykładowo jest trapezem i nie jest zamienna. Dla tego też są sprzedawane jako prawe i lewe z innymi numerami fabrycznymi.

Popatrz jeszcze, a najlepiej zmierz, czy wieszak jest na środku długości górnej listwy rolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to prostokąt, to nie ma różnicy czy prawa na lewo, czy odwrotnie. Jedynie trzeba albo z odwrotnej strony zaczep zamontować, albo w druga stronę nawinąć. Elementem zwijającym prawdopodobnie jest guma, bo czy w jedną czy w drugą skręca i rozwija się tak samo. Zatrzaski na dole roletki też są identyczne i pasują czy na lewą czy prawą stronę. Z tego co mogę poradzić, to raczej przewiń roletę zamiast zdejmować i ponownie wciskać ten wieszak na górnej listwie. Plastik jest raczej "suchy" i nietrudno, by zawieszenie zaczepu uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Trochę odkurzę ten temat :)

Czy rolety słoneczne do sedana i kombi są takie same (to samo tyczy się boczków, bo nie każdy sprzedaje rolety) ?

Jeżeli są takie same, to ponowię pytanie, czy prawa i lewa są ze sobą zamienne ?

Wie ktoś może gdzie poza Allegro można kupić te roletki najlepiej nowe w rozsądnej cenie ?

Może ktoś ma jakieś znajomości w ASO i może kupić w tańszej cenie ;)

Dzwoniłem do jednego ASO i jak usłyszałem cenę 600 zł (już nie pytałem netto, czy brutto), to mi szczęka na podłogę opadła.

Może ktoś ma do sprzedania taką roletę do tylnych prawych drzwi w kombi ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kombi i chcę dopasować od sedana :)

To by trochę rozszerzyło zakres poszukiwań, bo sedanów z roletami jest więcej.

Czy boczek z sedana do kombi tez pasuje ?

W ASO prawdopodobnie roleta jest w komplecie razem z boczkiem.

Przynajmniej tak coś zrozumiałem, bo ten z ASO chyba też nie był pewien.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety są oddzielnie - z tym, że występują w komplecie (prawa i lewa strona). Co do przypasowania z sedana - trzeba by było VIN jakiegoś sedana z roletami i sprawdzić zgodność numerów OE w dialogys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drzwi w sedanie i kombi są inne, przynajmniej na pewno górna część.

 

Dodano: 11 cze 2012 - 20:30

Boczki w sedanie i kombi są inne, może ta informacja się komuś przyda w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie w lewej roletce pękł zaczep (część zakładana na haczyk) z jednej strony. Próbowałem podkleić ale ani kropelka anik klej do ABS nie chcą tego trzymać. Planuję na gorąco wtopić w to jakąś szpilkę chyba że ktoś ma lepszy pomysł?

PS.

Musi być solidne bo młode ma tendencję do sprawdzania trwałości elementów wnętrza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!