Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault megane scenic 98r 2.0 8v ABS


Aspirek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam kilka pytań jako żółtodziób Reni :)

Jest to moja pierwsza renówka mam nadzieje że nie przysporzy mi wielu kłopotów ;) ale do rzeczy

Otóż gnębi mnie to że przy zakupie powiedziano mi że moje autko rzekomo posiada ABS i w ściągniętym ebooku niby piszą że wszystkie auta posiadają system anty blokujący koła

Dziś w chwili wolnego czasu po walce z silnikiem krokowym położyłem się pod autko ale ni w ząb nie mogę znaleźć kabelka od czujnika prędkości obrotowej koła czy to z przodu czy z tyłu

Moje pytania są następujące :

Czy jeśli auto posiada ABS to przy przekręceniu kluczyka na desce powinna zaświecić się kontrolka od ABS'u (u mnie nie zapala się i nie mruga choć widnieje na desce) ?

Czy to co piszą w książce że każde auta Scenic posiadają ABS to bzdura ?

 

Dziękuje z góry za odpowiedź ;)

Sory za nie ten dział zapędziłem się ;/

Edytowane przez Aspirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli auto posiada ABS to przy przekręceniu kluczyka na desce powinna zaświecić się kontrolka od ABS'u (u mnie nie zapala się i nie mruga choć widnieje na desce) ?

Tak powinna się zaświecić i zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiadasz ABS:

1. Przy kołach powinieneś mieć pierścienie zębate właśnie od ABS.

2. Nad tymi pierścieniami powinny znajdować się czujniki.

3. Pod maską powinna znajdować się pompa ABS.

4. W skrzynce bezpieczników, powinieneś mieć bezpiecznik od ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedzi jutro sobie zerknę przed pojechaniem do pracy :) ps. ma ktoś dostęp do kalkulatora VIN ? bo bym sprawdził sobie wyposażenie , niestety nie stać mnie na podjechanie do ASO bo rodzinka za chwile się powiększy stąd zakup autka ;p

 

/0cool: Ze Słownikiem Języka Polskiego:

stąd - zaimek przysłówkowy zastępujący wyrazy lub wyrażenia oznaczające m.in. określenia miejsca, przyczynę, powód, źródło czegoś.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!