Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kręci ale nie odpala - rozwiązane! - sprawdź może pomoże


commando66

Rekomendowane odpowiedzi

witam użytkowników, szukam podpowiedzi na następujący problem: otóż po mroźnej nocy wsiadłem do meganki scenic 1.9 dti. samochod odpalil normalnie, po przejechaniu kilometra zgasilem auto na pare minut, poczym znow zapalil normalnie, jednak po przejechaniu kilkudziesiaciu metrow auto zgaslo. krecilem troche, auto z trudem zapalilo i ponownie gaslo. jak juz zapali to doslownie na kilka sekund, obroty dochodza max do 20 a z wydechu kopci jak diabli. w czym problem? dodam ze zamierzalem oddac turbine do regeneracji. czy to moze byc wina turbiny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do problemu...

Po przekręceniu kluczyka "lampka zapłonowa" zaczyna szybko migać zamiast się wyłączyć...

Oczywiście kręci akumulator ale nie odpala.

Czy to też będą owe bezpieczniki?

 

 

 

Niestety to nie są bezpieczniki... wymieniłem wszystkie na nowe i to samo dalej.

Myślałem że to kluczyk... ale przy drugim kluczyku (nieużywany, był sprawny)reakcje są identyczne...

Ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez thoren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam od niedawna Megane I phII i po ostatnim myciu samochodu zaczął mi torchę wariować. Podczas jazdy oborty potrafią spaść do zera mimo że słychać pracujący silnik. Gdy po czymś takim się zatrzymam jest loteria albo samochód zapali od razu albo po kilku próbach. Czy jakieś spięcie w tej skrzynce przy akumulatorze może to powodować? Dodam tylko że na drugi dzień auto chodziło dobrze dopiero po dwóch dniach te objawy sie powtórzyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Witam,chciałem zapytać czy ktoś mógłby mi przesłać zdjęcie gdzie znajdują się bezpieczniki w podszybiu pod wycieraczkami w renault megane scenic.Mam problem z odpaleniem auta,otóż po deszczach gdy odpalałem auto kapała mi woda nad pedałami.Auto nie chce mi odpalić,i myślę że to może wina tych bezpieczników.Nie wiem gdzie one się dokładnie znajdują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam problem z odpaleniem auta,otóż po deszczach gdy odpalałem auto kapała mi woda nad pedałami.

Nie wiem gdzie się te bezpieczniki w scenicu znajdują, ale to nie muszą być powodem kłopotów, ale coś zalane w kabinie samochodu przez kapiącą wodę. A tej kapiącej wody by nie było przy drożnych otworach ściekowych na podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odpaleniem auta,otóż po deszczach gdy odpalałem auto kapała mi woda nad pedałami.

Czyli masz zalane UHC, Natychmiast udrożnij odpływy z podszybia, wyjmij UCH, wyczyść i dokładnie wysusz.

Gdzie są bezpieczniki jest napisane w instrukcji obsługi, dodatkowe materiały znajdziesz na Downloadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!