Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kręci ale nie odpala - rozwiązane! - sprawdź może pomoże


commando66

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę swój przypadek bo spędziłem pół nocy na google i sam jakimś fartem wywnioskowałem gdzie leży banalny problem.

 

Auto: Megane 1.6 8V 75KM LPG

Problem: Kręci ale nie odpala, brak iskry, brak paliwa, przy odpalaniu na gazie czuć, że gaz dochodzi

 

Wiedziałem, że tak nagła niedyspozycja wielu podzespołów musi mieć swoją przyczynę w komputerze lub jakimś głupim bezpieczniku...

no właśnie, sprawdziłem czujnik położenia wału, styki komputera przeczyszczone, sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, a tu nic. Każdy jeden dobry... Każdy? Nie do końca.

Po długich poszukiwaniach wyczytałem, że gdzieś znajduje się jeszcze jedna skrzynka z bezpiecznikami o której nie miałem pojęcia (auto mam dopiero od kilku miesięcy).

Jeżeli masz problem z odpalaniem, nie ma iskry a pompa nie chodzi sprawdź bezpieczniki przy akumulatorze, pod podszybiem!

Jest tam komplet najważniejszych bezpieczników 30, 60 i 40 A.

U mnie przyczyną był bezpiecznik 30A - Obwód mocy przekaźnika pompy paliwa.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w usuwaniu usterek :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault chyba specjalnie wpakowało tam te skrzynkę by stwarzała problemy niestety też przerabiałem ból z tymi bezpiecznikami i teraz raz w roku rozbieram ją, wszystko czyszczę, zabezpieczam i jak na razie od 2 lat mam z tym spokój...

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podszybiu koło akumulatora znalazłem jakieś kostki i wtyczki przy okazji naprawy nadmuchu, ale skrzynki z bezpiecznikami nie znalazłem, chyba, że jest gdzieś głębiej, może ktoś ma zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) no to teraz wiem co mam na podszybiu pod plastikami podszybia ;)

Dokładnie taka sama skrzynka jest u mnie, mniej więcej na środku podszybia. Rzeczywiście miejsce jej umiejscowienia jest fatalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przeczyszczania tam styków i bezpieczników,pomiędzy plecy tego pudełka a karoserię wsadziłem dystans ok 5 mm i teraz jak jest ulewa i pojawi się tam jakaś woda to sobie spływa po blasze na dół do odpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zdjęcia, po kilku latach użytkowania auta dopiero dowiaduję się, że jeszcze tam pomysłowi inżynierowie umieścili bezpieczniki, do tej pory wiedziałem tylko o czarnej skrzynce w komorze silnika, bezpiecznikach w desce rozdzielczej i jakichś kostkach i wtyczkach ale po prawej stronie aku. Mam nadzieję, że te bezpieczniki nie odpowiadają za to, że auto jedzie lub nie chce jechać. :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

CO to znaczy pod podszybiem. Mam Scenica I ph II

Może mi ktoś powiedzieć jak się do tego dostać? Od silnika (zdejmując plastik pod wycieraczkami) czy od wewnątrz (zdejmując górną część deski rozdzielczej)?

Jakby się dało to byłbym wdzięczny za fotkę z nieco mniejszym zoomem :D

Czy dziura widoczna dobrze na pierwszym zdjęciu może posłużyć do przeciągnięcia kabli od akumulatora do wewnątrz samochodu?

Z góry dzięki.

 

Po chwili zastanowienia ... to nie może być w środku... no chyba że wszyscy mamy tak nieszczelne samochody, że dostaje się tam woda.

Ale wciąż przydłaby mi się informacja jak się tam dostać. (SI phII)

Edytowane przez logolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Nie, wystarczy odkręcić ten plastik od strony pasażera. Puszka będzie widoczna mniej więcej na środku podszybia.

Nie wiem jednak jak się do niej dobrać bo nie próbowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!