Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samodzielna naprawa wtrysków.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem używki 2szt o takim samym oznaczeniu jak moje na gwarancji 14 dni więc się zdecydowałem, po założeniu od razu jak się auto rozgrzeje to zrobię próbę przelewową aby ocenić ich stan

 

a tego co mi wiadomo (dowiadywałem się w serwisie)to w tym roczniku nie trzeba kodować wtrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powtarzam to co usłyszałem, że w tych kompach nie ma konieczności kodowania bo sam komp je rozpozna, w nowszych już jest ta konieczność kodowania

 

założę to napiszę co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeździłem na dwóch nie wpisanych wtryskach i nic się nie działo ale po wpisaniu samochód jakby trochę lepiej chodził i mniej palił przynajmniej według kompa. Co do wtrysków EJBR01801A to trzeba się naszukać bo to jest towar deficytowy sam takie mam u siebie i skończyło się na regeneracji (wymiana przelewów. Poza tym nie wiadomo ile te używki pochodzą a na regenerowany jest chyba z rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem dziś 2 wadliwe wtryskiwacze i od razu po przejażdżce jak auto się nagrzało zrobiłem próbę przelewową przez 3 minuty

już żadne błąd się nie zapala, auto jeździ bardzo fajnie

 

załączam zdjęcie próby przelewowej przed wymianą i po wymianie 2ch wtryskiwaczy

post-36693-0-27832200-1332238688_thumb.jpg

post-36693-0-86400200-1332238696_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilK ma dci 74 KW i niestety musi takich wtrysków szukać, miałem ten sam problem.Prawdą jest że jest to towar deficytowy.Kodować nie musi,będzie jeździć.Z kolei gdyby założył od słabszej wersji to odpali ale będzie brakowało mocy i komp nie przyjmnie kodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym 'szrocie' jak byłem w poszukiwaniu wtrysków to gość mi wpierał że od kango 1,5dci 80KM będą do mnie pasowały i będzie chodził bez kodowania wtrysków, chciał się nawet zakładać o flaszkę bo miał takiego kangura na stanie i chciał mi te wtryski sprzedać i założyć, problem w tym że chciał po 400zł za szt. i od razu komplet żebym brał,

a te co kupiłem to dałem 520zł za 2szt, gość ma jeszcze 2szt i tak się zastanawiam czy nie wziąć :/

 

wziąłem od tego gościa też turbinę do mojej drugiej megany 1,5 dci 60kW, bo ta megana z której wykręciłem te wtryski i turbinę to miała w papierach rzekomo 60kW, i teraz jak te wtryski chodzą to myślę czy turbina w tym 60kW będzie latała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!