Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samodzielna naprawa wtrysków.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Porównujesz z 60 KW czy z 74 KW.Bo na moje to na pewno jest między nimi różnica, ta druga jest większa

 

właśnie tak, porównuje swoją turbinę padniętą w 1,5 dci 60kW z turbiną wyjętą z auta z Anglii z którego wyjąłem wtryski dla siebie (74kW), wiec albo wychodzi na to że turbiny są identyczne albo tamten anglik od którego kupiłem wtryski i turbinę miał wtryski od mocniejszej wersji,

jutro jadę na warsztat zakładać turbinę to napiszę co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj regulamin raz jeszcze. :lol:

 

to poprosze o odpowiedz odnośnie turbiny w tym wątku: http://megane.com.pl/topic/37247-15-dci-80km-kopci-syczy-przy-przyspieszaniu/

 

dziś zrobiłem ponad 100km na tych wtryskach i śmiga pięknie :o

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Mam pytanie odnośnie wtrysków. Ostatnio pojawił mi sie błąd "check injection" i kontrolka service. Po sprawdzeniu na clipie wyszło, że 4 wtryskiwacz coś szwankuje. Tak więc zrobiłem próbę przelewową no i faktycznie wszyło że ten 4 jest zepsuty ( w 3 minuty przelał więcej niż 3 pozostałe). I teraz moje pytanie jest takie czy lepiej kupic jakiś używany czy może lepiej zaworek wymienić?? I pytanie takie jeszcze czy da sie jakoś numer tego wtryskiwacza wyczaić żeby go nie wyciągać lub czy jak wyciągne i z powrotem zamontuje to nic sie nie stanie i dalej będe mógł jeżdzić.Po wykasaowaniu błedu wtrysku narazie zadne kontrolki nie swiecą ale zdaje sobie sprawę, że jak nie wymienie tego wtryskiwacza to za "kilka km" sie znowu pokaże.

Dodam że posiadam Megabe II 1.5 dci w dowodzie mi pisze że ma 101 km to chyba tak jest.

Z góry dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka to wielka loteria... Możesz kupić gorszy niż masz teraz. Do tego po wymianie musisz kodować wtrysk czyli sam tego nie zrobisz. Za to zaworek za 200zł możesz wymienić sam i nie trzeba kodować.

Wtrysk można bez problemu wyjąć i włożyć chociaż powinieneś od razu dać nową uszczelkę dla pewności. Po zamontowaniu trzeba jeszzce odpowietrzyć układ wtryskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to zaworki Delphi na allegro są po około 500zł. A 4 nowe wtryskiwacze są po 20000zł.

http://allegro.pl/1-5-dci-renault-delphi-nowe-wtryski-i2261677901.html

tylko że trzeba komplet kupić a mi aż 4 nie są potrzebne.

Jeżeli ma ktoś jakieś namiary na jakieś tańsze zaworki lub jakieś przyzwoite wtryskiwacze to bardzo bym prosił o umieszczenie tutaj jakiś informacji na ten temat. Jeszcze jedno pytanie jak sie odpowietrza ten układ wtrysowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze dwa pytania odnośnie tych wtryskiwaczy.

Dziś wymontowałem jeden wtryskiwacz i ma oznaczenie EJBR02101Z. A na allegro znalazłem o oznaczenia EJBR01801A i EJBR05101D, czy ktoś może mi wyjaśnić czym sie różnią te oznaczenia i czy takie wtryskiwacze mozna stosować zamiennie??.

Wpadłem na takie pomysł aby kupic uzywany wtryskiwacz i przełożyć tylko dół tzn. koncówkę i zaworek, wtedy nie trzeba bedzie chyba go kodować?? Dobrze kombinuję?? Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim 101 KM zamontowane są wtryskiwacze EJBR01801A. Ale chyba ważniejszy jest numer katologowy. U mnie jest 8200365186 zamienny z 8200049873.

Wydaje mi się, że kod jest związany z wydajnością końcówki, wymiana samego zaworka niczego nie zmienia ale końcówka pewnie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to szykuje się wymiana jeszcze jednej sztuki (albo dwóch) chociaż na tą chwilę nie jest źle.

 

no i miałeś racje, padły kolejne dwa, te nie wymienione wcześniej :/

zapala się znowu "Injection Fault", zrobiłem próbę przelewową i te wymienione ostatnio prawie idealnie a te co zostały nie wymienione leją oba równo jak szalone, i znowu zaczynają się poszukiwania wtrysków EJBR01801A, zastanawiam się jeszcze nad kupnem wtrysków o innym oznaczeniu i przełożeniu samych zaworków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem może max 3tys km, ale te dwa co zostały niewymienione już w tedy były nie najlepszej świeżości, mogłem od razu wymienić 4szt ale kasy nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jeszcze nad kupnem wtrysków o innym oznaczeniu i przełożeniu samych zaworków

Na "znanym portalu aukcyjnym" są znowu dostępne zamienniki zaworków w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!