Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samodzielna naprawa wtrysków.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

To się może nie udać, bo wtryski trzeba zaprogramować.

 

Mam pytanko czy ta sama sprawa z kodowaniem dotyczy moich wtrysków Common Rail 1,5. I czy można jakoś zwiekszać dawkę paliwa na tych wtryskach, zby zwiekszyć moc, czy tylko chip tuning.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pracownik stwierdził, że ważniejsze są te pod obciążeniem - przedstawiając mi koszty..

Nie powiem Ci jakie sa wazniejsze, bo najbardziej miarodajny jest test na urzadzeniu po wyjeciu wtryskow.

To ze auto nie odpala to raczej nie od wtryskow.

 

Dodano: 01 paź 2014 - 20:03

Drugie pytanie - co jest dokładnie powodem tego iż wtryskiwacze leją ??

Domniemam iż chodzi tu o "wirnik" w zaworku... co musi się z nim stać by wtrysk zaczął lać ?

Zużywa się w jakiś sposób czy po prostu blokuje opiłkami lub innym syfem ?

Trzon grzybka zaworka sie zuzywa czy to przedwczesnie przez opilki z pompy lub z normalnego zuzycia przy ok 100-160 tys km.

Przy wystepowaniu opilkow dochodzi problem uszkodzenia dyszy wtryskiwacza (zapchania otworow).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

panowie, a jak wymienie pompe paliwa i zaworki na wtryskach to trzeba będzie zaprogramować pompe? Czy pompa paliwa jest p&p? I pytanie czy można jakoś domowym sposobem wypłukać układ paliwowy z opiłków? Opiłki z pompy jakiego koloru są? Robiłem 2 dni temu mycie wtryskiwaczy preparatem liqy&moly spullung i wlałem ten preparat do przezroczystej butelki. Spalał to okolo 20 minut i na koniec skontrolowałem czy coś się tam znajduje (na filterku i na resztkach, które zostały w butelce). Znalazłem takie czarne mikro ziarka, nie wiem czy to opiłki właśnie były czy poprostu ten syf który się spłukał z układu paliwowego?

post-101292-0-46983300-1498906346_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o ocene stanu moich wtrysków, bo nie wiem co dalej robić. Czy regenerować wtryski, czy zawór ciśnieniowy, a może coś innego?

Zrobiłem dzisiaj test przelewowy. I sprawa wygląda tak:

 

test 1 min 10 sec

1 wtrysk- 14 ml

2 wtrysk-12 ml

3 wtrysk-16ml

4 wtrysk-18ml

 

test 4 min:

1 wtrysk-46ml

2 wtrysk-36ml

3 wtrysk-46ml

4 wtrysk-50ml

 

Czy to oznacza, że wszystkie wtryski mogą mieć zaworki do wymiany? Czy mieści się to jeszcze w normie? Błąd mi wywala P0089. Autko pali od strzała równo pracuje i w ogóle wydaje się że wszystko ok. tylko jak wywali błąd to oczywiście muł. Błąd zawsze wyskakuje kiedy puszczam noge z gazu, np przy zwalnianiu do krzyżówki dróg. Zdjęcie z testu 4 min.

post-101292-0-01677900-1498934663_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam takie pytanie czy to możliwe ze pompa nie nabija ciśnienia przez lejace wtryski tzn wiem ze tak ale czy aż tak bardzo. Mianowicie miałem błąd p0089 zrobiłem próbę przelewową wyszło ze 3 miały po 6-7ml na min a jeden 20, pompa przy 3k obrotów nabijala max 800 barów i to też dość wolno, wymieniłem zaworek w jednym wtrysku i okazało się ze miałem 4 zepsute z czego jeden bardzooooo bo zregenerowany ledwo co daje w przelew a tamte jak wyżej pisałem no i ta pompa. Tu moje pytanie czy możliwy jest tak duży spadek ciśnienia na pompe i tak wolne jej pompowanie przez te 3 wtryski czy raczej pompa juz nie wydala? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!