Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli Varta to Blue, Black to taki raczej wyrób pod markety.

Sprawdź, czy gdzieś w okolicy nie będzie Autoparta/Tuborga, albo Bannera.

Dobre akumulatory robi też Loxa, ale są do znalezienia tylko w wyspecjalizowanych sklepach (chociaż IMHO to plus).

http://www.akubiz.biz/artykul,263,swiat-akumulatorow-i-emotopl-prezentuja-test-konsumencki-akumulatorow-rozruchowych-74ah-do-82ah

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To francuskie auto i jak bedzie potrzebować mocy to samo zwiększy napięcie ładowania. ;)

To takie tere fere kuku. Ja od 16 lat w megance mam aku 44Ah (oczywiście nie stale ten sam) i też chodzi po 5-6 lat. Jak już to szukaj akumulatora z korkami dostępu do cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onifer najlepiej kupić najcięższy. Osobiście polecam Centrę Plus. Szukaj akumulatorów nie marketach czy sklepach motoryzacyjnych (tam są tak zwane leżaki), tylko w sklepach/punktach, które sprzedają tylko i wyłącznie akumulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z racji ubogiej oferty w miejscu zamieszkania oraz ograniczonej gotówki wybór ostateczny tylko z tych 5 poniższych:

 

1. Varta Black 45Ah 400A- 149 zł

2. Bosch S3 45Ah 400A- 155 zł

3. Nordstar 50Ah 420A- 139 zł (produkcja Sznajder)

4. Jenox Classic 50Ah 470A- 164 zł

5. Jenox Gold 46Ah 470A- 160 zł

6. Fireball 50Ah 420A- 169 zł (produkcja Westa)

 

A tak już poza marką, lepiej nabyć akumulator 50Ah 420A, czy 45Ah 450A?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odrobinkę ułatwię to zadanie, gdyż powiem, że Varta Black 45Ah 400A = Bosch S3 45Ah 400A. Te akumulatory najprawdopodobniej powstają na tej samej linii produkcyjnej.

 

A tak już poza marką, lepiej nabyć akumulator 50Ah 420A, czy 45Ah 450A?

Ten drugi jest nieco bardziej "wysilony" niż ten pierwszy. Z tego co wiem, bardziej wysilone akumulatory mają delikatniejszą konstrukcję, a co za tym idzie, są bardziej podatne na uszkodzenia. Ale to tylko teoria. Dodam tylko, że moje aku ma tylko 360 A prądu rozruchowego (41 Ah) i auto pali od "strzała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ostatecznie zostają do wyboru:

 

1. Fireball 50 Ah 420A 169 zł lub Jenox 55Ah 470A- 157 zł

2. Fireball 45 Ah 390A 139 zł lub Varta Black 45Ah 400A - 155 zł

 

W przypadku wariantu z mocniejszym akumulatorem chyba Fireball i Jenox są na podobnym poziomie.

Co do 45Ah czy warto dokładać te 15 zł do Varty? Dalej mam wątpliwości czy 45Ah nie będzie zbyt mało pojemny do silnik 1.4 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich zmianach w Jenoxie, warto kupować ich akumulatory, jeżeli są z bieżącej produkcji (czyli wyprodukowane w tym roku).

Od czasu przejęcia przez ZAPa jakość poszła do góry.

To ja odrobinkę ułatwię to zadanie, gdyż powiem, że Varta Black 45Ah 400A = Bosch S3 45Ah 400A. Te akumulatory najprawdopodobniej powstają na tej samej linii produkcyjnej.

W wielu testach Varta wypada lepiej niż Bosch z tej samej grupy modelowej.

Czekam na artykuł o tym na portalu AkuBiz.biz, bo mają poruszyć ten wątek.

Jeżeli chodzi o produkcję akumulatorów, to nasi producenci naprawdę robią świetną robotę i warto w tym zakresie wspierać nasz przemysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.

Mam pytanie czy może ktoś sprawdzić akumulator o jakich parametrach był montowany seryjnie przez producenta w megane I ph II 1999rok 8V 1,4e. Chciałbym zamontować taki co by go alternator w pełni ładował. Prośba do kolegi onifer o opinie o aku Jenox Classic 55Ah 470A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja nie polecam Boscha S3 45Ah (400A)po 3 latach skończył się.Rozrusznik kręci nim bardzo wolno i auto nie jest w stanie odpalić jak jest temperatura w -. Po naładowaniu go prostownikiem podziała ale do pierwszych mocniejszych mrozów (-10) i już słychać że po całej nocy stania jest słaby.Zamieniłem na inny Kagera z Renault 19 mocniejszy i jest jak na razie oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!