Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, kupisz tam gdzie chcesz i za ile chcesz :mrgreen: a montaż to tak na zachętę, wiesz podejście do klienta etc., wiadomo że większość facetów może zrobić to sama bo to przecież żadna filozofia.

a tak na marginesie, telewizor masz w tym samochodzie że chcesz mieć tyle ah?

prąd rozruchu też wybrałeś jak do Camaro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie telewizora nie mam ale przydał by sie :mrgreen: ale mam diesla który potrzebuje dużego prądu rozruchowego (świece żarowe itp.) szczególnie w mrozy , a wybieram się w góry więc nie chce mieć żadnych problemów z rozruchem.

Ale dzieki wogóle za podrzutkę linku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj około 20 podłączyłem akumulator do ładowania (na samochodzie, ściągnięta klema minusowa, plusowa jest na swoim miejscu). Podpiąłem do prostownika, prąd ładujący był 2A. Około 9 rano poszedłem sprawdzić i o dziwo jest 1,9 A czyli nie wiele. Pytanie - czy taki akumulator tak długo się ładuje, czy może z moim coś nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych - test akumulatorów:

na stronie http://www.test.de/themen/auto-verkehr/tes...214982/1217650/

 

kliknąć na "Heftartikel als Download (0,2 MB) PDF"

 

Tabela z wynikami "Testtabelle: 12-V-Autostarterbatterien" na tej samej stronie. Przypominam, że Niemcy stosują odwrotną stalę - czym więcej punktów, tym gorzej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A może mi ktoś fachowo uzasadnić co będzie lepsze, Centra Futura Ca/Ca czy Varta Silver wykonana w technologii wapniowo-srebrowej? <ok>http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=100&L=15 Podobno Centra ma już trochę przestarzałą tą technologię wapń/wapń i jedzie już na niej w Futurze ponad 4-lata. Varta wprowadziła sreberka 2 lata temu, akumulatorki są w podobnych cenach i nie wiem na który przed zimą się zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma w Hondzie aku Panasonica już 7 czy 8 lat! Kręci w dalszym ciągu ponoć dobrze. Raczej nie wrzucał bym wszystkich aku do jednego worka. Ważne żeby aku nie leżał kilka lat w magazynie (dlatego producenci nie umieszczają dat produkcji, choć można je ponoć odkodować z symboli i nr. Tylko Moll wybija datę na klemach) potem doładują i trafia do marketu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę kupić aku tej firmy (50ah) za 180 zł, lub Centa za 230 zł.

pogadaj lepiej w sklepie, ja mam u siebie po rabatach 45tke Centry za około 170zika. Ktoś kto sprzedał Centre w setkach od kilku lat, mówi że Centra TAK ale nie Futura, zwykła Centra. Ufam w jego zdanie, nie zawiódł mnie od lat. To ten sam który doradził zawieszenie Mooga, ten który poleca klocki RH bo są klasy TRW (te same maszyny, ta sama fabryka) ale są tańsze.

 

[ Dodano: 2009-10-08, 23:12 ]

Mój znajomy ma w Hondzie aku Panasonica już 7 czy 8 lat!
kiedyś w Golfie miałem ori aq DEATA (chyba dobrze pamiętam nazwę), 9 lat i poszedł z autem do ludzi. Swojego czasu (jeszcze 2-3 lata temu) to były jedne z lepszych i najdroższych aq na rynku. Nie wiem jak teraz.

 

[ Dodano: 2009-10-08, 23:14 ]

A może mi ktoś fachowo uzasadnić co będzie lepsze, Centra Futura Ca/Ca czy Varta Silver wykonana w technologii wapniowo-srebrowej?
fachowo nie ale Ci co się znają doradzają Centrę ale nie Futurę, oraz żadnych Silver (Bosch miał nawet z tym wpadkę, marna jakość tych robionych pod Moskwą) ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę musiał kupić akumulator na tą zimę. Doradzają mi właśnie Futurę, dlatego chciałbym zapytać dlaczego Vivaldi ta osoba odradza futurę? Na jakiej podstawie? Chciałbym poznać wszystkie za i przeciw <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakiej konkretnie podstawie ale przez 3 czy 4 lata jak nimi handluje nie miał ani jednej reklamacji na zwykłą centrę natomiast kilkanaście na Future. W ogólnej ilości sprzedanych AQ kilkanaście to mimo wszystko ma prawo wskoczyć, ale z drugiej strony klasyczna Centra nie miała ani jednej. Oczywiście wszystkie reklamacje uznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!