Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Silnik 1.4 16v jaki akumulator? Wystarczy 55 czy 60-62ah jak sugeruje gość w sklepie?

Alternator może być nie do końca ok bo od trzech lat ładuje mi na poziomie 13,8 przy włączonym silniku. Jaki prąd rozruchowy poniżej 500 czy powyżej?

Mam do wyboru z najtańszych Volt, Zap oraz Forse z którym miałem dobre doświadczenia w innym aucie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie był wkładany 44-50Ah z prądem rozruchowym 360-450A.

Jeśli dobrze pamiętam, to 1,6 przy rozruchu potrzebował coś koło 150A.

Jak już pisałem w innym wątku, mogę polecić Autopart/Tuborg z 3 letnią gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie rozglądam się za nowym akumulatorem do mojej Meganki IphII (1.4 16V). Obecnie mam Banner'a 44Ah/390A - niby jeszcze kręci rozrusznikiem i odpala, ale już z coraz większymi oporami, ponadto w celach zrobiła się już brunatna zupa. Do tego napięcie po nocy spada mu do 11.9V

Pytanie do Was: Czy Centra Plus 50Ah/450A (model CB500) będzie dobrym wyborem? Wśród wielu kierowców słyszę, że Centra robi, albo właściwie swego czasu robiła dobre akumlatory. Niestety w ostatnim czasie zdarza się usłyszeć gorsze opinie na temat tej marki i przypadki rychłej śmierci akumulatorów tuż po zakończeniu okresu 2-letniej gwarancji. Na akku przeznam ok. 200PLN - są jakieś rozsądne alternatywy w tej cenie, czy brać Centrę?

Edytowane przez herrscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Renault Megane Classic I ph II 1.4 16V, vin.....LA0W

 

Czy do tego silnika wystarczy akumulator Varta Black 45Ah 400A? Niby fabrycznie były montowane 40 lub 45Ah? Czy prąd rozruchowy oraz pojemność aku nie będą zbyt małe? A może szukać jednak czegoś od 50ah?

Czy może jednak wziąć Nordstar 50Ah 420A lub Jenox Classic 55Ah 470A?

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam Vartę black 41 Ah i spokojnie daje radę. Ale nie wiem jakby było na 25 stopniowym mrozie ;) raz auto stało mi 8 dni i czuć było, że kręci wolniej. Lepiej chyba wziąć 50-tke

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba nie będę ryzykował z 45Ah i wezmę 50Ah.

Jako że kasy mam mało na zakup, a wymagam w sumie aby przetrwał okres gwarancyjny czyli 2 lata więc do wyboru mam NordStar 50Ah wyprodukowany przez polskiego Sznajdera oraz również 50Ah Fireball wyprodukowany przez ukraińską Westę. Kiedyś miałem akumulator Forse też produkcji Westy- działał 5 lat znakomicie.

Który z dwóch powyższych bralibyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam czy brać coś najgorszego o parametrach 50Ah, a też nie wiadomo czy nie będzie miało np. faktycznie 30Ah (robiono testy 74Ah i tam t najtańsze miały faktycznie nawet po 42Ah zamiast deklarowanych 74Ah), czy może kupić markową Vartę, Boscha czy nawet Centrę o parametrach 45Ah 400A. W końcu oryginalnie chyba podobny akumulator był seryjnie montowany, a przecież ostatnio nie ma już u nas zimy o dużej minusowej temperaturze. A taka Centra deklaruje 44Ah jako jeden z odpowiednich akumulatorów do tego modelu.

A jeszcze pytanie, nie wiem czy powoli nie siada w alternatorze regulator napięcia- przez 2 lata jak parę razy mierzono to ładuje prądem 13,8V- niby jest to takie minimum z tego co czytałem, ale czy w tym wypadku sprawdzi się bardziej akumulator o mniejszej liczbie amperogodzin czy większej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli raczej krzywdy sobie nie zrobię jak załaduję taką Vartę Black 45Ah 400A? OK dzięki za pomoc.

 

Reasumując mam do wyboru :

 

1. Varta Black 45Ah 400A- 149 zł

2. Bosch S3 45Ah 400A- 155 zł

3. Nordstar 50Ah 420A- 139 zł (produkcja Sznajder)

4. Jenox Classic 50Ah 470A- 164 zł

5. Jenox Gold 46Ah 470A- 160 zł

6. Fireball 50Ah 420A- 169 zł (produkcja Westa)

 

i bądź tu mądry.

Edytowane przez onifer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!