Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niedawno kupiłem swojego scenica 2002r. z przebiegiem 79000 km (mam nadzieję, że nie kręcony :mrgreen: ).

A podaj kolego Vin-a???

 

Tak swjoją drogą jak przyjechała moja Megana to miała zalany ELF 5/40, ale wsadziłem jej nową turbinę, wyczyściłem kolektor, wydech i przewody powietrza z inter...a wlałem Valvoline 10/40 DIESEL!!!przebieg 165 tys.! Jestem bardzo zadowolony, zero wycieków, silnik pracuje jak nowy, aż micho ucho nacieszyć, i na miarce poziom stoi!!!Pali super, turbinka po 3 tys km lekko i z gracją ciągnie jak tylko zapragnę!!! Ech..żeby żona była tak bezawaryjna i cicha!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nimrod32, to tak samo jak napisać,że renault jeżdzi TYLKO na Michelin a na Goodyery juz nie pasują...no bo przeciez producent takie zakłada fabrycznie :-P

 

jasne, bo w twoim silniku panują laboratoryjne warunki :mrgreen:

dlatego Elf jest doskonały do Renault a mobil się nadaje tylko do mercedesów :(

 

Obaj nie zrozumiałeś moje wypowiedzi z której jasno i wyraźnie wynika, że nie uznaję tylko i wyłącznie Elfa - uznaję również inne oleje które spełniają normy Renault a których jest na rynku kilka i nie są to same Elfy :( Podobnie jak z oponami - wybieram najlepsze a nie takie jak seryjnie są montowane.

 

przebieg 1650tys.!

 

ILE??? :shock: :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uznaję również inne oleje które spełniają normy Renault a których jest na rynku kilka i nie są to same Elfy

 

no i bardzo dobrze :mrgreen: Nie wiem czemu ludzie sie tak tym tematem olejowym podniecają...przecież 1.9dCi to stara 8 zaworowa konstrukcja ;-) Lać 5W40 lub 10W40 i musi jeżdzić :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował z tym przejściem na syntetyk, może nie pod względem przebiegu ale nawet wieku auta, moim zdaniem i JA bym zalał coś lepszego 10/40..polecam Valvoline..Ale to tylko moje zdanie, bo kilkakrotnie tak postąpiłem i wszystko grało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!