Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bym sprawdził czy twój lotos do którego masz zaufanie spełnia poniżej wklejone wymagania bo z tego co się orientuję (sam się nad tym zastanawiałem) to nie spełnia

(ja jeżdzę na półsyntetyku marki GM dawny opel dobry i w rozsądnej cenie)

 

we wklejonym opisie zwróć uwagę na litery określające jakość danego oleju np SG CF itp im wyżej w alfabecie występuje druga literka po S i C tym lepszy jakościowo olej

post-263-1168372944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tez nie wiem jaki olej wlać?

 

 

Jakość oleju poznaje sie po jego parametrach określonych w oznaczeniach cyfrowych i literowych. Rodzaj firmy nie ma tu znaczenia. Najlepsze oleje to te z oznaczeniem 5/40, a nawet 0/40. Do samochodów nowych, młodych stosuje sie oleje syntetyczne. Do starszych, po duzych przebiegach, kiedy w silniku spada kompresja, można wlać półsyntetyk, lub mineralny. Nigdy na odwrót ponieważ olej syntetyczny ma właściwości myjące. Renault stosuje Elf, bo akurat z tą firmą ma podpisaną umowe, i jest to bardzo dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault stosuje Elf, bo akurat z tą firmą ma podpisaną umowe i właśnie ten olej poleca Renault. Ja dzisiaj wymieniłem olej, wlałem LOTOS 10W40 SJ/CF i jestem pewny że nic sie nie będzie działo :mrgreen: . Robak Ty myślisz że jak Polski produkt to gorszy, wiec jesteś w błędzie ponieważ teraz już są takie czasy i jest taka technologia, że te wszystkie oleje to jeden ch.... , tylko za firme płacisz, ja wlałem ten olej ponieważ nigdy sie na nim nie zawiodłem i to w różnych warunkach jeździłęm. A ponadto nie jest wcale drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!!!]

 

dobrze dobrze

a co do polskich produktów to zawsze je promowałem proponując oleje np orlen tańsze od lotosa a przewyższają go jakością, a do swojej renatki leje olej półsyntetyk firmy GM (opel) po prostu mam tam najtaniej za bardzo dobry olej ok 45 zł za 5l wieć jest bardziej opłacalny niż lotos 10w40 za 60 PLN

pozdrawiam

 

P.S. z olejami jest jak z wódką ja lubię Bolsa a ty Parkową kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samochód z 97

roku z przebiegiem 112 tyś .

NIe wiem czy olej i rozrzad był wymieniany???

ale tez nie wiem jaki olej wlać?

prosze o doradzenie?

 

Jeżeli jestes na 100% przekonany, że przebieg to faktycznie 112 tyś, to wlej syntetyk Elf. Jeżeli nie, a na dodatek auto pochodzi zza Odry, to pogadaj z mechanikiem. Dobry mechanik po sciągnieciu pokrywy zaworów i ogledzinach klawiatury powinnien powiedziec Ci na jakim oleju auto jeżdziło. /Przy syntetyku wszedzie bedzie czysciutko/. W innym przypadku zastosowałbym półsyntetyk. Chociaż można założyć, że auto na "zachodzie" nie jezdziło na byle jakim oleju, bo takich tam poprostu nie ma. Poszukaj też pod maską. Może jest gdzies karteczka z ktorej dowiesz sie kiedy i jaki olej był wlany.

Z rozrządem nie czekałbym ani dnia dłużej. Z pompą płynu chłodzącego też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault stosuje Elf, bo akurat z tą firmą ma podpisaną umowe i właśnie ten olej poleca Renault. Ja dzisiaj wymieniłem olej, wlałem LOTOS 10W40 SJ/CF i jestem pewny że nic sie nie będzie działo :mrgreen: . Robak Ty myślisz że jak Polski produkt to gorszy, wiec jesteś w błędzie ponieważ teraz już są takie czasy i jest taka technologia, że te wszystkie oleje to jeden ch.... , tylko za firme płacisz, ja wlałem ten olej ponieważ nigdy sie na nim nie zawiodłem i to w różnych warunkach jeździłęm. A ponadto nie jest wcale drogi.

 

dobrze dobrze

a co do polskich produktów to zawsze je promowałem proponując oleje np orlen tańsze od lotosa a przewyższają go jakością, a do swojej renatki leje olej półsyntetyk firmy GM (opel) po prostu mam tam najtaniej za bardzo dobry olej ok 45 zł za 5l wieć jest bardziej opłacalny niż lotos 10w40 za 60 PLN

pozdrawiam

 

P.S. z olejami jest jak z wódką ja lubię Bolsa a ty Parkową kwestia gustu

 

Witam

Nie sprzeczajmy sie bo ogólnie rzecz biorąc nie ma o co, Ty lejesz olej za 45 Pln a ja za 75 Pln i po prostu niech tak będzie i nie ma co gadac który lepsiejszy jest, a poza tym co użytkownik to inne zdanie na ten temat. A jeśąli chodzi o wódeczke to może sie kiedyś na jakimś spocie napijemy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault stosuje Elf, bo akurat z tą firmą ma podpisaną umowe i właśnie ten olej poleca Renault.

 

aby na pewno ??? => swego czasu tak, potem był Aral a po przejęciu Arala Renault leje Castrola.

Osobiście przy przebiegu 135 kkm zalewam Castrol GTX 7 Dynatec (5 w 40) kupowany za Odrą, po 15 kkm ubytek ok 100 ml czyli praktycznie żaden, silnik 1,6 8V.

 

pzdr.

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!