Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju + kilka pytań


ricardo24

Rekomendowane odpowiedzi

to co jest najbardziej odpowiedniego to tego modelu silnika?? Lub przetestowanego co jest najlepsze. Głośność silnika itd?.. 1.5Dci 2003r. Elf czy może castrol?

 

Elf czy Castrol lepsze pytanie było by na poziomie 5W40 czy 10W40 :) ALe na zimę chyba lepiej 5W bo ja miałem z elfem 10W problemy zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę wymienić olej w mojej megi. jeżdze na mineralnym i już kupiłem olej też mineralny ORLEN PLATINUM , pytanko co do jakości tego oleju, 1 raz go kupiłem , wczesniej jeździłem na LOTOSIE, więc pytanko mam , czy dobrze zrobiłem ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oto odpowiedź od Total Polska na temat oleju LDX i NF:

:)

Witam,

Nie jest to ten sam olej.

NF jest tańszą wersją LDX bez specjalnie opracowanych dodatków przeciwzużyciowych.

NF ma „normalne” dodatki przeciwzużyciowe a LDX „specjalne” dwukrotnie wydłużające żywotność silnika.

A i NF nie jest przez nas importowany tylko przez różne mniejsze czy większe firmy.

Pozdrawiam / Best regards

Andrzej Husiatyński

Automotive sales support manager.

 

Jakieś problemy z klawiaturą a konkretnie z ENTEREM :)

Napraw bo jakieś dziwne przerwy robi :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Za niecałe 2 tys km czeka mnie wymiana, ale zrobię w tym miesiącu raczej.

Na karteczce na silniku mam elf syntetyka (5w40) ale do końca wiadomo nigdy się pewności nie ma. Mam nadzieję że mi powiedzą łepki co będą wymieniać czy jest syntetyk czy nie bo podobno bez problemu można rozróżnić po gęstości nawet jak już zużyty.

Zamierzam zalać ELF EXCELLIUM NF (LDX) 5W40 albo Texaco Havoline Synthetic 5w40.

Dlaczego texaco?? Dlatego że znajomy mechanik leje ten olej do wszystkich aut jakie naprawia i mówi że jest to tani w miarę i bardzo dobry olej, bo wiadomo że jak tani to nie będą go piep...ć :)

Wg was który lać?? Bo niby renault zaleca elfa.

Przebieg autka dokładnie 188 tys km :) i zero wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po przeczytaniu kilku stron tematu, domyslam sie, ze najlepszy dla mnie olej to 5w40 syntetyczny, zgadza sie?

 

oraz...

 

jesli poprzednio byl lany olej mineralny, to czy moze to jakos zle wplynac na silnik?

za bardzo nie umiem dojsc co gosc przede mna wlewal.

 

Dzieki

 

ps, ile oleju wchodzi do tego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprzednio był używany olej mineralny to na uszczelniaczach osadził się nagar, który syntetyk wymyje. Może dość do wycieków oleju z silnika. Nie powinno się zmieniać oleju na "lepszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!