Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam okazję kupić sportowe sprężyny do mojego Scenica I ph2 ale nie wiem czy będą pasować. Są od Megane Coupe 2.0 16V.

W internecie są rózne sprzeczne informacje.

Będą pasować czy też nie? A jeśli nie to jakie są różnice w przednim zawieszeniu wersji Coupe 2.0 16V a z innymi silnikami?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

 

/0cool: proszę lepiej dobierać działy do tematów

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzałem, rozglądając się za zawiasami, wielu producentów zaznacza iż elementy do Megane Classic/Coupe nie powinny być stosowane w Scenicu. Także, jak już chcesz to szukaj sprężyn typowo do Scenica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale amortyzatory są jednakowe. Sprężyny w scenicu są troszkę sztywniejsze niż megane ale napewno nie tak jak sportowe więc chyba raczej można by zastosować. Nie zamierzam kupować jakiś sprężyn Jamex do scenia bo to totalny chłam, a trudno o markowe do scenia w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź nie kombinuj, jak producenci zalecają oddzielne sprężyny do Scenika to nie pakuj przeznaczonych do Megany! Jakby można było tak robić, bezpiecznie, to na pewno by zaznaczali to w specyfikacjach. Gdzie nie spojrzę, tam wszędzie są w/w modele osobno rozpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane Coupe 2.0 waży pusta 1045 kg, Scenic 1300 kg. Maksymalnie obciążany Scenic dobija do prawie dwóch ton (katalogowo 1840 kg). To są zupełnie inne klasy aut i nie ma co się oszukiwać, że sprężyny z jednego sprawdzą się w drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie niedawno wymontowałem takie sportowe eh. Samochód wygladał super,szedł prawie jak bolid formuły 1:D ale cóż trzeba było na razie zmienić.

Moim zdaniem to co masz na horyzoncie odpada. Do twojego scenica potrzebne są porządne sprężyny. Scenic troche wazy, na dokładke diesel. U mnie były H&R. Wymieniłem tylko sprężyny. Amorki zostały. Kolega z forum napisał, że to porzadna firma. Poczytałem i faktycznie. Nowe mają konkretne ceny w okolicach tysiaka i wyżej. Używki o połowe taniej. Nie ma sensu oszczędzać na dobrym towarze, ale jednocześnie szkoda kupować nowe. Na rynku jest wiele dobrych używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam, mam pytanie czy do megany I kombi 99 rok, FL są produkowane jakieś sprężyny lub pełne zestawy zawieszenia sportowego, czy istnieje takie coś jak gwint w meganie ?

 

proszę o ewentualne namiary jakiej firmy zawieszenie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Koledzy maja racje. Spręzyny muszą byc dedykowane poniewaz chodzi o ciężar samochodu. Ja montowałem Jamexy minus 40mm w swojej megane classic. Efent. Rewelacja. Idealnie dobrane i charakterystyka w porządku lekko twardawe na wybojach ale prowadzenie genialne i wygląd super. Nie polecam minus 60 mm bo za nisko, palca nie włożysz tylko dla hardcorowców. Sprawdz oferte firmy Ventura. Nie znam oficjalnego przedstawiciela ale wiele sklepów tuningowych ma oferte tej firmy i robią do wielu aut. Reasumując muszą byc do konkretnego auta. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!