Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl


rzycek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy z zaślepieniem EGR w scenicu 1.9 dci można poradzić sobie samemu czy lepiej udać się do mechanika? Może ktoś zaślepiał i podpowie jaki jest dostęp do tej rurki spalin? Duży problem z jej wyjęciem? Będę wdzięczny za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu go wywalasz? Potrzebujesz więcej mocy? :)

Odłącz wtyczkę od egr-a przy wyłączonym silniku i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci najprostszy sposób. Odłączenie wtyczki załatwia problem z zacinającym się, lub po prostu wywalającym egr-em.

Jak koniecznie chcesz zaslepić to wstawiasz od strony wydechu podkładkę bez otworu o grubości 5-7 mm, oczywiście z blachy. Nie pamiętam czy ta rurka jest przykrecona czy jest tylko na opasce.

silnikvqv.jpg

 

Nie wiem jak jest w scenicu z dostepem, w megance można to zrobić, ale kolorowo nie jest, trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, na zdjęciu widać coś jakby opaski, a przynajmniej tak mi się wydaje. A powód zaślepienia taki: padła mi turbina i poszła do regeneracji, do tej pory EGR był zaślepiony i w tej rurze zgromadził się olej (turbina puściła) i mechanik zamiast po prostu wylać to w dodatku ją "odślepił". Od tamtej pory silnik głośniej pracuje, wcześniej było tylko słychać delikatny i przyjemny pomruk, a teraz dochodzi dźwięk taki jakby warkot czy stukanie zaworów (nie wiem jak to nazwać, pojawia się przy dodawaniu gazu) i przy odpaleniu samochodu czuć przez chwilkę spalinami z nawiewów. Na początku myślałem, że coś na wydechu siadło, ale pojechałem na sprawdzenie i powiedziano mi, że wszystko ok. Dlatego właśnie pytam czy duży problem jest z zaślepieniem bo jeśli nie to przynajmniej będę wiedział czy to "odślepienie" jest powodem czy szukać dalej czy faktycznie tak ma już pozostać. Dodam, że czytałem opinie o zaślepianiu w dci, gdzie faktycznie po zaślepieniu autko cichutko pracowało. A może jest ktoś z Krakowa lub najbliższych okolic, który z chęcią by pomógł? :)

Edytowane przez rzycek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!