Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Piotr_26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie chciałbym się zapytać tu obecnych jakie polecacie dobre światła do jazdy dziennej? Chciałem zakupić Vertexa ale poczytałem trochę na necie że potrafią zakłócać radio. A jak to wyglada w praktyce? ma ktoś założone światła do jazdy dziennej czy są jakies zakłócenia z tego powodu?

Edytowane przez Piotr_26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę montować pudełko o nazwie SD-2, nie dodajesz żadnych dodatkowych lamp ta skrzyneczka robi z długich światła dzienne, 40% mocy tylko daje na długie. A zdecydowałem sie na to bo w serwisie to montujemy coraz częściej i ludzie są zadowoleni, bo samo urządzonko kosztuje 40 do 50 zł.

Link na allegro http://allegro.pl/swiatla-dzienne-regulator-swiatel-dziennych-sd-2-i1896454092.html

Edytowane przez Arczi92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne muszą być zainstalowane:

Symetrycznie względem osi pojazdu

Na równej wysokości

Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm

Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm

Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika

 

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.

 

Zauważ że Audi (nawet nie takie nowe) cos takiego posiada już fabrycznie.

 

Pytałem w SKP i przemiły Pan powiedział że ważne że coś swieci. Znajomy z drogówki też nie widzi problemu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszczanie takich wałków w SKP świadczy tylko o niekompetecji diagnostów. na szczęście trochę wzięli się już za nich i tych "kozaków" coraz mniej.

 

co do tematu wątku - jest kilku pewnych, sprawdzonych, dobrych producentów takich świateł. nawet polski producent ma porządne homologowane światła:

http://www.was.eu/lampy-do-jazdy-dziennej-13/p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel zamontował w mojej Megance światła do jazdy dziennej Vertexa, prawdopodobnie model NSSC 506HP (zbliżony wygląd) kupiony na [ciach]klepowisko.com. W praktyce wygląda to bardzo dobrze, jeżdżę na światłach w trybie automatycznym. Odpalam samochód światła do jazdy dziennej zapalają się. Wjeżdżam w tunel albo robi się ciemniej światła mijania zapalają się, do jazdy dziennej gasną. Nie obserwuję żadnych zakłóceń, radio działa prawidłowo. Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę poszukać, upewnić się co do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła do jazdy dziennej są sterowane dwoma sygnałami. Pierwszy sygnał ze stacyjki, drugi z przewodu zasilającego światła mijania, drogowe. Jeżeli włączamy zapłon a mamy wyłączone światła w samochodzie to taki układ sygnałów włącza światła do jazdy dziennej. Jeżeli włączymy światła w samochodzie to ten "sygnał" wyłącza światła do jazdy dziennej. Ponieważ u mnie w samochodzie jest "automat" z czujnikiem zmierzchu włączający światła mijania to równocześnie steruje światłami do jazdy dziennej.

Gojgien - dokładnie tak.

Edytowane przez kawapromyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Philips DayLight4.

Światła są małe i świecą bardzo dobrze, są solidnie zrobione.

W pudełku jest praktycznie wszystko co jest potrzebne do ich zamocowania.

Jakbym je montował teraz, to bym zrezygnował z fabrycznych ramek i dorobił własne mocowanie.

Po wsadzeniu w fabryczne mocowanie bardzo ciężko jest je wyciągnąć.

Jeżeli chodzi o radio, to nie ma z nimi większego problemu.

Niby po ich włączeniu w CB jest szum o innym natężeniu, ale wcale nie trzeba podkręcać SQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam sposobu na zasilenie takich świateł. Który kabel np. w skrzynce przekażników , w komorze silnika (taki co by się do tego najlepiej nadał) ma + po zapłonie? Może tam gdzie miały byćbezpieczniki od automatycznej skrzyni (mam manualną)? Tak wogóle to najlepszy był by taki kabel, który ma plus dopiero po uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce przekaźników w komorze silnikowej jak otworzysz tam będzie widoczny gruby żółty kabel z pomarańczowym paskiem przynajmniej u mnie w IphII tak jest i do niego się podłączyłem. łatwo go poznać bo jest grubszy od pozostałych jest od podpięty do białej takiej grubej kostki. Następny plus podłączyłem pod światła postojowe tak żeby po włączeniu pozycji wyłączało mi się dzienne, no i masa gdzieś do obudowy. Najgorzej własnie tez miałem z tym plusem bo ciężko było mi się do niego dostać. Łatwiej było by jakby wypiął ta kostkę ale u mnie było to utrudnione gdyz nie mogłem zdjąć płytki z przekaźnikami ponieważ gazownicy się podpięli z kablami i wolałem tylko naciąć izolacje i się podpiąć. Dodam że jak patrzyłem próbówką przed połączeniem to wychodziło że + pojawia się dopiero po zapłonie ale jak podłączyłem światła to zaświecają się po włączeniu stacyjki jak się zapalają kontrolki tak i światła dzienne a gasną po wyłączeniu zapłonu lub włączeniu świateł pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Philips DayLight4.

mam takie same i są rewelacyjne ;) bardzo prosty montaż i światło przez nie emitowane od odbłyśnika a nie przez 15 małych "diodek" jak w wielu ledopodobnych wynalazkach...

 

tak wygląda na vołovinie :D

 

pozdrawiam ;)

post-37894-0-41511300-1320481853_thumb.jpg

post-37894-0-46581200-1320481870_thumb.jpg

post-37894-0-90571700-1320481880_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!