Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpiący i nie równo pracujący silnik 1,6 16v PB/LPG


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy

Jestem tu nowy i od kilku dni szukam na forum podobnych problemów do mojego - są zbliżone ale nie te same.

Mam Scenica 1,6 16v 2000r 190 000km chyba jest to silnik K4M z osobną cewką na świecę.

Owe nieszczęście mam od 3 lat i po paru m-c po zakupie zaczął szarpać nierówno pracować (po dodaniu gazu dławi się i po puszczeniu, oznaki są jakby nie ciągnął na jeden cylinder) - wydałem już majątek był u kilku mechaników problem powraca.

 

Ostatnio po wymianie sondy (uszkodzony był podgrzewacz), swiec i jednej cewki było powiedzmy przyzwoicie, tzn ja wyczuwałem dławienie delikatne, ale było to do zaakceptowania, ale po 2 m-c problem powoli narastał i tereaz od nowa są problemy.

Komputer nie pokazuje żadnych błędów

Sprawdziłem pompkę paliwa jest ok ciśnienie wg normy

Wężyki od podciśnienia są ok

Ciśnienie w cylindrach ok

Ktoś dał mi do myślenia że to może wtrysk paliwa, kupiłem jedną szt i podmieniałem bez zmian

 

Jeśłi wierzyć przebiegowi i naklejce to rozrząd mam do wymiany (jeśli wymienia się go co 90 000km) za 20 000km - zastanawiam się może coś się przestawiło o jeden ząbek i takie historie występują

 

Wczoraj byłem w garażu i pomyślałem że sprawdzę świecę bo 7 m-cy temu wymieniane były i okazało się, że na pierwszym od str rozrządu cylindrze cewka na tej gumie co nachodzi na świece ma osad jakby z kamienia, po wymontowaniu świec na pierwszym od rozrządu i chyba 3 lub 4 na gwincie i elektrodzie zawalone kamieniem i osadem. Dodam, że

od jakiegoś czasu, rano jest problem z odpaleniem ale to nie jest regułą(raz pali dobrze raz trzeba go chełtać i prawie łapie ale niechce zaskoczyć - zdecydowanie lepiej odpali na awaryjnym odpalaniu na lpg), no i płyn trzeba dolać 0,5l na tydzień~~dwa.

 

Czy to uszczelka?

 

Proszę o podpowiedź, sugestię

 

Dodano: 29 paź 2011 - 18:17

Chciałem dodać dodatkowe info

Samochód zaczął palić ok 20l lpg wcześniej w mieście to był max 11~~12l

Dziś podczas jazdy tradycyjnie szarpało, ale w korku przełączyłem go na PB i odziwo po złapaniu temperatury zaczął dobrze chodzić, na lpg szarpał - chyba nie ma co się tą informacją sugerować bo czasami takie anomalia on ma.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie sądzę by instalacja LPG była do remontu, w zeszłym roku wymieniłem listwę wtryskową na pojedyńcze wtyrski BRE i gazownik dokładnie to sprawdził, ale powiedział, że najpierw samochód musi równo pracować na PB dopiero wdedy może podjąć próbę regulacji(mam pełne zufanie do gazownika Daniel z K-c Kruszelnickiego myślę że jest najlepszy).

Jak ostatnio jechałem na trasie i dobrze się rozgrzał lepiej chodził, ale po zdjęciu nogi z gazu szarpie, przez chwię.

Boję się demontarzu głowicy bo to koszty ale mało osób chce mi podpowiedzieć co należało by sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!