Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

szukam SCENICA


mpowidel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam kupić SCENICA II tak do 30tyś rozglądam się w internecie może byście coś polecili, znalazłem coś takiego http://allegro.pl/scenic-07-1-6-gaz-lpg-temp-hand-free-serwis-raty-i1892121565.html, może ktoś to skomentować coś doradzić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to coś źle spasowany błotnik przód z maską i reflektorem.Klapa tył (plastik na klapie) spasowany nie za równo.Środek zadbany ale po co gaz skoro stał w garażu i tylko do kościoła dziadek jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej jeździł przedstawiciel handlowy. Też zwróciłem uwagę na to co pisze Zawisza1980. Podejrzewam że trzeba także by było przerobić wlew LPG, bo ma zamontowany holenderski. A nie każda stacja ma przejściówki.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie analizy dobrze że istnieją takie fora, bo jak człowiek jest zielony z motoryzacji to może się przejechać niepotrzebnie setki kilometrów i pluć sobie w brodę.

Znalazłem jeszcze coś takiego http://otomoto.pl/renault-scenic-lift-1-616v-z-niemiec-6-biegow-C21404991.html

jak będziecie mieli czas i ochotę podzielcie się uwagami. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zdecydowanie ładniejszy moim zdaniem. (może ze względu na kolor, który mi się podoba)

Pomimo manualnej klimy, plastikowej kierownicy i braku HF, ma tempomat i kontrolę trakcji. A to są dwa wielkie plusy w wyposażeniu.

Parktronik też by się przydał ale to można uniwersalny dobudować za 100zł, a nawet mniej.

Przebieg zapewne trochę nierealny. Mnie od niego jedynie silnik odstrasza ze sławetnym KZFR. Ale ja nie jestem fanem benzynki, więc się więcej nie wypowiadam na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy:

 

-ewidentnie zdjęcia robił czarodziej z Plocka (lub jakiś jego uczeń bądź naśladowca), okolica by pasowała ale upierać się nie będę.

-ładny, aż za ładny.

-dziwne że plastikowa kierownica, ale rózne układy wyposażeniowe się zdarzały.

-moje obawy co do holenderskich instalacji gazowych, najpierw popytać u okolicznych "szpeców" od gazu czy się tego dotkną (nawet wymiany filtrów) o regulacjach juz nie wspominając (podbić homologację zbiornika każdy podbije ale co z resztą zabawek?).

-samochód pofirmowy (tak na moje oko), w sumie wychodzi że przejeżdzał ok. 30000km. rocznie, w sumie jak się leasing (czy wynajem) skończył to wzięty następny, dodatkowo jak od razu podaje VIN to moze przebieg być ok, mógł być cały czas serwisowany jeżeli był w wynajmie długoterminowym z umową serwisową, wtedy jest bardzo ładna historia w serwisie.

-gdzieś zniknęły dywaniki.

-pokrętło regulacji lusterek-strasznie starte oznaczenia, mój przy tym samym roczniku i przebiegu prawie 100000km nie ma na nim śladu starcia oznaczeń, ale to może wynikać z podejścia użytkownika.

-jak masz blisko to podjedx i zobacz, ale nie nastawiaj się ze to bolid F1 będzie ;)

 

Drugi:

-ładny, tylko gorsze wyposażenie (ale taki dziwny mix z tego: aluski są, klimatronika brak, czujnik deszczu jest... z taką wersją się nie wetknąłem jeszcze).

-normalnie niemieckie tablice, ciekawe czy kupować go "na Niemca" trzeba :D

-radia z mp3 to on nie ma ;)

-lewa wycieraczka za wysoko, prawa nieco za nisko, ktoś sie nie przylożył z ich zakładaniem (warto zajrzeć pod maskę bo tutaj brak takich zdjęć i niech wycieraczki zwiększą Twoją czujność).

-poza tym ładny, jezeli przebieg prawdziwy i stan jak ze zdjęć wynika to brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało o nim informacji, gdzieś w którymś wątku chyba wpadł mi w oko. Z opisu wychodzi że to 1.6 16V, czy krajowy, czy sprowadzany? Ani słowa. Dalej, przebieg trochę niski, sprawdzić po VIN, jeżeli będzie się to trzymało kupy to warto się bliżej przyjrzeć. Wersja super, tylko pamiętaj że ten silnik to nie torpeda (chyba gdzieś już pisałem o tym) chociaż daje radę to trzeba się do niego przyzyczaić. Cena.... trudno jednoznacznie coś o niej powiedzieć, troche drogawy...

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki za informacje

 

Dodano: 07 lis 2011 - 15:46

Witam Nadal szukam znalazłem coś takiego http://autohandel-potocki.otomoto.pl/renault-grand-scenic-szklany-dach-od-dealera-reno-C18424337.html

Co o tym sadzicie? jak te silniki się spisują? czy są z nimi kłopoty?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o wyposażeniu:

- ESP... brak :D

 

fotki nie najlepsze, szkoda, że nie ma zamykanego schowka między fotelami. jak to ktoś napisał kiedyś - jeśli ma zestaw do telefonu, to może być "służbówka", a wtedy ten przebieg nieco mały jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O komisie Auto-Ratusz juz tutaj pisałem, oglądałem kilka samochodów u nich, jeden mi przypadl go gustu i zatargałem go do ASO na kontrolę (tam gdzie mnie znają i ściemy mi nie wciskają). Samochód miał pełną historię, był w dobrym stanie, nie kupiłem dlatego tylko ze znalazłem tańszą możliwość a sporo lepszą i jestem bardzo zadowolony. Opisy trochę im się czasem nie pokrywają z rzeczywistością, ale biorąc pod uwagę ze mają tam tych samochodów duzo i spory ruch to opis najczęściej idzie jako ctrl+c i ctrl+v. Samochody sa najczęściej poleasingowe z układu z opcją serwisową, więc mają bardzo przejrzystą historię.

 

Akurat moim zdaniem 1,5 dci do granda bym nie brał, ale każdemu według potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!