Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy na stacji diagnostycznej BEZ PROBLEMÓW ustawią światła ?


Kamarad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem iż jedna lampa się rusza. Zdjąłem zderzak i ukazał się baardzo duzy reflektor :D i jego górny zaczem był pęknięty. Skleiłem ale teraz (ostatnio była mgła i zauważyłem) ta lewa lampa świeci mi nie dość że wyżej to jeszcze w lewo ;) moje pytanie jest takie czy jak podjade na stacje diagnostyczną to czy BEZ PROBLEMÓW ustawią mi światła. Chodzi mi o to czy będą wiedzieć jak to zrobić ? z tego co zauważyłęm to jest tylko jedno pokrętło do regulacji i to jeszcze góra/ dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo światła ustawia się tylko góra i dół, jak świeci krzywo, to ewidentnie uwalona jest geometria.

Prawdopodobnie lampa była już kiedyś dość mocno uszkodzona i ktoś ją źle posklejał.

Tego to już raczej nie wyprostujesz bez odcięcia i ponownego sklejenia mocowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa nie była nigdzie ruszana :D prawdopodobnie ktoś dojechał zderzakiem bo jest w tym miejscu obdarty i dlatego górny zaczep pękł... słyszałem jeszcze opcje że komputerowo sie to ustawia - tylko no nie wiem nie wydaje mi sie chodziaż silniczki są przecież ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganka to nie jakieś dziwadło. W każdym aucie musi być manualna regulacja świateł pozioma i pionowa. Do poziomej służy śruba pod osłoną żarówki światła mijania i pozycji. Znajduje się dokładnie trochę niżej i w bok w stronę błotnika. Regulujemy kluczem sześciokątnym 6mm . Dostęp przez otwór w nadkolu trochę utrudniony, dlatego lepiej zdemontować. Najlepiej pokazać to na zdjęciu, ale jakoś nie mogę nic znaleźć. Po zdjęciu nadkola wszystko ładnie widać i jest tam tylko ta śruba więc trudno o pomyłkę.

 

Znalazłem zdjęcie, lampa jest do góry nogami:

post-12777-0-64084500-1320096470_thumb.jpg

Edytowane przez babus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

babus dobrze pisze :D w każdej lampie jest ustawianie poziome jak i pionowe,ale samemu na pewno nie ustawimy idealnie ponieważ na stacji diagnostycznej zanim zaczną ustawiać światła "łapią" środek oraz wysokość auta.. ;)

sam to przerabiałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch świateł nie ustawimy poprawnie. Tu jednak jedno mamy ustawione dobrze, więc z ustawienim drugiego nie ma problemu. Oczywicie nikogo nie namawiam. Jeden woli zrobić coś sam a kto inny woli aby sprawą zajął się fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch świateł nie ustawimy poprawnie. Tu jednak jedno mamy ustawione dobrze, więc z ustawienim drugiego nie ma problemu

też tak myślałem i jak pojechałem na przegląd to mi poprawił,ale może ja po prostu nie potrafiłem :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze proszę o ustawienie świateł przy każdej okazji jak jestem w warsztacie. 5 min roboty i mam pewność, że jest dobrze. Bawienie się miarka i samodzielne ustawianie świateł mnie już nie bawi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja mogłem przeoczyć to pokrętło do poziomej regulacji ... nie wiem może kurcze jakoś przeoczyłem ;) spróbuje to jakoś zrobić bo prawego nie ruszam ;) jedynie pojade sprawdzić czy dobrze świeci ;) dzięki bo jak juz pisałem skoro jest silniczek to juz mi sugerowali zebym jechał na komputer bo tak to ustawią to na kompie i bedzie git ale sam juz nie wiem teraz bede kombinował ;) :D

Edytowane przez Kamarad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebym jechał na komputer bo tak to ustawią to na kompie i bedzie git

Tego się nie da ustawić na komputerze. Jest specjalne urządzenie do ustawiania świateł. A silniczek przy lampach jest tylko po to, żeby opuszczać/podnosić snop światła w przypadku gdy samochód jest obciążony. Najpierw i tak trzeba właściwie ustawić światła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kompetencje pracowników stacji diagnostycznych nie tylko w moim regionie leżą. U mnie też próbowali mi wmówić, że światła można ustawić tylko w pionie. Oczywiście bzdura. Przyjechałem do domu, rozwiesiłem prześcieradło, wziąłem megankę Ojca, namalowałem linię światłocień, potem wjechałem idealnie tak samo swoją i zrobiłem to samo... Tylko Mama nie była zachwycona krechami na białym prześcieradle ;P

 

Także nie dajcie się robić w balona i niech przypadkiem nikt nie płaci za takie partactwo.. mnie jeszcze skasowali za nieprawidłowe ustawienie (Mikołów Jasna - nie polecam)!!

 

A co do dostępu, to trzeba te dekielki jak do wymiany świateł zdemontować w nadkolach, wsadzić rękę i wymacać miejsce na kluczyk 6kę. Mnie wystarczyła sama nakładka oczkowa na ten rozmiar i palcami kręciłem.

Edytowane przez Joobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem tak pojechałem i góra- dół bez problemu ustawił kluczem imbusowym ale nad lewo/ prawo szukał, kombinował, świecił myślał i nie znalazł - dałem mu piątaka (mimo że powiedział ze na koszt firmy) bo chłopak poświęcił troche czasu. :D czyli rozumiem ze mam zdjąć zaślepke i powiedzieć mu ze tam jest pokrętło tak ? - jak na zdjęciu? bo góra dół ustawił od góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!